Hlavní navigace

Názory k článku Jste mladí? Vytřískejte maximum na slevách

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 6. 2009 19:08

  anonymní
  Ono se řekne, že mladí mají slevy. Neřekne se už, že slevy nejsou v každém městě (v těch menších rozhodně ne) a některé slevy jsou i pořádně zaplacené. Já jsem prozatím využila slevu na pár drobných věcí, něco u McDonalda (a kdybych si koupila nějakou svačinku do 30 Kč a pití za 10 Kč v obchodě, mám to mnohem, mnohem levnější, než jejich menu za 150 Kč). Mimo to musím zaplatit ročně poplatek za kartu. Denně nelétám letadlem a jazykové kurzy si taky nekupuji každý den, stejně tak nechodím denně do multikina. Na dopravě vlakem a busem mám studentskou slevu bez ISIC. Slev je jistě plno, ale jde o to, kde jdou využít a co praktického lze za např. ISIC pořídit. Někdy přijdou ale vhod, třeba pokud jdu do obchodu s oblečením a náhodou tam berou ISIC. Ty obchody aby člověk ale pohledal, pokud nebydlí v Praze. (A rozhodně se tam jen kvůli slevám stěhovat nehodlám - pro rejpaly :-)))
 • 8. 6. 2009 8:45

  anonymní
  Ano, máte pravdu.
  Slevy (nejen ISIC) jsou většinou vyváženy neúměrnou drahotou. Já byla u Mekáče snad jednou v životě a ty nechutné blitky mi stačily. To si raději dám raději za třetinu ceny hotovku z české kuchyně třeba v Globusu. Pravda, ten taky není na každé vesnici, bohužel.
  Pokud vezmu na mušku ony proklínané řetězce, tak vidím v letáku "bombastickou" slevu nebo přímo v akčním regálu "zlevněné" zboží, a ono je ve skutečnosti dražší než jinde nebo mimo akci. Chutná mi např. rozpustné Nescafé Espresso - narazila jsem na něj v InterSparu, kde ho měli extra mimo klasický regál za "senzačních" 159 Kč. Jinde je za tu cenu bez akce, v akci stávalo kolem stovky, nyní v krizi, kdy všude hlásají, jak zlevňují, se mi nepodařilo toto kafe pod 119 Kč objevit. No a lidi se chytí a za tu předraženou cenu jej koupí a ještě si myslí, jak výhodně koupili.
 • 1. 7. 2009 6:51

  Katka (neregistrovaný)
  Nastesti i pro nas starsi (sice si tak nepripadam, ale uz mi neni ani tech 28 :), studujici kombinovane, existuji slevy. Staci mit index nebo jakoukoliv kartu prokazujici studium na VS (nevim jak to funguje, kdyz nekdo dela treba dalkove SS) a dostanete slevy na hradech a zamcich, v kine, divadle nebo treba v knihkupectvi. Alespon takove mam zkusenosti :)
 • 16. 11. 2011 16:31

  VJ. (neregistrovaný) ---.natur.cuni.cz

  "Nejčastější věkovou hranicí, která se udává, je dosažení 26 let. Ta ale může být překročena o dva roky, a to v případě, že se nacházíte na doktorském stupni vzdělávání (třetí vysokoškolský stupeň, navazuje na magisterský)"

  Jaký je zdroj této informace? Zákon o veřejném zdravotním pojištění se vztahuje k právnímu pojmu "nezaopatřené dítě" a tenhle termín definuje zákon č. 117/1995, který uvádí " Za nezaopatřené dítě se pro účely tohoto zákona považuje dítě do skončení povinné školní docházky, a poté, nejdéle však do 26. roku věku, jestliže (konkrétní specifikace)." V zákoně není nikde napsané, že by platila nějaká výjimka pro studenty v doktorském programu. Nebo je to jinak?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).