Hlavní navigace

Názor k článku Jak se stát stará o rodiny s dětmi? od Marek - Stát se nemá co starat. Stát není rodič...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 11. 2004 12:04

    Marek (neregistrovaný)
    Stát se nemá co starat. Stát není rodič ani dojná kráva. Stát děti nezplodil. Starat se mají rodiče. Bordel je v zákonech a v soudech, to máte pravdu. Spravedlnost (i sociální, jak je vidět ve Vašem případě) přímo stojí na rychlém a kvalitního soudnictví a vymahatelnosti rozhodnutí. Bez něj vládne právo silnějšího jako už 15 let u nás. Soudnictví a zákony, toť největší bolest našeho polosocialistického Kocourkova.

    Bezpochyby musí otec platit na děti, které zplodil. Dnes už jde pomocí testů DNA na 100% vyloučit případy vychcaných bab, které hodí otcovství dítěte na "nevinného". Dítě je stejně tak otce jako matky, od obou má půl genů, tak nevím, proč by ho měla živit jen matka, i když otec už žije jinde. To ovšem analogicky platí i pro těch několik procent případů, kdy živí děti otec a pláchla naopak muteř.

    Na druhou stranu by nejlépe stejnou novelou zákona měla být umožněna (a soudkyním přímo zákonem nařízena! - pokud tomu nebrání skutečně závažné případy, např. odsouzení otce za mravnostní delikt, vraždu ap.) střídavá péče, pokud o ni má alespoň jeden z rodičů zájem. Současně by měly být napařeny slušné tresty hydrám, co tomu brání nebo brání kontaktům dětí a otců byť i jen v současné omezené míře (1x týdně, 1x za 14 dní ap.). Při prvním bránění v 1 roce 50h veřejně-prospěšných prací, při druhém bránění ztráta nároku na výživné od otce, při třetím odebrání dětí. Tečka.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).