Hlavní navigace

Názor k článku Kdo a proč je nekalou konkurencí na trhu práce? od benzin - Presne tak. Tvrzeni ze by se lidem vice...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 8. 2009 12:55

  benzin (neregistrovaný)
  Presne tak. Tvrzeni ze by se lidem vice vyplatilo pracovat kdyby minimalni mzda byla vysssi je nesmysl. Pokud zamestnavatl chce, aby nejaka prace byla odvedena tak vi i kolik je za to ochoten zaplatit. Paklize na tu praci cloveka nesezene, tak bud to ozeli, nebo mzdu zvedne.

  Statem garantovana minimalni mzda je zde proto, aby lidi kteri chteji pracovat (napriklad proto ze na soc. davky nedosahnou) nebudou zamestnavatelem prilis "vykoristovani".

  Napriklad: moje pritelkyne nedostane ze socialky ani fň, protože můj plat i plat jejich rodiřů bez potíží může zajistit její výživu. Takže pokud nechce "žebrat" po rodině, nezbyde jí nic jiného než jít pracovat a v tu chvíli je i minimální mzda dobrá.

  V případě, že ale bude minimální mzda růst, bude docházet k tomu, že pracovních míst bude ubývat, protože se prostě zaměstnavateli nevyplatí na takovou práci za danou cenu někoho najímat. Například úklid provede jiný zaměstnanec ne denně jako uklizečka, ale jednou týdně. Budou sice mít v provozu binec ale snesitelný.

  Uvědomte si že důvod proč existuje minimální mzda, je prostě jiný. (a) ochrana zaměstnance, b) snížení daňových úniků)
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).