Nevěřící Tomáš, věřím, že jste byl v minulosti úspěšný při umisťování svých financí, ale opravdu nelze srovnávat minulost s tím, co je na trhu aktuálně k dispozici. Autorka čtenáři nic nezatajuje, ve svém článku o Vámi propagované JT bank hovoří jako o nejvýhodnější bance a to přesto, že v současné době ani nesplňuje článkem daný limit 5%. Na rozdíl od Vašeho příspěvku s dnes již neaktuální sazbou je v článku uvedena pro čtenáře užitečnější informace o tom, jaký nejvyšší úrok tato banka poskytuje aktuálně.
Rozhodovat se dle výsledku banky je určitě chvályhodné a zodpovědné, ale ruku na srdce, kolik střadatelů má jednak možnost se k těmto informacím dostat a hlavně schopnost takováto porovnávání provádět? Navíc se domnívám, že v článku je srozumitelně vysvětleno, že vklady jsou pojištěny stejně jak u bank, tak u záložen a v době, kdy se v případě krachu finanční instituce bude ze zákona vyplácet do 20 pracovních dnů, je i pro mne rozhodujícím kritériem výše poskytnutých úroků. A to už vůbec nehovořím o tom, že v případě krachu některé z velkých bank by celý fond nestačil na výplaty, kdežto v případě krachu všech záložen by to s ohledem na jejich velikost s přehledem pokryl. Takže lze s určitou nadsázkou říci, že peníze v záložnách mají dokonce větší naději na výplatu, než peníze v bankách :-)
Zajímalo by mě jak autorka přišla na to, že Clear Deal připisuje úroky až na konci vkladu. Když jsem si ho před půl rokem zřizoval, specielně jsem se na toto informoval a bylo to i v podmínkách, že úroky se kapitalizují, tj. přičítají se každý rok ke vkladu (tzv. efektivní úročení).