Hlavní navigace

Názor k článku Levnější pojistky výměnou za najeté kilometry. Pojišťovny se do novinky moc nehrnou od VlK - Zákon https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1999-168 nespecifikuje, že musí pojištovny segmentovat dle...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 6. 2020 18:40

  VlK

  Zákon https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1999-168 nespecifikuje, že musí pojištovny segmentovat dle bydliště. Z mého pohledu naštěstí mají pojišťovny volnou ruku, dle čeho a jak budou segmentovat. Ze zákona musí zohledňovat bonus a malus (a opět si mohou vybrat jak).
  Berte to tak, že pojišťovny se samy snaží segmentovat tak, aby rizikovější klienty odradily a mohly naopak přilákat méně rizikové. A samozřejmě je to aproximace. Někteří zbytečně platí víc, jako asi i vy, na druhou stranu vždy je tam bonus, který to narovnává.
  Chápu, že si nechcete měnit trvalé bydliště, nicméně lékař vás nemůže nijak diskriminovat na základě toho, že máte trvalý pobyt jinde. To, že je praxe jiná, zde protizákonná, je věc druhá. Pokud by vás kvůli tomu nechtěl přijmout nebo dokonce vyhodil, je to na stížnost. Trvalý pobyt je čistě formální věc.
  Jinak vy jako vlastník auta nemusíte měnit bydliště, stačí když si seženete pojistníka s jiným bydlištěm (příbuzného).
  Osobně mě moc nezajímá, jakou segmentací pojištovna provádí, na konci mě stejně zajímá pojistný rozsah a cena. Takže ani nevím, jestli existuje pojištovna, která nesegmentuje před bydliště, spíše ne.

  Jinak mít jen základní pojistný limit 35/35 je celkem risk. V případě zranění se náklady na "zdraví" na jednu osobu klidně dostanou přes 60MKč. S limitem 35MKč se vám lehce stane, že rozdíl doplatíte ze svého. I škoda na majetku zřídka, ale přece může překročit 35MKč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).