Hlavní navigace

Názor k článku Jiří Paroubek: Zatlačíme na banky, aby změnily poplatkovou politiku od Jaromir - Flasi: já samozřejmě kartou k Epassporte můžu i vybírat v jakémkoliv...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 5. 2010 21:45

  Jaromir

  Flasi: já samozřejmě kartou k Epassporte můžu i vybírat v jakémkoliv bankomatu na světě.

  Ale to není to, co jsem chtěl říct.

  Chtěl jsem říct, že kdys si člověk „otevře oči“, tak neuvidí jen ČSOB, Českou Spořitelnu a Komerční banku, ale uvidí i FIO, mBanku, kampeličky, Poštovní spořitelnu s jejími konty zdarma, či zahraniční banky, a nebo vychytávky typu Vkladní knížky (na které jde posílat peníze jak v ČR, tak i ze zahraničí) Patrik by ti řekl o všech těchto možnostech.

  Jde o to, že NEEXISTUJE, něco jako je typický uživatel. To na co poukazuješ ty nemusí spousta lidí třeba potřebovat.

  Třeba někdo platí jen v hotovosti.

  Jiný platí složenky a nechce mít vůbec účet.

  A někdo má účet mimo ČR a stačí mu to.

  Jediné co jsem chtěl řict, a je to přímo o tématu článku je to, že NYNÍ už NENÍ žádná regulace potřeba. Je tady FIO, mBank, Poštovní spořitelna a dalších 500 bank mimo ČR, kde jsou produkty ZDARMA a každý si to může „namixovat“ jak potřebuje. Zavádět nyní nějakou regulaci je blbost a banky poplatky jen přesunou jinak a jediný výsledek bude v tom, že bude strašný bordel v sazebnících, kde vzniknou nové poplatky.

  Každému bych doporučil se zeptat někoho, kdo se vyzná ve financích (jako je Patrik), a ten mu doporučí tolik dobrých finančních produktů, že bude čubrnět, a nějaká násilná regulace, že Paroubek chce „velkou trojku“ KB+ČSOB+ČS nutit ke snížení poplatků povede přímo do pekla, tam kde skončilo celé centrálně řízené hospodářství za komunismu.

  Já rozhodně něchci, aby bankovnictví dopadlo jak kdysi za komoušu řezniství, kdy v řeznitví byly jen tři věci: a) hora špeku na háku, b) pyramida hořčice, c) pyramida hořčice kremžské a jinak nic :(.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).