Hlavní navigace

Názor k článku Jak se stát stará o rodiny s dětmi? od Martina - Vám lily soudružky učitelky do hlavy bolševickou propagandu?...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 11. 2004 8:47

  Martina (neregistrovaný)
  Vám lily soudružky učitelky do hlavy bolševickou propagandu? Asi to bylo všechno o lidech. Normální soudružka učitelka podala dětem spoustu nařízených věcí tak, že škodu nenadělala. Totéž bylo i ve škole. Jak jinak si vysvětlíte, že se sice propaganda snažila, ale lidi jí nevěřili? Jak mohli proboha věřit, že kráčejí ke komunismu, kdy budou mít všichni všeho dost, když se na každou blbost stály fronty a mámy šily doma dětem oblečení, aby ty děti chodily oblečené hezky a moderně. Když neměly co dělat, šly ještě na zahrádku a pěstovaly mrkev a květák, protože v prodejně to nebylo, na venkově to ani prodejna neobjednávala, protože tam to bylo neprodejné, na zahrádce to měl každý. Takže v tomto je to lepší.
  O úrovni školství ani nediskutuju, stále nic moc. Jazykář je o několik lekcí před žáky, počítače se učí jen někdo (u nás třeba jen kluci, protože škola má prý málo počítačů. Dívky tu znalost nepotřebují? Nebo to má být cílená diskriminace ve stylu "ženské k dětem a k plotně?). Pokud chcete, aby se to Vaše děti učily, musíte jim to zaplatit (někdy mám dojem, že právě proto se to v té škole neučí, aby učitelé měli po večerech co dělat a měji jistý zisk z vykonané práce. Mají za to totiž víc, tak co by se ve škole snažili).
  Následkem nezaměstnanosti ale nezaměstnaní nedělají ŽÁDNOU práci, takže netvoří ŽÁDNÉ hodnoty. A za výplatu si řada těch ještě zaměstnaných koupí o několik kilometrů za hranicemi už ne jeden, ale dva rohlíky.
  A pokud vím, tak i za socialismu byla daňová povinnost upravená právě vzhledem k počtu dětí. Pokud Vám bylo 25, byl jste svobodný a děti jste neměl, platil jste vyšší daně (dneska nezdanitelná částka podle počtu dětí).
  Podle Vaší reakce soudím, že několk věcí uniká Vám. A sice to, že po slavných 15 letech budování vyspělé kapitalistické společnosti jedeme pomalu do Somálska. Za těch komunistů jsme tam jeli pomaleji.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).