Jistotni učet je zpravidla vnitřním účtem banky, byť některé banky ti umožní ho zřídit jako účet jedné ze stran. Standardně tedy pod žadnou exekuci tedy nespada, nespekuluješ-li tedy s exekuci banky jako takove, ale i tak je pojištěn tedy naprosto žádné riziko nehrozi. I v případě pochybení pracovníka banky ona sama zde pravděpodobně bude nadále, tedy své peníze naspátek dostaneš narozdíl od jiných způsobů úschovy.
Navíc chrání více prodávajícího než kupujícího. Tvůj příspěvek je tedy dokladem, že tomu buď nerozumíš, nebo zcela záměrně lžeš..
Stát odpovídá za chybu při výkonu státní správy.Zákon uvádí 3 případy. Sepisování veřejných listin, úkony notáře jako soudního komisaře a úkony spojené s exekucí.
U koupě nemovitosti se to týká sepsání kupní smlouvy formou notářského zápisu. Pak stát odškodní újmu, k niž došlo sepsáním smlouvy (formou notářkého zápisu). U zpronevěry uložených peněz stát podle mě, za nic neodpovídá.
U případu na který jsem si vzpoměl, šlo o to, že peníze nevyplatila ani pojišťovna, protože nešlo o škodu vzniklou pracovní činností notáře. Podle pojišťovny šlo o krádež, t.j. občasnko právní spor.
odškodnění za chybu notáře - to bylo tohle: http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/penize/clanek.phtml?id=737930