Hlavní navigace

Jako na horské dráze

14. 6. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Po dvou dnech, ve kterých byly akciové trhy nadnášeny vzhůru povzbuzujícími slovy německé kancléřky Angely Merkelové o světlé budoucnosti jednání mezi zadluženým Řeckem a jeho věřiteli, dnes investoři zažívají opětovné ochlazení.

Mezinárodní měnový fond naznačil, že nejspíše stále trvají značné neshody mezi zástupci Syrizy a vyjednavači za troiku. Německý index DAX tak otevřel v červených číslech, přibližně 0,5 % pod včerejším závěrem. Negativní nálada se v Německu během dne prohlubovala a index DAX opět zamířil k úrovni 11.000 bodů. Přibližně hodinu před závěrem obchodování index DAX ztrácí 2,2 % a obchoduje se na úrovni 11.078 bodů. Předvíkendová obava z vývoje situace v Řecku se navíc odráží v poklesu většiny evropských trhů.

Obchodní seance v USA dnes také mnoho radosti nepřináší. Index S&P 500 klesá na 2.098 bodů a ztrácí tak 0,5 %. Zámořské trhy však vůči tématice Řecka zůstávají i nadále poměrně imunní.

Kurzotvorných zpráv dnes bylo jako šafránu, což platí i v korporátní sféře. Za zmínku stojí výměna CEO sociální sítě Twitter. Původnímu CEO se vytýkala absence jasné strategické vize, změna tak může společnosti pomoci k opětovnému nadechnutí k růstu. Reakcí na akciích Twitter je však pouze vlažné posílení o 1 % na cenu 36,20 USD.

Dle mého názoru bude volatilita na trhu nadále přetrvávat, protože vývoj v Řecku je stále méně čitelný. Zároveň ale věřím, že dohoda s věřiteli je možná. Jako na horské dráze jsou poklesy navíc nutným „zlem“, které je třeba přetrpět, abychom mohli nabrat rychlost k opětovné jízdě vzhůru.

Autor článku

Autor pracuje jako analytik ve společnosti Cyrrus

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).