Hlavní navigace

Názory k článku Jak vypovědět nájem za neplacení a následně vyklidit byt?

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 7. 2017 8:46

  Marika (neregistrovaný) ---.60.broadband2.iol.cz

  Nebo zavolat silné hochy, kteří se "dohodnou"
  s neplatičem a ten si na základě toho sbalí mnohem
  dříve.....
  Když zákon nechrání práva majitele bytu, někdy je dobré si
  pomoci jinak.
  Jak toto řeší v Anglii, v Rakousku či v Německu?
  Proč se o tom nepíše, jak to řeší v jiných státech?
  Proč je zákon na straně lumpů a gaunerů?
  Kde to jsme?

 • 13. 7. 2017 10:24

  Vlad (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  Přesně tak, zákony jen chrání lumpy a vych.cánky kteří mohou bydlet 4 měsíce zdarma + mu budete platit spotřebovanou vodu, teplo, elektřinu a plyn...ale není se čemu divit, když vidíme co je zač ve vládě...Po posledních dvou nájemnících už nemám chuť ani pronajímat. Stálo to více peněz, než kdyby byl byt prázdný.

 • 17. 7. 2017 8:03

  * (neregistrovaný) 193.35.105.---

  Faktická poznámka k zmínce o současné vládě: Současná legislativní úprava pochází z dob druhé Kalouskovy vlády, předkladatel zákona byl "Jiřina" Pospíšil.

  A osobní poznámka: když je pronajímatel údajně takový otloukánek, nájemce si může dělat co chce, jak si vysvětluješ, že všichni chtějí do vlastního?

 • 19. 7. 2017 13:54

  Pronajímatel (neregistrovaný) 193.22.205.---

  Zdaleka ne všichni chtějí do vlastního. Ale většina těch, co do vlastního chtějí, si umějí spočítat, že to co zaplatí na nájmu, by je stála hypotéka.....

 • 19. 7. 2017 14:21

  * (neregistrovaný) 193.35.105.---

  Což je ne jediný, ale velmi důležitý faktor. Tohle přeci nedává smysl. Nájem, aby fungoval, musí být levnější, nežli náklady na bydlení se splácením hypotéky. Tak jak to je v Německu atd.

  Ale jsou i další faktory. Bydlení v nájmu je obvykle dražší v platbě za topení, vodu atd., protože pronajímatel neutrácí peníze za podružné měření vody atd., zateplení atd. - vždyť energie, vodu atd. platí nájemník sám, kdežto měřák, nová okna atd. by platil pronajímatel. (Např. já platil za vodu v nájmu 3x (ano, třikrát) více, nežli ve vlastním, kde je navíc platba paušál za odběrné místo (!).

  A ze všeho nejhorší je ale chování pronajímatelů. To je nejvíce znechucující.

 • 13. 7. 2017 13:00

  Eva (neregistrovaný) 178.23.220.---

  Stále nechápu, co je spravedlivého na tom, že stát nutí zákonem, aby se museli nechávat připravovat o 3 nájmy, mít spousty starostí se soudy, platit právníka, soud, bez záruky, že peníze získá zpět. Je to proti zdravému rozumu, i proti ochraně soukromého majetku. Tak ať stát, když takto rozhoduje, platí pronajímatelům jejich ztráty, pak by se dalo říci, že zákon je spravedlivý. Jinak je to donucení pronajímatelů se nechat okrádat, pod hlavičkou zákona! Bože, ta vláda, to je ale materiál...

 • 13. 7. 2017 15:04

  Igor (neregistrovaný) ---.cnb.cz

  Další možnost je dělat smlouvu na dobu určitou (1 měsíc), navíc aspoň každý měsíc vidím v jakém stavu byt je. Pokud nechce sml na měsíční periodě tak to může být podezřelé. Jasně vyjímka jsou UK, kteří potřebují trvalý pobyt a pro ten potřebují sml aspoň na rok.

 • 13. 7. 2017 15:25

  Brouk pytlík (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Opravdu je nějaký normální člověk, který chce bydlet v nájmu alespoň rok a souhlasí s řetězením měsíční nájemní smlouvy?
  A opravdu existuje nájemce, který považuje za podezřelého člověka, který toto odmítá?

 • 13. 7. 2017 16:47

  ja123456 (neregistrovaný) 178.248.248.---

  Jo, přesně takovouhle smlouvu jsem dostal v 1. nájmu a podepsal ji jen proto, že už jsem zaplatil nevratnou provizi realitce (která mi podobu smlouvy předem taktně zamlčela). Takže mi takové bydlení sloužilo jen do nalezení bytu od se seriózního pronajímatele (majitele celého činžáku) a pronajímatel 1. bytu tím přišel po půl roce o seriózního nájemníka (bez oznámení dopředu a bez výpovědní lhůty, když smlouva byla opakující se na měsíc) a mohl hledat někoho dalšího. Takže asi platí, jak tu někdo psal, že takovéto smlouvy přitahují jen neseriózní/krát­kodobé nájemníky.

