Vlákno názorů k článku Jak a kolik spořit na důchod? od Lenka - Nevím jak to půjde dál, to je spořte...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 12. 2008 11:39

    Lenka (neregistrovaný)
    Nevím jak to půjde dál, to je spořte si na důchod, nikdo se nepostará, spořte si na bydlení, spořte dětem na studia, spořte spořte spořte. A z čeho s půměrným platem máme ží?
  • 19. 12. 2008 12:32

    Standa (neregistrovaný)
    1. najděte si jinou práci, lépe placenou, nebo začněte podnikat

    2. uskromněte se, pokud nevystačíte se svým příjmem, asi si žijete nad poměry

    3. navrhuji chudým poplatníkům se mzdou/ziskem do 100.000 Kč ročně odpuštění daní a odvodů. Hned vám stoupne mzda o třetinu.
  • 19. 12. 2008 12:37

    evík (neregistrovaný)
    stando ,jakoou penzi budu mít já? starám se o postižené nemécné dítě již12 let sama ,rodina mně nepomáhá a a práce tu není na ráno v místě? a řešení v nedohlednu!! až pudu do penze budu mít penzi 2800 korun -poradˇstando!! :)))))
  • 19. 12. 2008 12:45

    Standa (neregistrovaný)
    evíku, poradím ti

    kdyby ostatní, co mají obě ruce a hlavu na svém místě, pracovali a starali se sami o sebe (jak navrhuji v diskusi výše), zbyla by ve státním rozpočtu sociální podpora pro lidi, kteří ji opravdu potřebují, jako jsi ty a tvoje děcko

    a pokud by nás stát neokrádal o naše peníze a nerozdával je na blbosti, měli bychom víc peněz na charitu, takže i pro vaše děcko by se našli sponzoři

    na důchod si musíte spořit a investovat z vašeho výdělku, pracovat můžete i z domova, říká se tomu homeworking
  • 19. 12. 2008 13:43

    lubik (neregistrovaný)
    Stando, opět si dovolím nesouhlasit. V těchto případech jako jsou zdravotně postižení by stát měl pomoci (a doufám, že pomáhá) a péči o postižené, bych svým způsobem zohlednil při výpočtu (státního) důchodu. Charita je dobrovolná, ale tady potřebujeme pevná vynutitelná pravidla.
  • 19. 12. 2008 23:09

    evík (neregistrovaný)
    jjale stando ,co mám jako po telefonu prodávat? coeto je ten homeworking? dnes sou všeho plné obchody a každej si nakoupí vobchodě tu věc...a vy si myslíte ,že jěště při tý makačce u dítěte si vydělám něco? víte pane stando -staral ste se nonstop někdy o takové dítě? jakej záhul to je?a ještě budu obtelefonovávat lidi a nabízet jim kulatej nesmysl... a paní jarmile sem chtěla vzkázat ,že náš stát upřednostnuje domácí péčio tyto lidi ,po vzoru západních zemí... dřívejc byli ti to lidé v ůstavech furt a dnes můžou být v rodině a vy byste svoje dítě opustila ,jarmilo? a dala ho do ustavu? někde dřív spočítali ,že jeden člověk příjde na dalekovíc peněz než když je doma a matka dostavá na něj peníze
  • 21. 12. 2008 19:48

    Jaromir
    Co můžeš dělat doma?

    Ne jen otravovat lidi, ale pracovat sama na Internetu
    dělat WWW stránky, takže můžeš
    programovat například v PHP a MySQL
    dělat grafiku v Photoshopu
    pokud ti to nesedí a umíš dobře česky, tak můžeš dělat korektury
    když umíš cizí jazyk, tak překlady
    Hodně lidí rozjíždí na netu své vlastní projekty a podniká jen přes něj.
    Můžeš psát knihy

    Možností je tuna. Na Internetu a před počítačem jsme si všichni rovni, ať je člověk postižený a nebo ne, ať má jakoukoliv barvu, či jakékoliv starosti.

    Stačí se jen nabídnout nějaké firmě, že jim budeš dělat na Internetu, co je třeba, třeba můžeš přebírat objednávky a nebo co já vím, dnes se přes věci doma točí šílené peníze, nemusíš jen obvolávat lidi, ale chce se k tomu postavit aktivně a obvolat firmy, ve kterých by se ti chtělo pracovat, určitě se něco najde, když budeš dostatečně levná.

