V současnosti zřejmě mají soudy plnit státní rozpočet. Osvobození od poplatků ze sociálních důvodů hned tak nikdo nedosáhne. Setkal jsem se s případem invalidního důchodce, kdy poplatek převyšoval jeho invalidní důchod a osvobození mu ani po odvolání přiznáno nebylo.
Vážený pane kolego,
předně Vám děkuji za názor, na druhou stranu asi budete souhlasit s tím, že právní povědomí u nás není u veřejnosti takové, jaké by mělo být. Pokud občan o určité možnosti neví, těžko se jí dovolá. Cílem článku bylo upozornit čtenáře v základních obrysech na možnost osvobození od soudních poplatků, což článek splnil.
Dobrý den, vážený pane kolego,
pokud jste si kladl tyto ambice, tedy jen čtenářům přiblížit právní úpravu, pak ničeho nenamítám, toho jste se zhostil dobře. Nic ve zlém, ostatně já jsem ani nechtěl kritizovat, jen upozornit - aby se čtenáři případně zbytečně neradovali předem. Prostě mi jen mi scházejí praktické poznatky. Praxe je teorii - psanému právu v současnosti hodně vzdálená. Setkávám se i v naléhavých sociálních případech se zamítnutím žádosti o osvobození.
Přeji mnoho zdaru do další tvorby. Pěkný den.