Hlavní navigace

Názor k článku Vyberte si spořicí účet, který vám vyhovuje nejlépe od anonym - Jestli základními potravinami myslíte chléb a vodu, tak...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 10. 2009 8:00

  anonymní
  Jestli základními potravinami myslíte chléb a vodu, tak ani ty nezlevnily. Běžné chleby jsou nahrazovány podobnými, s jinými názvy, a hlavně jsou dražší. Voda - pokud kupujete balenou, tak stávala kolem 3 Kč za 1,5 l PETku. Dnes je to samé za 6 - 8 kč a nemám tím na mysli vodu z ledovce. Voda z vodovodní sítě je sice levnější než balená, ale její cena taky stoupá. A vzhledem k tomu, že je v ČR spousta míst bez vodovodu a kanalizace a dle nařízení EU se musí dobudovat, dá se počítat i v dalších letech s nárustem cen - dotace vše nezaplatí.
  Řada dalších, nezákladních potravin si drží svou cenu tím, že se zmenšuje jejich balení či jsou vyráběny z nekvalitních surovin, případně nastavovány nějakými éčky. Pokud byste si vzal potravinu stejného složení a balení, tak ceny jdou nahoru.

  A tak bych mohl pokračovat.


  Auta jsou levnější. - hlavně díky výprodeji starého modelového roku. Nyní po frankfurtském autosalonu novinky půjdou nahoru, uvidíme, jak na to bude reagovat trh před zimou. A aspoň vidíme, jak takové Fabie či Octávky byly už v základu předražené, když jsou nyní schopni do nich dávat klimu za cca 10 tisíc.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).