To je fakt, občas bydlejí i v/na cizím a Policie je chrání, aby jim majitel náhodou neuělal bebínko, když by chtěl používat vlastní majetek (viz: http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/zahranicni/fasista-marian-kotleba-planuje-se-svymi-privrzenci-uklid-v-romske-osade-krasna-horka)
Jistotni učet je zpravidla vnitřním účtem banky, byť některé banky ti umožní ho zřídit jako účet jedné ze stran. Standardně tedy pod žadnou exekuci tedy nespada, nespekuluješ-li tedy s exekuci banky jako takove, ale i tak je pojištěn tedy naprosto žádné riziko nehrozi. I v případě pochybení pracovníka banky ona sama zde pravděpodobně bude nadále, tedy své peníze naspátek dostaneš narozdíl od jiných způsobů úschovy.
Navíc chrání více prodávajícího než kupujícího. Tvůj příspěvek je tedy dokladem, že tomu buď nerozumíš, nebo zcela záměrně lžeš..
Stát odpovídá za chybu při výkonu státní správy.Zákon uvádí 3 případy. Sepisování veřejných listin, úkony notáře jako soudního komisaře a úkony spojené s exekucí.
U koupě nemovitosti se to týká sepsání kupní smlouvy formou notářského zápisu. Pak stát odškodní újmu, k niž došlo sepsáním smlouvy (formou notářkého zápisu). U zpronevěry uložených peněz stát podle mě, za nic neodpovídá.
U případu na který jsem si vzpoměl, šlo o to, že peníze nevyplatila ani pojišťovna, protože nešlo o škodu vzniklou pracovní činností notáře. Podle pojišťovny šlo o krádež, t.j. občasnko právní spor.
odškodnění za chybu notáře - to bylo tohle: http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/penize/clanek.phtml?id=737930
Výhledově plánuju koupit nějaký byt, je někde ucelený přehled všech výdajů spojených s takovou koupí? Vím že se ještě musí platit na katastru, u nového bytu DPH, tady v článku se zmiňuje notář/advokát, volitelně bych bych přidal provizi realitky, je ještě něco, a v jaké cca výši?
Náklady pro nákup bytu jsou mimo kupní cenu naprosto zanedbatelné. Řešit nějakou tisícovku za katastr nebo sjednání hypošky nemá vůbec cenu řešit. "Velké" náklady platí především prodávající a ty jsou započtené v kupní ceně - provize realitce, daň z nemovitosti apod. I DPH je samozřejmě v kupní ceně.
Tedy ještě jednou - náklady s nákupem bytu kromě kupní ceny jsou tak mizivé že je nemá cenu vůbec zjišťovat..
ony ty náklady lze jen velmi těžko kvantifikovat, protože pouze kupní cena je fixní. ostatní oscilují až o stovky procent, někdy je platí prodávající někdy kupující, některé vůbec nevzniknou. dovedl bych si představit zhruba následující náklady:
- inzerát
- cestovní náklady na obhlídky
- provize realitky, pokud jí neplatí prodávající, nebo napůl
- soudní odhad pro výpočet daně z převodu, pokud již neexistuje nový
- odměna za sepsání kupní smlouvy
- odměna za úschovní smlouvu či pojištění předání kupní ceny
- poplatky za výpis z KN, případně výpis z OR
- poplatky za ověření podpisů na smlouvách
- poplatky za vklad na katastr
- smluvní zajištění resp odměna za garanci daně z převodu nemovitosti
- náklady na změny odběrných míst služeb a energií
Co je to za nesmysl? Jakých 100 tisíc? Provize do toho seznamu nepatří tu platí zásadně prodávající. A pokud náhodou kupující tak bych si ji stejně pomyslně přičetl ke kupní ceně. Zbytek nemůže dát dohromady víc jak 10-20 tisíc tedy jak tvrdím od začátku - zanedbatelná částka. Než marnit čas sčítáním minimálních nákladů investoval bych čas do výběru správné nemovitosti za správnou cenu, to ušetří statisíce.
Já jsem okradený klient Century 21 (resp. jeden z 52 okradených klientů), kdy advokát Vlasák spolupracující s realitkou rozkradl advokátní úschovu. Ujišťuji Vás, že pojištění odpovědnosti advokáta či notáře se zpronevěru NEVZTAHUJE!! Kupující v tomto případě složili peníze do advokátní úschovy, advokát je pod asistencí vedení realitky ukradl, a my prodávající jsme nedostali nic. Nemáme ani peníze, ani nemovitost, z mnohých se stali bezdomovci. Je to peklo, nepomůže nic. Realitka tvrdí, že za nic nemůže a za nic neodpovídá. Advokát je ve vazbě, ale žádné peníze nemá. Takže odškodnění je velmi nejisté. Překvapivě realitní kancelář Reality 21 Century 21 tato zpronevěra nepoložila, my okradení klienti jsme každému fuk, realitka s úsměvem jede dál. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že prodávat nemovitost přes velkou realitku je obrovský hazard.
Dobrý den, nedávne jsme kupovali nemovitost za cca 1 mil Kč bez realitky. Celou transakci jsme svěřili notáři vč. úschovy peněz. Nejen, že smlouva byla zpracována do puntíku (kam se hrabou smlouvy realitek), ale za celou akci si vzal jen 15.000 (úschova, sepsání smlouva a ještě poslal daň z nemovitosti za kupujícího). Částku jsme platili s prodávajícím 50/50.
Nevýhoda realitek je ta, že všechny poplatky mají tzv. již započteny v ceně nemovitosti a vy se je nikdy nedovíte, takže si u nemovitosti za 1 mil Kč vezmou i 50-100 tis. Kč. A vy žijete v představě, že jste vidělali, protože "vše" je již přeci započteno v ceně nemovitosti. A naruku realitkám jdou i odhadci nemovitostí, kteří nemovitosti nedhodnocují právě o provize realitek a další poplatky. Prostor k tomu určitě mají a škodní také nejsou. Realitky deformují ceny nemovitostí a jediná jistota je přímý prodej bez zbytečných prostředníků.
To je strašné. Malá realitka nebo velká - nikde člověk nemá jistotu. My jsme u Century 21 prodali dům a nedostali jsme za něj peníze. A taky nám nikdo nepomůže. Dali jsme trestní oznámení na advokáta Vlasáka, na ředitele realitky Koubu i na makléřku. Podvod byl dokonalý - rozkradli celou advokátní úschovu, říkají že je jim to líto, ale že za to nemohou. A realitka jede vesele dál. Ani my nejsme majetná rodina - ale na právníka jsme si půjčili peníze a máme ho - jinak bysme neměli vůbec žádnou šanci proti té svoloči. Nesmíme se nikdo smířit s tím, že obchod se nepovedl - musíme proti těmto grázlům bojovat!!!
Klienti okradení v realitní kanceláři Century 21 Reality 21 založili webové stránky, kde je celá kauza popsána: http://www.okradeni-v-century21.wbs.cz/