Hlavní navigace

Názor k článku Desetník: Jak vydělat na spořicím účtu a kreditní kartě od Patrik Chrz - Promiň, ale tady fakt meleš páté přes deváté....

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 9. 2008 13:31

    Patrik Chrz
    Promiň, ale tady fakt meleš páté přes deváté. Na jedné straně to vypadá, že jsi zastánce dotací a na druhé straně se ti nelíbí, že ten, kdo dotace vyplácí určuje kvóty výrobků, které mohou být vyrobeny. Jestli něco Evropu zahubí, tak to budou právě ty dotace. Firmy se místo na zvyšování efektivity zaměřují na získání maximálních možných podpor (v ekonomii pro to existuje i odborný termín, teď si nevzpomenu na název) a pomalu to vypadá, že dnes nejde bez dotací vyrobit naprosto nic - omyl, jde a ne o moc dráž, než s nimi. Já jsem naopak pro to, odbourat všechny ty restrikce a regulace (kromě dohledu nad kvalitou a zdravotní nezávadností) a samozřejmě i dotace.
    A že pracovníci nejezdí mezi státy? Ale kdeže, stačí se podívat někde, není to sice jako v USA, ale i v Evropě se cestování za prací začíná pomalu rozmáhat. Zatím je to sice otázkou spíše kvalifikovanějších lidí, ale to je dáno potenciálním velkým rozdílem v příjmu.
    Když jsem byl s minulou firmou na veletrhu v Basileji, tak bylo nádherně vidět, jak přes hranice proudily auta pendlerů (Švýcaři, Francouzi, Němci) oběma směry - bylo je možné poznat na první pohled - vevnitř jen řidič, žádná zavazadla a za okýnkem cedulka "nic k proclení".
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).