Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jak získat bezplatně výpisy z úvěrových registrů? Tip z praxe od buřt - Pěkný článek , ještě by mě zajímalo zda...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 8. 2018 1:57

  buřt (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  Pěkný článek , ještě by mě zajímalo zda vám tyto výpisy je povinna poskytnout např. i policie . Vždycky mně zajímalo co o při lustraci osoby policie všechno o člověku ví a teď by se to takto dalo také získat. Co např. policie ví všechno o člověku jaké vede záznamy, vím o že je to výpis nebo opis trestního rejstříku a přestupků , ale zajímá mě jak jejich informace vypadá a jak dlouho jí vedou , podle mě to nevymazává policie nikdy, jo v rejstříku třeba už záznam nemáte máte ho ale oni policie a soudy mají informace i před dvaceti lety a vědí o vaší minulosti a tak vás berou při lustraci. ukažte i kartu co o nás ví policie a soud ,bylo by to autore jistě zajímavé téma a tip na další zajímavý článek.

 • 13. 8. 2018 11:26

  xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

  Tak to by mě také zajímalo. A nejen policie. Třeba místní úřad.

  Jde o to, že u zmíněných rejstříků, jako je rejstřík trestů, nebo i úvěrových registrů, tam je to jednoduché. Tam je to vedené na jméno, podívají se, vidí. Jenže u policie a místního úřadu, tam nic takového není (no tak ještě na občankách, pasech atp.). Například na stavebním úřadě může být člověk jako účastník řízení, protože je spolumajitel sousední parcely. Takový dotaz znamená projet archívy, KOMPLETNÍ ARCHÍVY, protože nikdo nemůže vědět, kdo byl kdy jakým majitelem, za desítky let. Stejně tak stěžovatelem, udaným... To samé PČR.

  Celé to GDPR je možná dobře míněno, ačkoli ani tím si nejsem jistý, ale hrubě nedomyšleno.

 • 13. 8. 2018 11:57

  muf (neregistrovaný) 89.24.59.---

  § 83 z. č. 273/2008 Sb. , o Policii České republiky:
  "Informování o osobních údajích a oprava nepravdivých nebo nepřesných osobních údajů
  (1) Policejní prezidium na písemnou žádost sdělí žadateli bezplatně osobní údaje vztahující se k jeho osobě, a to do 60 dnů od jejího doručení. U osobních údajů zpřístupněných nebo předávaných podle § 80a odst. 1 také uvede, zda byly předány nebo zpřístupněny dalšímu příjemci a povahu takového příjemce."

  Jen si je třeba ujasnit jaké evidence policie vede a ke kterým má "pouze" přístup (např. rejstřík trestů, rejstřík přestupků, registr řidičů nevede a informace z nich tedy žadateli nesdělí).

 • 6. 1. 2019 3:47

  V (neregistrovaný) ---.28.broadband3.iol.cz

  Vypis z karty řidiče nebo trestni rejstrik a jine si muzete bezplatne pozadat Datovou schrankou na automatech, jde to i z smart aplikace Datovka.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).