Hlavní navigace

J&T Banka: ranní přehled

8. 3. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Zprávy z trhů od analytiků J&T Banky Milana Vaníčka a Davida Nového.

Komentář k trhu

Pražská burza včera korigovala propad z předcházejících dvou dní, když zisk indexu PX dosáhl během dne až 0,6 %. Nicméně v druhé polovině zájem investorů spíše ochladl a pražská burza zakončila „pouze“ 0,1 % v plusu. Pozitivněji již zavřely západoevropské trhy, jež půl hodiny před zavřením povzbudila zpráva z Řecka, kde se k výměně dluhopisů přihlásilo již 58 %. Zájem investorů se soustředil především na ČEZ a Komerční banku.

ČEZ se v úvodu obchodování pokusil prolomit úroveň 820 Kč, nicméně zde narazil na odpor a postupně oslabil až na 812 Kč (-0,5 %). Komerční banka se stejně jako SoGe přihlásila k výměně řeckých dluhopisů, nákupní zájem  i vzhledem k blížící se dividendě vydržel až do konce dne a titul se uzavřel na  3710 Kč (+1,5 %).

Erste Group (+1,1%, 454,3 Kč) sledovala rostoucí bankovní sektor, Credit Suisse nepatrně snížila cílovou cenu na 22,4 EUR, daleko více upravila svůj cíl u NWR, kde snižuje cílovou cenu na přibližně 112 Kč, NWR uzavřelo na 144,15 Kč (-1,8 %). Téměř 2% odepsala také Telefonica, která se po dvou týdnech vrátila pod 400 Kč (-1,9 %, 392,6 Kč).

Komerční banka: Neutrální. DD: V revizi. Cílová cena: V revizi.

Představenstvo Komerční banky schválilo přistoupení k návrhu na výměnu řeckých dluhopisů. Banka v minulém roce snížila jejich hodnotu o 5,4 mld. Kč, což představuje více jak 70 % původní nominální hodnoty. Současná účetní hodnota držených řeckých dluhopisů tak je nyní 2,1 mld. Kč a výměna by vzhledem k předchozímu odpisu již neměla mít výraznější dopad do hospodaření KB.

CHP22

Komentář k americkému obchodování

Americké akciové trhy dokázaly během včerejšího obchodování vymazat podstatnou část z úterních ztrát díky slušným datům z trhu práce a naději na úspěšnou výměnu řeckých dluhopisů. S privátní výměnou dluhu (PSI) prozatím souhlasí 58 % držitelů, termín nabídky pro potřebných 70 % vyprší dnes ve 21 hod. SEČ. Investory potěšila také zpráva od agentury ADP, dle které dokázal soukromý sektor v USA za únor vytvořit 216 pracovních míst.

Hlavní index S&P500 se tak dokázal vyšplhat zpět nad hladinu 1 350 bodů a uzavřel seanci se ziskem 0,7 % na úrovni 1 352 b. Dařilo se developerům, polovodičovému sektoru a bankám. S oslabujícím dolarem rostly komodity, nejlépe si vedla ropa (WTI +1,5 %) a stříbro (+1,4 %). Z podnikové sféry stojí za zmínku poměrně chladná reakce investorů na nově představený iPad3 od společnosti Apple (530,69 USD; +0,08 %).


Autor článku

Autor je ředitelem odboru analýz J&T Banky.

Autor je vedoucí obchodního oddělení J&T Banky.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).