Hlavní navigace

Názory k článku Jak financovat film

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 5. 2006 2:40

  prilis zahnuty rohlik (neregistrovaný)
  ... rad jsem pochopil, ze to neni jako s malo zahnutymi rohliky ... i kdyz jednodusi verzi postupu, bych pri vzniku mnoha "nakolenovych" filmu v nasi vrchovine predpokladal. Zde jsou spise prioritou, nad sebelepe vypracovanym projektem, finance. Tyto postupne do projektu nasakuji, asi jako do vysivani do decky. Tem, jimz vysledek nakonec imponuje, citi ve vysledku nejvetsi sounalezitost se sponzorskymi titulky. Samozrejme. Otazka se primo nabizi : Nebyl ten film, za ty prachy, preci jen prilis kratky ? ... Jedine co me napada je moznost zatlacit na branu fondu EU - mam tuseni ze se rucitelskou spolecnosti a jistym dokazovanym (papirovani je minus pojem:) naplnenim rozpoctove vyse, cca 30-45 perc. lze ziskat pomerne slusny kraval i ze smazeni vajicek ... Zakladnim problemem v nasich koncinach je samozrejme samostatnost - tedy jakesi odpoceti autoru, producentu, ci jinak dilcich filmaru, od verejne poptavky a forem fungujicich produkci (kdo kdy napr. slysel aby ta ci ona komercni produkce vyhlasila soutez na scenar, objevovala nove reziserske talenty ; tyto automaticky hledajici nove herce, nebo jine in-game profese ???) Zklamanych "talentu" je v teto rade evidentne mnoho - vetsinou s trochu sklopenyma ocima konci v reklamkach, v televiznich promotion, v cizine, nebo doslova na wc ... coz se tyka herecek. Tim v podstate jeste podporuji samozrejmost vylouceni z kruhu, ktery je v teto zemi, prominte mi mou okazalost, i tak velmi velmi bludny ... a to jsem jeste ani nezavadil o kdejake to poplacani ramen na ministerstvu ; napr. dodnes se nemohu dostat ze soku nad schvalenymi rozpocty typu "Andelska tvar" coz zvlast v kombinaci s vyrazem Mr Jandaka dela z mych nervu gulas, opravdu vydareny. Jeste ze tu ty rohliky ... nestoji moc, a kdyz je prezvikujete se zavrenyma ocima ... hmm
 • 10. 5. 2006 23:38

  autor (neregistrovaný)
  Zásadní problém českého filmu, a bohužel s tím nemůžeme nic dělat, je to, že je nás jen 10 miliónů. Tím se velice zužuje možnost financování. český film je financovatelný, pokud rozpočet nepřesáhne Kč 20, max Kč 30 miliónů. pochopitelně jsou i výjimky. jako film "Tmavomodrý svět", ale ten si na sebe v ČR nevydělal, i když náštěvy tehdy byly rekordní. to, že jsme malá země je fakt, i když smutný. máme jinak všechno. talenty, vynikající režiséry i herce, scénáristy atd. zajímavé exteriéry i interiéry. bohužel tématika většiny filmů je těžko exportovatelná, diváci v zahraničí jim totiž neporozumí. a mnohdy je špatně překládají. když jsem v Anglii viděl film J. Menzla "Skřivánci na niti", tak v titulcích překládali "ty vole", "you ox". nejdříve jsem nechápal já, a pak se mě ptali moji kamarádi, co to má znamenat. marně jsem jim vysvětloval, že je to taková "hantýrka", která se nepřekládá.

  Vůbec by mě zajímalo, co si veřejnost myslí o českých filmech? jaké jsou jejich názory? zda na ně chodí raději než na zahraniční?

