Hlavní navigace

Názor k článku Jak se stát stará o rodiny s dětmi? od jezevec - Z toho jak bylo za komunistů líp, vám...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 11. 2004 0:49

  jezevec (neregistrovaný)
  Z toho jak bylo za komunistů líp, vám uniklo vám pár podstatných detailů, madame.
  Mateřské školky možná byly finančně doastupnější - ale zato vám tam do dětských hlaviček lily soudružky učitelky bolševickou propagandu, a učily je kreslit tanky. Dostupné nebyly pro všechny děti - bylo v nich málo místa, byly na ně pořadníky a "body" dle socialistické angažovanosti a užitečnosti rodičů pro společnost, a o ty lepší se vedly úplatkové boje.
  Školství nebylo bezplatné, ale tak jako dodnes bylo placeno z vašich daní. O jeho tehdejší úrovni bych nediskutoval, nejen proto že zůstalo bezplatné, ale místo soudruha milicionáře mají děti k výuce počítače a angličtináře.
  Vysoká zaměstnanost měla svou daň m.j. v tom, že statisíce lidí dělaly zbytečnou práci, která neměla žádnou hodnotu - nejen proto pak vaše roční výplata měla kilometr za hranicema cenu suvenýru, za kterou jste nedostala ani rohlík.
  A pokud si pracující rodiče nasekají dětičky, přestože nejsou schopní je uživit - pak mohou být LEDA RÁDI, pokud jim stát z daní těch úspěšnějších a pracovitějších něco doplatí. Taky byste nemusela dostat nic, a mnoho lidí by tohle považovalo za normální. Nebo je snad taková hanba, nelačnit po cizím?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).