Vlákno názorů k článku Jak se nás dotkne prezidentování Zemana? od Janek - Dopady na občany budou pravděpodobně stejné, jaké by...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 1. 2013 11:14

    Janek (neregistrovaný)

    Dopady na občany budou pravděpodobně stejné, jaké by byly vyhrál-li by volby Schwarzenberg, tedy žádné.
    Je pravda,že na známkách by se JJ vyjímala lépe. Pravděpodobně v Německu a Rakousku by byli nadšení. A v neposlední řadě by se media nadšeně plácala po zádech, jací jsou borci a jak to tomu arogantnímu Zemanovi natřeli.
    Bohužel to naši nestranní novináři ve svém džihádu proti Zemanovi přehnali, a tak přinutili jít k volbám i spoustu voličů,kteří Zemana zrovna nemusí. Ti ovšem znechuceni medií dali protestní hlas Zemanovi.

  • 30. 1. 2013 11:24

    Jarmila (neregistrovaný)

    Jo, je fakt. Byla jsem ve volební komisi. Ve druhém kole přišli k volbám lidé, kteří už nebyli u voleb aspoň 15 let, ale zase nepřišli lidé, kteří běžně k volbám chodí. Asi se do 2.kola nedostal jejich kandidát, tak se na to vybodli. Ale ve 2.den voleb věděl KAŽDÝ volič, že Schwarzenberg hodil do urny neplatný hlas (protože my je upozorňovali na to, že lísek musí vložit do obálky a ten hodit do urny. V 1.den voleb nám přišli voliči doslova dezorientovaní, jako by nevěděli, co mají dělat. Naštěstí jsme měli jen jeden neplatný hlas).
    Co se ale těmto volbám nedá upřít, je skutečnost, že se lidé začali zajímat o politiku a že přišli k volbám. Účast byla vyšší, než u voleb komunálních, a to je co říct, protože ty by měly lidi zajímat nejvíc, to se jich přímo dotýká.

  • 1. 2. 2013 12:39

    buno (neregistrovaný)

    Já teda chtěl volit v druhém kole Zemana, ale jakmile spustil Miloš (a Václav) nacionalistickou vlnu začalo mě brnět a hodil jsem tam Karla. Ze sociologického hlediska je zajímavé, jak došlo k rozdělení společnosti. Zeman a jeho lidé skutečně levicoví nejsou (jen to proklamují), ale klobouk dolů jak se jim levicové voliče podařilo získat. Nebýt toho nacionalismu, tak bych mu ten hlas hodil. Zajímavé je také, že ten protiněmecký tón neměl až tak velký vliv na oblasti, kde se s Němci opravdu stýkají. Většinou se Němců lekli lidé, kteří je viděli jen v televizi nebo v autě s D.

  • 3. 2. 2013 11:27

    xf (neregistrovaný)

    No vidíš. Médiím se podařilo vnutit do hlav lidí výraz "protiněmecký".

    Kdyby jsi se ale jen trochu zamyslel, tak zjistíš, že ze všech landidátů, i těch co se do 1. kola vůbec nedostali, nebyl protiněmecký ani jeden.

    "Protiněmecký" u Němci vlastněných médií znamená, nehájící německé zájmy. Dokonce "protiněmecký" ani neznamená "hájící české zájmy".

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).