Ideální by bylo důchody zrušit.Tak jak v Japonsku.Tam si šetří a až mají dostatečnou částku tak jdou do důchodu.A to se tam dožívají prosím běžně 90 let.Tady v tomto státě zamořeném rakovinou se všudypřítomných aut s nápisem TDI a vynikajících a zdravých potravin z Polska je problém se dožít 65 let.Z mojí rodiny se toho za polsedních 50 let dožily pouze dvě ženy.Jinak třeba všichni muži se nedožili ani 55 roků.
Nevím, proč pro svůj nick používáte jméno tak výjimečného člověka. Jestliže chcete zásadně změnit důchodový systém v ČR, nepište to anonymně na internet. Při nejbližších volbách kandidujte do senátu. A tam tento svůj nápad můžete prosazovat. Ale asi vás budou ukazovat jako raritu v televizi a na plakátech. Když naprosto přesně víte, že zemřete před dosažením důchodového věku, protože dýcháte výfukové plyny z aut a jíte potraviny z Polska - mimochodem, proč to děláte? - o důchod se vůbec nestarejte. Proč neuvažujete o tom, odstěhovat se do Japonska? Budete jíst ryby, šetřit si na stáří a žít do stovky.
Jste asi jediný člověk,který uvažuje hlavou v této diskuzi.Ne,nejsme rodina horníků,děda dělala mistra a pak vedoucího,rukama téměř nikdy nedělal a otec dělal za minulého režimu pohodové práce jako řidič a pak údržbář.Máme to prostě v genech a vlastně naše rodina přispívá na důchody všem ostatním a sami to vlastně nikdy nevyužijeme.
No moment.Třeba všichni z té rodiny byli horníci a nebo hutníci,neboť ti se nedožívají ani šedesáti let.To je možné.Sice,pokud vím,tak horníci mohou jít do důchodu v 55-ti letech,ale též vím,že důchodu užijí tak bratru dva tři roky.Někde jsem to četl.Třeba v takovém Polsku chodí horníci do starobního důchodu údajně ve 43-ti letech.To jsem též někde četl.To by mohlo být,neboť těch deset,patnáct let ten horník požije.No jo,ale kluci a děvčata od stolu o tom nic neví.Ti tam mohou být klidně do osmdesáti.To je sranda,není tady smajlík.
Kamarád dělal horníka na Kladně, pak báňského záchranáře... Do důchodu šel v 50 a užívá si ho ještě v 70, nějak ti to tu teorii nabourává... A tihle chlapi taky nevypadají moc po smrti, co? https://kladensky.denik.cz/zpravy_region/obrazem-kladensti-hornici-oslavili-v-mayrau-svatou-barborku-20181209.html
No to ale to píšete o hornících z Kladna. Ale horníci na Ostravsku pracovali v daleko horších podmínkách a bylo tam daleko víc dřiny než na Kladně. Dovolím si o tom psát proto, že tatínek a moji dva bratři na šachtě v Ostravě dělali jeden z bratrů už nežije umřel měl nádor na mozku v 62 letech můj druhý bratr už je dávno v předčasném hornickém důchodu a pobírá rentu zdraví má podlomené. No a tatínek ten umřel na rakovinu skeletu v 65 letech. No a co se týká srovnání práce horníka na Kladně s horníkem na Ostravsku tak to vím proto, že můj muž pracoval 12 let na Ostravsku a pak další roky na Kladně
Jak mám prosím nedýchat výfukové plyny,když všude okolo má každý TDI?Mám chodit s nějakou rouškou nebo jak?Potraviny z Polska kolikrát jen v ČR přebalují do nového balení a tím pádem je napsáno vyrobeno v ČR,přitom je to z Polska.To už prostě nejde z etikety zjistit.Takže ty vaše rady jsou jaksi k ničemu.
V Japonsku samozřejmě důchody mají, jen je ten jejich systém trochu složitější, protože jde o souběh "veřejné" penze (anglicky označována jako National Pension - NP) a zaměstnaneckého penzijního pojištění (Employee pension insurance - EPI). Přitom existují tři kategorie pojištěnců, kdy NP se týká všech tří, ale EPI pouze jedné, tedy zaměstnanců. Z NP je poskytován tzv. základní důchod, a to od 65 let. Pro jeho pobírání v minimální výši je potřeba platit příspěvky alespoň 25 let, nicméně v plné výši je poskytován jen tehdy, pokud byly příspěvky placeny 40 let. Systém EPI je složitější, podle konkrétních penzijních plánů lze získat i "předčasný" důchod již od 60 let. Obecně lze říci, že problém Japonska je období před 65. rokem, protože v rámci "zajištění práce pro mladé" mnoho zaměstnavatelů propouští i dlouholeté zaměstnance již kolem 55. roku věku. Shrnuto - Japonci si v podstatě šetří na desetiletý "předdůchod", aby přežili do doby, kdy dostanou důchod z NP, případně plný z EPI. (Důchod jen z NP je přitom relativně malý - jen z NP bez EPI se týká OSVČ, zemědělců a příbuzných oborů a nepracujících manželek a manželů osob, zahrnutých do EPI).