  Veřejnosti, co ty na to? Nebojte se svého názoru. S pravdou ven!
 • 10. 5. 2006 23:41

  olda maj (neregistrovaný)
  miluji české filmy, zvlášť "Kurva hoši gutentag". je mi jedno, kde si prachy seženou, každýho věc. "Ene bene" byla naprostá debilovina.
 • 10. 5. 2006 23:43

  jožin (neregistrovaný)
  je skvělý, že nám někdo dal námět, jak to financovat. chci být režísér, tak mi to pomohlo.
 • 12. 9. 2006 17:40

  Kadlec (neregistrovaný)
  autor dr. Vinter by se mel spise zamyslet nad svou komunistickou minulosti, pred tim nez nam zacne prednaset sve arogantni vymysli, jakozto neuspesneho a vyhozeneho manazera, ktereho jiz nikdo nechce zamestnat pro uplnou neschopnost, do te doby dokud jeho Dr. Vinter otec alias STB agent Vítr a za komunistu sef komunisticke Zivnobanky v Londyne, drzel nas synackem ochranou ruku, tak jej vsude drzeli. Ted je to uz jen prominentni komunisticky ditko, ktery se placa v kapitalismu.
  Vydavatele by meli lustrovat od jakoho povlu zverejnujou clanky.
 • 25. 10. 2011 20:09

  Fondomat.cz (neregistrovaný) ---.66.broadband11.iol.cz

  Fondomat.cz může využít kdokoliv, kdo potřebuje získat peníze na skupinový nákup, charitu, osobní projekt, narozeninový nebo svatební dar, atd. Díky vývoji technologie se crowdfunding stal jednodušším, rozšířenějším a všeobecně úspěšným, což je skvělé pro kohokoliv, kdo by rád získal peníze na projekt, událost nebo obchod dle svých potřeb.

 • 21. 2. 2012 23:18

  Brundibar (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Fondomat dost nešťastně míchá dohromady charitu s kreativitou na jednom webu. Postavit vedle sebe natočení desky a příspěvek invalidovi na vozíček je hodně nešťastné řešení. Taky umožňuje projekty typu "potřebuji si koupit foťák"

  1) Platí se 4% fondomatu za "udržování vašich projektových stránek" a 3,4% paypalu + 10 kč za každou platbu.

  Cituji:
  Na naše služby se nevztahují standardní poplatky – namísto toho si odečteme 4% z vašich darů na udržování vašich projektových stránek. Vaše kontakty odesílají peníze přímo na váš účet PayPal. PayPal si může účtovat administrační poplatky. PayPal nám účtuje 3,4% + 10CZK poplatek za přijetí darované částky (více informací zde).

  2) Peníze jsou z karty strhnuté hned a ne až po podpoření projektu (jako u kickstarteru).

  Cituji:
  "Pokud finančně přispěji, kdy budou mé peníze vyzvednuty?

  Peníze jsou z vaší kreditní karty nebo z vašeho účtu PayPal odečteny hned, jakmile poskytnete svůj příspěvek."

  3) Není to systém all or nothing, takže se běžně stane, že ten, kdo chce realizovat projekt dostane jen třetinu částky a co pak s tím? na projekt je to málo, vracet není komu (ani neví kdo mu to dal), tak ještě že fondomat sám dobře poradí - udělejte s tím co chcete..

  Cituji:
  "Co se stane, když projekt nedosáhne včas cílové částky?
  Projektová stránka zůstane online, ale nebude již přijímat příspěvky. Peníze, které jste získali, jsou samozřejmě vaše! Neúplnou částku, kterou jste získali, můžete využít dle svých potřeb. Projekt můžete znovu odstartovat, abyste získali více peněz."

  4) V minulosti nemá fondomat jediný podpořený projekt. A podivná pravidla na stránkách to jen dokreslují:

  Cituji:
  "Poté, co je projekt ukončen, nelze získat další finanční prostředky. Stánka zůstane online, ale tlačítko „Poslat peníze“ je deaktivováno. Proto by vaše kontakty měly odeslat peníze čím jak nejdříve, s danou lhůtou na paměti."

  apod.

  Hnus velebnosti. Pevně věřím, že se tu včas ukážou nějaké rozumně fungující stránky (česká mutace kickstarteru nebo jiný český projekt) než podobné projekty jako fondomat nebo nakopni.me stihnout zničit důvěry Čechů v crowdfunding..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).