Hlavní navigace

Názory k článku Jak sledovat televizi úplně zadarmo? Tipy na bezplatná online vysílání

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 2. 2020 9:14

  bez přezdívky

  Názory k článku Jak sledovat televizi úplně zadarmo? Tipy na bezplatná online vysílání.


  Sledování televize a filmů na Internetu, se stane časem standard .

  Pozemní šíření signálu televize, jak ho známe, se stane minulostí a zmizí v propadlišti dějin .

 • 10. 2. 2020 16:32

  bez přezdívky

  A jak je to s nahráváním a s geoblokací? Nehledě na to tet ten 1 mbit zdaleka nestačí pro HD rozlišení, je třeba tak 30 mbit. Právě díky těmto nevýhodám nemá internetová televize budoucnost, protože sice funguje bez antény, ale s výrazně nižší kvalitou služeb. Nejlépe v tuto chvíli vychází kombinace DVB-T2 a satelitu. Není třeba nikde hledat programy, mám FHD rozlišení a oproti internetu mohu i nahrávat. Na satelitu film nahraju a zítra, za měsíc i za rok půjde přehrát. Navíc nemusím řešit geoblokaci, která je u některých TV stanic téměř nepřekonatelná. Až někdo tyto nevýhody IPTV odstraní (situace se spíše zhoršuje než zlepšuje) tak potom má šanci uspět. Jinak tu pozemní vysílání nebo satelitní bude i za 50 let.

 • 10. 2. 2020 18:19

  vmull

  Naopak, dnes již na mnoha místech je možné přes internet sledovat nejen SD a HD, ale také UHD pořady a filmy (i když většinou nejde o TV vysílání). A tím sledovat myslím streamované video, ne stažení filmu a služby typu Netfilx a jejich růst to potvrzují. UHD možná bude jako satelit, ale jako pozemní nejspíš nikdy. S nastupujícím G5 mobilním připojením nebude rychlost internetu problém nikde, dnes koneckonců je pokrytí přes 100 Mbps již poměrně běžné. A geolokace - díky VPN službám není problémem už dnes, pokud vám to za to stojí se s tím dělat - což asi nebude na týdenní dovolenou dávat smysl, ale na půlroční pobyt - proč ne.
  IPTV naopak budoucnost má a bude se její smysl stále zvyšovat. Ani dnes uvolňované frekvence nebudou stačit požadavkům a postupně pozemní vysílání zanikne úplně, aby uvolnilo místo právě internetovým přenosům. A další výhody - jeden komunikační kanál pro všechny informační vstupy, namísto nutnosti pořizovat a spravovat mnoho různých cest. Proč platit zařízení pro internetové připojení a vedle toho satelitní zařízení? Takže to vidím právě naopak než vy.

 • 10. 2. 2020 21:25

  bez přezdívky

  VPN jsem myslel spíše obráceně, že se dostaneš i k zahraničním stanicím které jsou v česku blokované a které ti žádný kabelový ani IPTV provider nedá, tedy nutnost zahraniční VPN, které ale musíš přehazovat podle zemí, i když jsou některé tyhle stanice ZDARMA na satu. Jsem zvědavej jak se na geoblokaci tváří evropský zákon o volném pohybu služeb. Co se týká internetu 100mbit, tak ten má v česku k dispozici jen několik málo obyvatel v centrech velkých měst. Ja na okraji Ostravy mam 30mbit a na IPTV to stačí pouze mimo špičku. Nehledě na ten hlavní problém a tím je u internetového vysílání absence nahrávání s nekodovanou nahravkou. Možnost bastlit to Frapsem, Bandicam a jemu podobnýma není úplně nejlepší řešení. Nebo je IPTV operátor který mi zajistí i zahraniční stanice s možností nekodovanych nahravek? A právě ten jeden komunikační kanál pro všechny účastníky internet nemá. Je třeba vytvářet TCP spojení pro každého diváka zvlášť a to silně zatěžuje server. Vzpomeň si na neddávné problémy O2TV s přenosy fotbalu. Ale souhlasím že pozemní vysílání moc smysl nedává a v Německu nebo Švýcarsku už na to přišli a mají sat zdarma. Švýcarsko DVB-T zrušilo a v Německu ho má jenom 10% obyvatel. A lidí co požadují stanice ze zahraničí je sice menšina ale není jich zrovna málo. Třeba poslední sjezd Ester Ledecké naši vůbec nevysílali a musel jsem to hledat na italském kanále který z internetu nejde spustit ani s VPN. IPTV by měla smysl pokud by nebyla geoblokovaná a pokud by umožnila jednoduché stahování, tedy s uložením na disk, případně dlouhodobé uložení pořadů v archivu (tedy i několik let po odvysílání). Jenže to by nejprve vyžadovalo změnu legislativy, tak jako se to povedlo u satelitních karet.

