Hlavní navigace

Názory k článku Jak správně pojistit děti?

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 12. 2014 10:29

  Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz

  To je podle me jeste byznys, ze ktereho nidko nezdime a melo by se to vtlouct lidem do hlavy, ze si musi pojistit i domaciho mazlicka, kdyby se mu neco stalo, aby mely na dustojne rozlouceni a nakup noveho psika s papirama atd atd... jo jo byznys je byznys, az se skutecne neco stane vasemu diteti, verte, ze nejaka vyplata pojistky Vam k zivotu nepomuze. Ani pocit, ze budete chvili financne zajisteni Vam k nicemu nebude, proto cele pojistky deti je opet pouze hezky byznys

 • 1. 12. 2014 11:17

  andy_kaufman (neregistrovaný) 88.103.215.---

  Myslíte si, že pojišťovny podnikají jen z dobrého srdce a pocitu? Nebo, že banky podnikají jen z dobrého srdce a pocitu? Nebo, že jakýkoliv živnostník podniká jen proto,že ho to baví a zisk vlastně vůbec nepotřebuje? Samozřejmě, že je to obchod, nechápu co jiného jste si představoval. A pokud si jakékoliv pojištění nastavíte tak aby vám posloužilo v tu pravou chvíli, není v tom žádný problém....pokud tomu nerozumíte, nechcete rozumět nebo žijete v tom, že vám stejně nikdo nic nevyplatí v případě pojistné události - váš problém :-) Btw. pojištění domácích mazlíčků už v nabídce je.....

 • 1. 12. 2014 15:28

  Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz

  samozrejme, ze o vim, ze jde o podnikani, ovsem problem pojistoven (nehazu vsechny do jednoho pytle, ovsem mam zkusenosti se dvema a obe se chovaji stejne) je v tom, ze jejich heslem je "Pojistovna plni pouze tehdy pokud ma "SPATNE" nastavene pojistne podminky." Neboli ve vseobecnych mnohastrankovych podminkach jsou vypsane tuny vyjimek na bezne pripady na ktere se to nevztahuje a pouze pokud nastalo neco co zapomeli sepsat, tak tehdy asi zrejme pojistovna plni. Tedy pokud chcete uzavrit jednoduchou smlouvu na pojisteni musi cist pozorne tuny papiru vyjimek a o TO TADY DE, neboli ze pojistovna zamerne ma tyto mnohostrankove dokumenty vyjimek, protoze spoleha na to, ze nekdo bude verit pojistovne a nebude mit cas to cist :-) Mam ted na mysli pojisteni rodinneho domu (u povinneho ruceni to zatim jeste funguje v poradku jak ma). Ale je to vzdy az o osobni zkusenosti. Obdobne jsem si do lonskeho roku myslel, ze u nas funguji nezavisle soudy. Pote co muj svagr-zivnostnik dostal neuveritelny rozsudek ve prospech firmy co mu dluzila penize a pote sme zjistili, ze soudce a majitel firmy se pres dalsiho cloveka znaji, tak je pak jasne odkud vitr vane. Proste a jednoduse pokud budeme vsichni takto podnikat, budeme pri kazdem pravnim ukonu procitat desitky stranek nesmyslnych doplnku smlouvy, kde nas budou chtit nekde nachytat ... to neni dobra cesta

 • 1. 12. 2014 11:19

  hunter (neregistrovaný) 185.16.181.---

  Životní pojištění pro dítě, na kterém není nikdo finančně závislý nedává smysl a řada pojišťoven k úrazovému pojištění nějaké to životko přidá. Pokud jde o zdravotní problémy, či jejich následky, nedává v současném sociálním systému smysl ani takové pojištění. Zdravotní péči bude mít dítě placenu z VZP, případné následky v rámci částečné, či úplné invalidity také.

  Proč tam v článku o pojištění je najednou stavební spoření pro děti atd.? Tam jde přeci o něco úplně jiného. Rodiče si šetří, mohou i kdekoli jinde a potom dítěti dají, nebo koupí, co uznají sami za vhodné. Jaká je tam vazba k pojištění?

 • 1. 12. 2014 12:02

  andy_kaufman (neregistrovaný) 88.103.215.---

  úrazové pojištění dítěte rozhodně smysl dává, pokud dojde k nějakému velkému průseru tak až několik set tisíc za rok léčení + i milionové částky za trvalé následky vám nikdo ze sociálního systému opravdu nedá. Nicméně je každého věc jak se k těmto věcem postaví....bohužel spousta lidí pak akorát nadává, že od státu nic nedostanou.

 • 1. 12. 2014 13:25

  hunter (neregistrovaný) 185.16.181.---

  Vy jste mé sdělení moc nepochopil. Vaší logikou by i životní pojištění dítěte (vlastně každého) dávalo smysl, protože kdyby mi zemřelo dítě, dostanu milion, který by mi nikdo jinak nedal. Rizikové pojištění má smysl v případě, že nastanou závažné události pro mě (nebo blízké) mající fatální dopad (nejsem je tedy schopen efektivně financovat vlastním kapitálem) - jde z podstaty o krytí rizik. Nikoli o spekulaci na to, že pojistná událost nastane (zaplacené pojistné bude nižší, než pojistné plnění) - takové pojištění v podobě derivátů také známe, ale motivace jeho sjednání je poněkud jiná, než u rizikového pojištění dětí.

  Dítě má po finanční stránce tato fatální rizika zajištěna z hlediska jejich úplného zafinancování. Pokud chce rodič něco navíc v případě vzniku pojistné události, jde o jeho spekulaci a pro mě se už nejedná o rizikové pojištěné, jak je definováno.

 • 1. 12. 2014 13:30

  Pavell (neregistrovaný) ---.151.broadband7.iol.cz

  No a co myšlenka jako se probírá u stavebního spoření.
  Peníze z pojistky dítěte, jsou tedy dítěte a nelze je použít bez svolení opatrovnického soudu. Pojišťovna mu je ochotně uschová do doby jeho plnoletosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).