Hlavní navigace

Názor k článku Za jakých podmínek lze převádět a proplácet nevyčerpanou dovolenou? od anonym - Ano, správně, zejména na tyto věci je ...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 7. 2009 9:10

    anonymní
    Ano, správně, zejména na tyto věci je "dovolená na zotavenou" /aspoň kdysi se to tak nazývalo/ určena. A nemoc je vlastně "zotavování". Doporučoval bych proto, aby ODS v rámci "liberalizace" Zákoníku práce upřednostnila čerpání dovolené na nemoc a teprve až bude zákonný nárok na dovolenou vyčerpán, může přijít samotná výplata nemocenské - první týden zcela zdarma, protože nemocný si přece mohl nastřádat rezervu z minulých období, kdy pracoval a pobíral "královskou" mzdu, poté ony dva týdny od zaměstnavatele a pak teprve dávky nemocenské ze sociálky. Tyto dávky ještě navíc zredukovat do výše existenčního minima /které stanovili "odborníci" s mnohadesetitisícovými platy/, protože nemocný se nepotřebuje rozcapovat novým oblečením, chlebíčky ani platit nájem či elektřinu, protože zvláště je-li pobytován v nemocnici, platí takovéto polatky již nemocnici a jak tedy z logiky věci vyplývá, doma mu žádné takovéto náklady nevznikají. Přece se nebudete o dovolené střídat s manželkou v hlídání dětí, až vám na 2 měsíce zavřou školku nebo družinu nebo se dokonce válet někde na Slapech ... Na to si vemte laskavě neplacené volno /a přijdete o dětské přídavky, berete-li je/.
    Ale vážně: člověk dnes u řady zaměstnavatelů nemá nárok marodit, zvláště poté, co zaměstnavatelé hradí první dva týdny ze svého. Řada lidí se neodváží marodit, protože z hlediska almužnových příjmů - nemocenské a výdajů např. za hypotéku je to pro ně likvidační. Řada zaměstnavatelů vám dá na výběr: buď práci nebo marodění - a pak vyhazov. On se vždy nějaký důvod najde, jak vás vystrnadit, a to bez odstupného. A nynější výsadu marodění některých z nejrovnějších bez ztráty desítky neměli snad ani pohlaváři z KSČ.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).