Názory k článku Jak nejlevněji převést peníze? (PORADNA)

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 7. 2013 7:34

    Petr (neregistrovaný)

    Ta poslední odpověď je nepravdivá (odpovědi předchozí nejsem schopen posoudit). Příklady:
    "Pokud už lze hovořit o budoucnosti Bitcoinu, pak nikoli v zahraničním obchodě." - používá se již v současnosti
    "Lze ho používat pouze v komunitě, jejíž součástí se musíte stát." - nesmysl, podívejte se např. na bitpay.com. Nemusíte o BTC vědět skoro nic a přesto ho jako obchodník můžete akceptovat.
    "Dále zde existují překážky co do vybavení vašeho počítače." - nesmysl, stačí vám internetový prohlížeč stejně jako pro jakékoli jiné internetové bankovnictví.

  • 23. 7. 2013 13:36

    me vakérav (neregistrovaný)

    Jo, ta poslední odpověď mě taky pobavila. Zvlášť v konstrastu se zbytkem článku. Shrňme si fakta z článku:

    - bankovní poplatky za zahraniční platbu jsou v řádech stovek
    - dokonce i poslat peníze ze sousedního Polska je natolik drahé a neefektivní, že pro běžné obchody je to nepoužitelné (to snad maximálně když člověk chce ty peníze vyprat a poplatky v řádech desítek procent nevadí)
    - s platbou do Sýrie vám budou banky záměrně dělat problémy, do Íránu máte smůlu úplně. Výrobci koberců ať si tam chcípnou hlady, jejich smůla, že žijí v zemi, kde zrovna někdo začal válčit. Vy nakupujte od někoho jiného, anebo radši nepodnikejte vůbec
    - když už platbu poslat jde, tak to trvá několik dní, přičemž to nelze žádným způsobem urychlit ani mít pod kontrolou, kde peníze jsou a kdy dojdou
    - ve světě vzniklo několik navzájem nekompatibilních způsobů, jak posílat peníze, ale všechny jsou tak na ho*no, že kdyby ty banky peníze vozily v hotovosti drožkou, nemohlo by to být pomalejší (v době internetu naprosto neuvěřitelné!). O víkendu se navíc nepracuje vůbec (proč by někdo chtěl převádět peníze o víkendu?)

    Bitcoin má transakce v řádu sekund, kamkoli, bez jakékoli buzerace bankami nebo států a jejich rozmary, za poplatek v řádech haléřů. Své bitcoiny má člověk vždy plně pod kontrolou, ne jako u banky, kde odešlu platbu a pak to několik dní visí v černé díře, případně se stát rozhodne, že je dobrý nápad nějaké úspory ukrást.

    Nechápu, jak někdo po tom všem může někdo napsat, že „osobně nevidím důvod k tomu, abych si zakoupil Bitcoin a začal jím platit“ :-) Já ten důvod vidím a proto také bitcoiny platím.

    Ale zbytek článku je zajímavý, nechtěl bych, aby byl můj příspěvek brán jako kritika. Díky za něj.

  • 23. 7. 2013 12:50

    Linda (neregistrovaný)

    Vždycky dokážete pobavit, aspoň maličkostí: "Tomáš Volf z finanční skupiny Citfin, který je finančním analytikem skupiny Citfin."

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).