 • 16. 7. 2017 11:59

  VlK (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Určitě existuje ;)
  Já jako pronajímatel bych zvážil měsíční smlouvu na začátku nájemního vztahu, později bych prodlužoval, až na rok, u opravdu dlouhodobých nájemníků i na dýl.
  To je těžký, začíná být nájemní vztah regulovaný jak pracovní. Soudy jsou drahé, vymahatelnost problematická.
  Nesmí se zakazovat zvířata. Dejme tomu, nicméně ani nelze zohlednit výše možné škody výší kauce. NOK.
  Nesmí se zakazovat kouření. Pokud bydlíte nebo pronajímáte byty pod sebou, tak pronajmutím spodní bytu kuřákovi, ztrpčíte život bytu nad ním na tolik, že hrozí, že dá výpověď. A opět nemluvě o problematické kontrole, vymáhání škod. (Pokud jste někdy byl v hotelu, kde někdo před vámi mohl kouřit, asi víte, o čem mluvím).
  Nesmí se diskriminovat. OK, nelze u konkrétního člověk cokoliv vyvozovat z jeho rasy, pohlaví, věku atd. OK. Nicméně prostě statistika mluví jasně, je tu různorodá korelace mezi pohlavím, rasou, vyznáním. Nelze navýšit ani kauci, ani oficiálně nájemné. Registr dlužníků není moc dostupný pro pronajímatele. Co zbývá? Vzít rizikovější nájemníky za standardní cenu nebo je diskriminovat...
  Atd.

 • 16. 7. 2017 19:30

  Brouk pytlík (neregistrovaný) 86.61.206.---

  1) Odpověděl jste na otázku, ale nenapsal jste na kterou.
  2) Následně jste napsal dlouhý příspěvek o tom, byste to dělal jako pronajímatel a jak to mají pronajímatelé těžké. Jako byste odpovídal na otázku, jestli by se pronajímateli měsíční řetězení smluv líbilo. Takovou otázku jsem ale nepoložil.

 • 11. 7. 2018 15:27

  Karin (neregistrovaný) 185.15.147.---

  Dobrý den, jsem majitelkou činžáku a smlouvy uzavírám na 2 měsíce s automatickým prodlužováním, nic každé 2 měsíce nemusíme podepisovat. Výpovědní lhůta je bez udání důvodu 62 dní oboustranně, takže když chce někdo odejít nebo já se potřebuji nájemce zbavit, je za 2 měsíce pryč. Splatnost nájemného do 15.dne předchozího měsíce. Funguje to perfektně. Žádné problémy nemám. Doporučuji všem pronajímatelům.

 • 17. 7. 2017 13:27

  marina (neregistrovaný) ---.20.broadband17.iol.cz

  Pokud někdo něco pronajímá,tak je to jeho vlastnictvím.Tedy když pronajímám byt /můj/,je to věc kterou jsem si pořídila za své vydělané / a zdaněné / peníze.S nájemcem uzavírám smlouvu,ve které by měly být uvedeny podmínky pronájmu - tedy i způsob jeho ukončení, proč mi tedy stát diktuje nějakou výpovědní lhůtu ? Nájemce pronájmem bytu řeší problém svého bydlení a měl by si být plně vědom toho,že jeho základní povinností je platit dohodnuté nájemné,protože jinak hrubým způsobem smlouvu porušuje
  a hrozí mu vystěhování.Proč by mu měl pronajímatel dělat další 4 měsíce sponzora ?Mám v bytě paní,se kterou jsem uzavřela smlouvu na dobu určitou / 1 rok /- s placením nájmu byly po čase problémy,nedo­držovala termín a obvykle neměla celou částku,po vypršení lhůty na dobu určitou jsem jí smlouvu ukončila a protože chtěla dál bydlet na dluh jsme sepsali splátkový kalendář,od té doby dostává smlouvu vždy na jeden měsíc a platby fungují - je to sice práce navíc,ale funguje to - takže doporučuji - jinak souhlasím s příspěvkem kde je doporučeno vzít silné hochy. Stát opravdu chrání nepoctivce a vydává zákony proti slušným lidem.Je hezké,že si tady o tom píšeme,ale to celou věc nevyřeší,protože zákonodárce ani nezajímá co vlastně ten který "odborník" ke schválení předloží a schválí.Stačí se podívat na zasedání poslanecké sněmovny /kabaret - kde z 200 účinkujících -poslanců se jich sejde jen tak tak aby mohli hlasovat - 120,130 - řada z nich klimbá nebo se zabývá svým notebookem a nebo cardá po chodbě a ani neví o čem hlasují.Stačí si vyposlechnout i ten dlouhý seznam omlouvajících se z jednání- řada z nich jako omluvu uvádí rodinné důvody - jaké a jsou opravdu tak závažné,aby omlouvaly neúčast?Jiní se omlouvají z pracovních důvodů a pod.Myslím,že termíny jednání PS nejsou náhodné,určitě jsou dlouhodobě plánované,takže i pracovní záležitosti mají možnost si přizpůsobit - to se týká i ministrů /interpelace poslanců doporučuji shlédnout také- to je ještě větší zábava - poslanec interpeluje ministra a třeba ze 4 je tam jen jeden a ta legrace stojí peníze nás daňové poplatníky /provoz prostor pro tuto frašku /. Co jsme si zvolili máme, stěžovat si můžeme ,ale kde ? Také bych chtěla zítra zavolat šéfovi že nepřijdu na poradu a že se omlouvám z rodinných důvodů. z jakých? co je Vám šéfe do toho!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).