Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Za jakých podmínek lze převádět a proplácet nevyčerpanou dovolenou? od mat - Ne. Vyčerpal jsem jí v době nemoci.

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 7. 2009 9:10

  anonymní
  Ano, správně, zejména na tyto věci je "dovolená na zotavenou" /aspoň kdysi se to tak nazývalo/ určena. A nemoc je vlastně "zotavování". Doporučoval bych proto, aby ODS v rámci "liberalizace" Zákoníku práce upřednostnila čerpání dovolené na nemoc a teprve až bude zákonný nárok na dovolenou vyčerpán, může přijít samotná výplata nemocenské - první týden zcela zdarma, protože nemocný si přece mohl nastřádat rezervu z minulých období, kdy pracoval a pobíral "královskou" mzdu, poté ony dva týdny od zaměstnavatele a pak teprve dávky nemocenské ze sociálky. Tyto dávky ještě navíc zredukovat do výše existenčního minima /které stanovili "odborníci" s mnohadesetitisícovými platy/, protože nemocný se nepotřebuje rozcapovat novým oblečením, chlebíčky ani platit nájem či elektřinu, protože zvláště je-li pobytován v nemocnici, platí takovéto polatky již nemocnici a jak tedy z logiky věci vyplývá, doma mu žádné takovéto náklady nevznikají. Přece se nebudete o dovolené střídat s manželkou v hlídání dětí, až vám na 2 měsíce zavřou školku nebo družinu nebo se dokonce válet někde na Slapech ... Na to si vemte laskavě neplacené volno /a přijdete o dětské přídavky, berete-li je/.
  Ale vážně: člověk dnes u řady zaměstnavatelů nemá nárok marodit, zvláště poté, co zaměstnavatelé hradí první dva týdny ze svého. Řada lidí se neodváží marodit, protože z hlediska almužnových příjmů - nemocenské a výdajů např. za hypotéku je to pro ně likvidační. Řada zaměstnavatelů vám dá na výběr: buď práci nebo marodění - a pak vyhazov. On se vždy nějaký důvod najde, jak vás vystrnadit, a to bez odstupného. A nynější výsadu marodění některých z nejrovnějších bez ztráty desítky neměli snad ani pohlaváři z KSČ.
 • 17. 7. 2009 15:16

  Mameluk (neregistrovaný)
  Ano je to skutečně tak, že lidi mají strach marodit kvůli už tak oškubané nemocenské a tak chodí do práce i s nemocí kde šíří viry mezi zdravé jedince nebo nemoce přecházejí a to se pak následně odráží na jejich zdraví. No co člověku tak zbývá když musí platit pravidelné splátky jak píšete předemnou.Ale není to vše jen na zaměstnancích, do hry vstupují také jiné faktory, jako například doktoři, kontroloři, zaměstnavatel atp..
 • 17. 7. 2009 22:19

  Jirka (neregistrovaný)
  To se mi líbí, jak tady skuhráte kvůli nemocenské. Kolikrát jste ji za poslední rok potřebovali? Asi hodně, tak vám taky hodně chybí. Navíc ještě stíháte "šířit viry" svého pesimismu v diskusích.
 • 18. 7. 2009 10:23

  Mameluk (neregistrovaný)
  Souhlas MB, je to zřejmě ocelový volič ODS:-), kterým se nemoce vyhýbají.
 • 20. 7. 2009 7:00

  anonymní
  Zkuste, ať vás někde srazí auto nebo až budete chodit na onkologii a budete rok doma, jak nebudete skuhrat kvůli nemocenské. To vás bude pálit i oněch 60 korun za den v nemocnici nebo jakýkoliv poplatek za lék či další a další vyšetření, budete-li je absolvovat ambulantně, protože za pobytu v nemocnici, kdy byste to měl "v ceně", vás na vyšetření nepošlou. On vás mnohdy rozhodí i měsíc výpadku příjmů při nějaké banálnější nemoci. Proto lidi nemarodí ani s banalitou a čekáme, co se z ní vyvrbí, taková léčba je pak ale mnohem nákladnější než léčba nějaké banality.
  O roznášení bacilů se asi nemá cenu ani rozepisovat, jsem zvědav, kolik nás vychcípá, budou-li se nezodpovědní chovat tak jak se chovají a roznášejí viry. Hrozba pandemie se přes mnohá varování se stává čím dál aktuálnější, čímž ji nechci nijak přivolávat, ale vidíme, jak se příroda v poslední době proti přelidnění brání...
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).