Ad a je nesmysl kupovat a vracet zboží pro ušetření poplatku za výběr z bankomatu. O tom žádná. na druhou stranu slova: „Co je dnes zdarma bude vždy zdarma…“ a následné zavedení poplatků moc spolu nekorespondují. Taky řeči o tom,<< že kdybych měl kartu M-bank určitě bych utratil 4.000 měsíčně abych dosáhl na výběry z bankomatu zdarma>> (v odrážkách namísto uvozovek je to proto, že to není přesná citace) se stávají Boha pustým nesmyslem v okamžiku žije – li člověk na dědině, pracuje ve vedlejší a kartou zaplatí tak maximálně 1 x do měsíce při cestě do supermarketu.
Ajen tak úplně mimochodem, byly-li by ty poplatky srovnatelné, jako u mateřských bank v zahraničí, nic proti. proč však jsou v České republice jedny z nejvyšších?
Proč jsou poplatky jedny z nejvyšších ? Cena je vždy vysoká tak, aby ji zákazník ještě byl ochoten zaplatit. To platí vždy, nejen u bankovních poplatků. Pokud se tedy bude na serverech jenom kecat a nebude se hlasovat nohama a řídit peněženkou, poplatky neklesnou, ikdyby se dělo nevím co.
A žije-li človek na dědině a pracuje ve vedlejší, tak opravdu neuplatní platební kartu, ale neuplatní ani hotovost. Nebo je ve vaší „dědině“ nějaký obchod ?Nebo snad bankomat či pobočka banky ? Asi ne. Takže stejně jedete do města. Jsem na tom stejně. Ve městě je jedna „banka“(tedy ČS) a jedna pošta (s Poštovní spořitelnou). To je celý výběr kamenných poboček. Ani u jední z nich žádný účet nemám. Žádné poplatky již několik let neplatím. Nemám potřebu chodit na pobočku, co bych tam taky dělal, že.
Takže se přestaňte vymlouvat na okolnosti a začněte přemýšlet. Určitě ušetříte.
I člověk na dědině platí elektřinu (vodu nemusí, jak jsme viděli výše), může mít plyn, občas nějaký ten poplatek (popelnice), pojištění, dětem obědy ve školce, škole. Na to může mít účet zdarma. Kartu neuplatní, protože jede keš, ten jeden obchod v obci karty stejně nebere. Co mu brání mít vkladní knížku Poštovní spořitelny? Poštu Vám snad nezrušili, tak máte hotovost prakticky vždycky po ruce (teda ne v sobotu a v neděli, kdy má pošta zavřeno).
No ono se tady zase takl moc vybirat neda. FIO neni banka a treba jeji kartove operace majimnoh aomezeni, ktere ne kazdy je schopen zkousnout. mBank je banka na puli cesty a hodne se snazi, aby odsud vypadla uplne. Pro me neduveryhodna. A co tu mate dal? RB s jejimi 25 tisici prijmu na konto? Pro bezneho cloveka, ktery tobere v hrube ruce to neni reseni a takovy sychy ze spolecny ucet a podobne, to uz zavani radami viz shora. A jine banky se poplatkove pohybuji plusminus stejne. No ja to zkusim s tou CS. Uvidime..
1) velmi nízký limit, 30 000 Kč týdně (prý jde individuálně na základě obratů a zůstatků zvýšit)
2) se základní kartou zdarma (Maestro) není možné platit na Internetu a není embossovaná (i když to zase někdo může brát jako (bezpečnostní) výhod)
3) disponibilní limit na kartě se neověřuje on-line k zůstatku na účtu, ale dávkově několikrát během dne (prý 4 krát)
4) nejsou vidět blokace, ale až skutečně stržené transakce (s několikadenním zpožděním)
Nic z toho není přímo tragické, ale chápu, že ne každému to vyhovuje.
Děkuji za přehledný souhrn. Body 1 a 2 by mi vcelku ani nevadily, ale body 3 a zejména 4 já osobně vnímám jako tragické. Dá se s tím žít, ale je to velmi nepříjemné. Jsem v IB své banky denně několikrát a sleduji hodně ukazatelů. A zejména tedy bod 4 me na FIO děsně mrzí. Ale teď s tím asi nic neudělají.
1) Řekl bych, že pro většinu klientů FIO je ten limit dostatečný. Bonitní klienti nepochybně používají účet u RB, kde si s manželkou dokola točí výplatu, aby měli vedení účtu zdarma, a k němu kartu s násobným limitem ;-).
4) Stejně tak funguje např. kreditka od Citi a jistě i řady dalších bank…