    Víš kolik lidí z Indie a nebo Filipín pracuje na dálku? Stovky tisíc, jsi jen kapka v moři. Takže chce jen chtít.
  • 21. 12. 2008 23:14

    evík (neregistrovaný)
    jaromíre já sem vobyyčejná ženská anebudu dělat programy na netu,webové stránky .. moje znalosti spočítačem sou mírně pokročilé a než bych byla schopna se někde v kurzu to spolehlivě naučit ,a vrazit za kurz 10 litrů....bud'te soudný.stím netem umím maximálně poslat fotku v emailu ještě a to je u mně vrchol znalostí s netem..a když chci ztáhnout z youtube videoklip ,tak to už musí syn udělat -je tam náký URL a je konec nevím ,co s tím..nebo když se sekne počítač a nejde zvuk najednoou -neumím se dopídit proč :)))) přeji hezký den evík
  • 22. 12. 2008 8:57

    Jaromir
    Tak můžeš provádět české korektury (i když jak vidím, jak píšeš :( ).

    Či můžeš skládat hudbu, psát knihy, malovat klasické obrazy, či sochat :), doma můžeš dělat jako klasičtí umělci.

    Ty jen hledáš práci pod jiným, typů pásová výroba bez kvalifikace.

    Je strašně hodně věcí, které člověk může dělat doma. Jde o to, co člověk umí a co chce dělat. Klidně můžeš začít spekulovat s komoditama a nebo akciemi za rok, až se vzděláš.

    Jde o to jen chtít a vědět, co člověk umí. Nevěřím, že jsi vychodila jen základní školu a nic neumíš.

    Pokud ale nechceš na sobě pracovat, vzdělávat se a hledat jen výmluvy, tak si tě nikdo nenajde.

    Řekni si, v čem aspoň NĚCO umíš, najdi si na netu všechny firmy, třeba v ČR, co v tom dělají a napiš jim, že máš doma dítě, a že pro ně budeš dělat na živnost, třeba první měsíc zdarma, a pak si zařídíš živnosťák, jestli to půjde dobře a budou ti chtít platit...

    Já jsem ale vždy podnikal sám, jen jsem chtěl říct, že možností jak podnikat, či pracovat z domova jsou stovky (hlavně tvůrčí profese, které chcou klid).

    Dnes je normální, že ti zaměstnavatel dává práci a vysvětluje, co máš dělat přes ICQ, mě tak taky dávali zakázky, jak jsem začínal, a to už je pár let...

    Stačí jen chtít, a začít, a neptát se co můžeš dělat..., snad máš vlastní myšlení, a víš co umíš nejlíp, a najít firmy na webu snad umíš taky přes Google a nebo Seznam a email umíš snad taky, akorát si zřiď nějakou seriózní email adresu a nauč se firemní dopis, ať to nějak vypadá, ať jim nepíšeš z emailu "ufnukany_bubulinek@..."
    "
    ahoj lidicky, nemate nejakou pracicku
    "
    Ale pěkně s diakritikou a jak se má "Dobrý den p... ...S pozdravem... údaje atd"
  • 19. 12. 2008 12:56

    Jarmila (neregistrovaný)
    V historii bývala i jiná řešení:
    - postižení lidí byli "boží lidé". Většinou se o ně starala rodina, ale oni v rámci svých schopností pracovali, pásli husy, štípali dřevo, dělali podržtašky. Za to dostali najíst. Pokud nebyla rodina, žili na ulici nebo v pastouškách.
    - za jednoho knírkatého pána končili tito lidé nejprve jako objekty vědeckého zájmu a posléze v plynu. Tam ostatně končili i zdraví, jen z jiného důvodu pro tohoto pána a jeho nohsledy nevhodní.
    - za jiného režimu končili v ústavech. Myslete si co chcete, ale pokud se ústavu vtiskne jen trochu lidská tvář, pak je bohužel nejekonomičtější. Vy se doma staráte o jedno dítě, v ústavu jich je na jednu pracovní sílu šest až deset. Nejde o žádnou izolaci a zanedbání péče, jde v první a poslední řadě pouze o prachy.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).