 • 11. 2. 2020 0:45

  Ladislav Strnad

  Potěšil jste mně. Teď už vím, že Litvínov je velké město a že patřím mezi vyvolené :-) Bydlím nikoliv v centru, ale na okraji - v Hamru a můj dodavatel připojení mi poskytuje rychlost 150/10. I když je pravda, že to nedokážu využít, neb moje karta v počítadle umí maximálně 100 Mbit.
  S ostatním textem víceméně souhlasím :-) :-) :-)

 • 13. 2. 2020 20:57

  bez přezdívky

  Tak nevím. Mám lepší.tv. Mám "něco-jako-full-HD" (sice větší komprese ale ve většině případů člověk nepozná rozdíl), hraje to i na lince 5/5Mb, hraje to v browseru, v mobilu, na adroid boxu, hrálo mi to bez problémů všude možně v cizině po EU. Nahrávat můžu, stahovat nahrané programy můžu.

  Naopak sat je mrtvý, po tom co Skylink opět zdražil na minimum 119/měsíc si definitivně vykopal hrob. HD už není argument pro sat, nabídka programů taky ne. To má smysl snad jen na samotě u lesa kde není ani net ani pozemní digitál..

  Mimochodem vím o čem mluvím, na různých telkách jsem měl Skylink, lepší.tv a pozemní digitál. První co opouštím je Skylink, to už vůbec nedává smysl, dvb mě opustí samo (pokud nenakoupím ke všem telkám se top box) takže nejspíš nakoupím po 6-7 stovkách android boxy a všude budu čučet na internetovou tv. Poměr cena/výkon zdaleka nejlepší.

 • 14. 2. 2020 9:27

  bez přezdívky

  Nevěděl jsem že existuje IPTV ze které lze nahrávat. A nahrávka je potom uložena ve formě souboru na disku (nějaké mkv, ts, MP4 nebo něco podobného) který můžeš přenést kam chceš nebo je to jenom "offline" přístup který zavedl třeba Netflix, kdy je film dostupný offline ale zase jenom v aplikaci? V každém případě je spousta programů které jsou pouze na satu (typicky zahraniční a mezinárodní stanice), které do kabelu nebo IPTV nikdo nikdy nepustí, případně jsou u kabelových operátorů kteří v Česku nemají síť. Nejsou tak v kompetenci RRTV ale to mě nezajímá. Nejsem právník takže nevím jestli by takové stanice mohl vůbec nějaký český operátor pustit do sítě. Mám třeba francouzkou kartu (systém jednou zaplatit a dále zadarmo) a tyhle programy jinou cestou získat nejde, pokud nepočítám vysílání na webu samotných vysílatelů s geoblokaci a bez možnosti nahrávat a v některých případech nepomůže ani VPN. Tedy zřejmě poslední výhoda satu. Nebo ti v Česku nějaký kabelový nebo IPTV operátor pustí do sítě třeba komerční stanici TF1 nebo sportovní kanál Rai Sport+? Asi ne. Třeba minulý týden ČT Sport nevysílala závod ve sjezdu s Ester Ledeckou a musel jsem to hledat na kanále Rai Sport+ z Itálie, který zřejmě žádný IPTV operátor nemá. Existují vedle legálních i ilegální IPTV operátoři z východních zemí kteří mají i zahraniční stanice ale to není oficiální cesta. Rozšířené jsou v Česku třeba stanice z Německa, kde se dá sledovat Formule 1 zadarmo (přesto že český Sport1 má údajně exkluzivní práva a chce prachy, ale německý RTL (i když jenom v SD) a někdy francouzský TMC to pustí zadarmo a dokonce ve FHD). Exkluzivita práv dneska neznamená nic.
  Jak tu někdo říkal ty problémy s pásmem tak pásmo opravdu dochází a satelity mají jedno z největších (3,6-4,2 a 10-12 GHz + mezitím něco pro cestu nahoru). ČTÚ sice plánuje pásmo 3,7 pro mobily ale nejdříve se bude muset vypořádat s tím že je tam televizní vysílání a zatím není plán na jeho uvolnění podobně jako na uvolnění pásma 700. O tomto problému se ale v Česku moc nemluví.

  14. 2. 2020, 09:28 editováno autorem komentáře

 • 16. 2. 2020 0:47

  bez přezdívky

  "Sledování televize a filmů na Internetu, se stane časem standard. Pozemní šíření signálu televize, jak ho známe, se stane minulostí a zmizí v propadlišti dějin."

  Muzete se mylit?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).