není soukromá škola jako soukromá škola.....je lepší si vytypovat a pozjištovat víc na konkrétní....my to tak měli u školky, když jsme se rozhodovali, nakonec jsme vybrali centrum Honzík....protože má kvalitnější jídlo, je jich na děti víc a hlavně úplně jiné možnosti. Za chvíli nás také čeká výběr školy....
Nezavrhuji ani to ani to, záleží co komu vyhovuje a co si kdo může dovolit. Mám dotaz, je tu někdo z Prahy kdo má dítě v maxíkově anglické školce? Jak je to tam s těmi kroužky?.. školka mě zaujala už před pár měsíci když jsem na ni náhodou narazila na internetu při výběru soukromé školky
No jako, že berou i ty "co neuspějí". Mno dívejte já chodil na tuto školu http://www.vske.cz/cz/skola/info/soukroma-vysoka-skola-ekonomickych-studii . No tak tam přijímačky nemají, protože se to platí. Tak to mě zajímá co je horší? Jestli brát všechny nebo pohled z druhé strany i ty co neuspějí. Další věc školy jako ekonomika, to není jak medicína, či chemie. Tam se učíte od všeho kousek a právě až praxi se profilujete. Mě osobně nejvíce v životě pomohla praxe. Když se kouknete, co dneska z těch škole leze. A to jak ze soukromých ,tak i státních.
Popravdě řečeno, člověk co nic neumí, poleze na soukromou školu, ale pak se neuplatní, takže tím se to defacto pročistí. Horší je, že podobný člověk se dosadí na nějaký post a odtamtud bude svojí neschopností škodit.
Co se praxe týče, je to velmi zásadní věc. Když jsem nastupoval na program LLM (http://www.ustavprava.cz/cz/sekce/ll-m-mezinarodni-obchod-a-pravo2-993/), měl jsem poměrně dost otázek, se kterými se teoretik nikdy nesetká.
Já vidím hlavní problém v tom, že zatímco na soukromou školu se dostane každý po zaplacení školného, na veřejné se dělají přijímačky a dochází tedy k dělení zrna od plev. Soukromé školy pak totiž velmi nerady vyhazují, jsou to vydělávající firmy a proč by vyhazovaly své klienty. V tom je největší kámen úrazu, jelikož na soukromých VŠ pak studují lidé, kteří by se na veřejnou nikdy nedostali.
Jinak vesměs souhlasím, já osobně tedy studuji školu veřejnou, ale sestra byla na VŠO v Praze (http://www.vso.cz) a soudě dle její přípravy na zápočty a zkoušky bych rozhodně netvrdil, že se jedná o nějakou snadnou školu, byť je soukromá.
Myslím, že by každý, než začne kritizovat, měl teprve mít možnost pro srovnání. Já například studoval Masarikovu univerzitu a následně NEWTON College (http://newtoncollege.cz/).
Pokud srovnám náročnost, ano určitě byla náročnější Masarikova univerzita. Pokud se však podívám na přípravu do praxe. NEWTON College je v dobrém slova smyslu úplně jinde.
Je velký rozdíl, když vás učí např. co vše vás čeká, abyste získali stavební povolení a nebo když vám řeknou co je zapotřebí udělat a kde lze očekávat problémy a na co si dát pozor...
Na VŠP mám hodně podobný zkušenosti jako ty. Ale nevím, jestli se to dá takhle generalizovat. Možná vidím rozdíl v lidech, kteří si soukromé školy vybírají. Moji spolužáci jsou vesměs lidi, kteří chtějí dobré postavení na trhu (to VŠP zvládá). Na veřejných VŠ po šlechetné a nepraktické akademické úrovni.
Btw kamarádi absolventi veřejných škol většinou nedosahují mého platu coby odkojence Vysoké školy podnikání
Generalizovat určitě nemůžeme.. Studenti, kteří do svého vzdělání vloží určité peníze (sami nebo s pomocí rodičů) berou studium jinak. Osobně jsem si školu platila sama, a právě z toho důvodu jsem se snažila doslova vytřískat co se dalo :)
A samozřejmě, že od této investice očekávám zhodnocení, a to mnohem větší než kdybych peníze neinvestovala :)
Bohužel, stále ještě hodně lidí vidí soukromé školy jako tiskárny na diplomy. A to mě mrzí.
Ahojky, je pravda že státní i soukromá mají asi každá něco do sebe. V každém případě do těch soukromých berou už v nižším věku než do státních což umožnuje lepší podmínky pro samoživitelky které nemají poblíž babičky. Já mám se školkou rotunda také zkušenost a moc dobrou, dcerka sem chodila jen přes prázdniny ale opravdu spokojenost
Hrozně dlouho jsem byla jednou z těch největších odpůrců soukromých vysokých škol. Zastávala jsem názor, že jsou to zkrátka zaplacené tituly pro ty, kteří na to mají, a kteří by studium na státní škole nezvládli. O některých soukromých VŠ si to myslím pořád. Jenže jak šel čas, dost jsem změnila názor. Pracuju ve firmě, kde míváme na stáži studenty jak ze soukromých, tak státních VŠ a mám-li srovnávat, tak snad nejšikovnější stážisty, které jsme u nás měli byli z VŠEM a vždy je rádi na stáži vítáme. Ať už se to týká jejich přístupu k práci, jazykových znalostí, počítačové gramotnosti, "zvídavosti" a ochoty, je prostě vážně vidět, že ten moderní přístup ke studiu, na jaký jsou ve škole zvyklí se odráží i na jejich celkovém přístupu k životu a k povinnostem. Naproti tomu u některých stážistů ze státních VS jsem cítila takové to: "Hlavně ať po mně nic nechtějí a nechají mě být, než mi to tu skončí." Jedna taková slečna se nám tam doslova schovávala před prací. Prostě to brali jako povinnost pro zápočet, nikoliv něco, kde se můžou o oboru naučit a získat praxi.