Hlavní navigace

Názor k článku Kašlete na státní důchod. Myslete sami na sebe od Ivo Patta - Vím, není to lehké. Je třeba překonat myšlenkové...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 6. 2013 9:41

  Ivo Patta (neregistrovaný) ---.eurosignal.cz

  Vím, není to lehké. Je třeba překonat myšlenkové stereotypy hluboce zažrané pod kůží každého z nás. Navíc je třeba uvažovat a argumentovat logicky.
  Nelze říci "to NENÍ pravda" a vzápětí moje přesné ekonomické vyjádření o dividendách rodičů z investic do výchovy dětí vyvracet a v závěru v poslední větě naopak potvrdit.
  Ano, máte pravdu, v současném "sociálním modelu" jsou děti pro PRACUJÍCÍ rodiče ekonomický propadák, protože jejich děti financují důchody těch, kteří se na investicích do jejich výchovy podíleli jen minimálně prostřednictvím přerozdělených daní. Bezdětný v průměru investuje do dětí těch druhých 400 000,- Kč a v důchodu pobere 2 000 000,- Kč. To znamená o 1 600 000,- Kč více, než na co má spravedlivý nárok. Těch 1,6 milionu si měl ušetřit z peněz, které ušetřil tím, že do výchovy dětí sám neinvestoval.
  Sociálně vyloučené rodiny (a nejsou to výlučně rodiny Romů), ve kterých rodiče nepracují, sem nepatří. Výchovu dětí v těchto rodinách financuje stát přerozdělováním části odvodů vybraných na sociální pojištění. Rodiče sami nesplňují podmínku pracovat pro stát viditelným způsobem (odvod pojistného a daní), po dobu nejméně 25 let, výhledově 35 let.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).