Hlavní navigace

Názor k článku Jak si správně říci o úroky z prodlení? od Autor článku - Luboš Chalupa uvádí: Pokud jde o běžné výživné, může...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 4. 2015 11:57

  Autor článku (neregistrovaný) ---.193.broadband4.iol.cz

  Luboš Chalupa uvádí:
  Pokud jde o běžné výživné, může znít soudní rozhodnutí včetně budoucích úroků z prodlení pro případ prodlení povinného takto:

  ,… je povinen platit výživné na nezl. … ve výši … měsíčně předem vždy do každého 15. dne v měsíci k rukám … vždy s úrokem z prodlení ve výši ... s každou jednotlivou měsíční platbou výživného, a to od 16. dne příslušného měsíce do zaplacení.“

  Mám stejně jako on za to, že shora uvedený výrok o podmíněných budoucích úrocích z prodlení z jednotlivých měsíčních plateb běžného výživného je možný i takto obecně, tj. z dlužného výživného, neboť všem účastníkům je zjevné, že se jedná o případ prodlení s konkrétními platbami, jejichž prokazování v praxi (exekuci) nečiní žádné problémy.

  Ale opravdu to není obvyklé, aby v soudním rozhodnutích byl výrok o podmíněných budoucích úrocích, ale mohla byste je z dlužného výživného vyčíslit a žalovat samostatně. To už snad nemůže u soudu narazit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).