Vlákno názorů k článku Kam vede státní regulace? - Pohled z banky od JackCZ - Autor se velmi neobratně pokouší napad návrh MF....

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 6. 2005 12:32

    JackCZ (neregistrovaný)
    Autor se velmi neobratně pokouší napad návrh MF. Já sice také nesouhlasím se všemi body, ale například jednotný slovník existuje také v jiných oborech. Doporučuji autorovi aby si zkusil třeba prodávat sekanou pod názvem Domáci Šunka a jistě to zjistí taky. Pracovníci ČOI mu to jistě rádi vysvětlí, ale bude ho to něco stát.

    Argument, že díky jednotnému slovníku budou všechny produkty stejné je už úplně nesmyslný. Jde přece jen o to, jak se věci pojmenují. A jestli je snad cílem marketingu banky prodat klientovi produkt s názvem, který klient chápe jinak a tudíž si myslí, že kupuje něco jiného, tak s takovou bankou nechci mít nic společného, protože se mě snaží podvést. Marketing solidních bank to tedy příliš neovlivní. Zajímalo by mne pro kterou banku autor pracuje, abych s ji velkým obloukem vyhnul.
  • 6. 6. 2005 10:02

    Jarmila (neregistrovaný)
    Trochu mi to přípomíná reklamu na aviváž, která silanizovala. Nikdo sice nevěděl, co to znamená, laici žasli, odborníci se divili, ale přesto bylo toto slovo použito v reklamě a hospodyňky se mohly radovat, že mají osilanizované prádlo. Že by banky potřebovaly jiné názvy např. pro poplatek za zrušení účtu, za položku, za zavedení účtu? A mezi námi: ono by tu jednotnou terminologii občas potřeboval i stát. Děti ve školce nebo školní družině neplatí školné, ale "příspěvek na neinvestiční náklady", dříve se nezdražovalo, ale upravovaly se ceny (zajímavé, že vždycky směrem nahoru, protože směrem dolů pouze lokomotivy). A státní poplatky za kdeco, které šly ostatně od 1. 1. 2005 dosti razantně nahoru, by taky zasloužily pozornost jejich poplatníků, což jsou všichni občané tohoto státu. Takhle mi to připomíná situaci, kdy zloděj křičí "chyťte zloděje".
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).