Hlavní navigace

Názor k článku Jak zneplatnit řádnou výpověď a získat odškodnění, když se někdo vyzná? od petrph - Nejvyšší soud si skutečně vykládá zákony dosti kreativně,...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 3. 2019 6:28

    petrph

    Nejvyšší soud si skutečně vykládá zákony dosti kreativně, nebo-li jak se mu právě chce. On totiž tímto popřel jednu nezbytnou právní zásadu budu jí jí citovat nepřesně (z hlavy) ale dá se dohledat, totiž že "pokud jsou dvě zákonná ustanovení v rozporu, je nutné použít to novější.."
    Jde totiž o to, že podobné formulace jako v Zákoníku práce lze najít i v řadě jiných zákonů (tipnu si, že jich budou tisíce) , které upravují způsoby předávání rozhodnutí a dokumentů občanům - a jedním z nich je vždy poslání poštou.. A teprve mnohem později bylo přijato zákonné ustanovení o právní fikci při nedoručení. Skutečně, nebylo možné ani dohledávat ani novelizovat ty tisíce zákonů, aby se tam všude dopsalo "v případě nedoručení (poštou ) platí právní fikce doručení,......" Ale naopak, to nové právní ustanovení o právní fikci doručení platí pro všechny zákony.
    A jestli toto Nejvyšší soud zpochybnil, tak potom to ustanovení o právní fikci doručení ztratilo jakoukoliv právní účinnost. Samozřejmě že se pak každý bude hájit citací toho původního zákona, kde se o ní nic nepíše..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).