Hlavní navigace

Internetové a mobilní bankovnictví PPF banky (galerie)

8. 11. 2017
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Malá pobočkami, velká majetkem a rozsahem bankovních operací. PPF banka obsluhuje hlavně korporátní a privátní klienty, ale má účet i pro drobné občany. Jen se o něm moc neví.

Do obchodního rejstříku byla zapsána na Silvestra 31. 12. 1992 jako Royal Banka CS. Následně se 1. ledna 1995 přejmenovala na První městskou banku a po necelých 10 letech, 1. září 2004, světlo bankovního světa spatřila PPF banka.

PPF banka je hlavní bankou finanční skupiny PPF. Má pouze dvě pobočky: na Magistrátě hlavního města Prahy a ve svém sídle na Evropské 17 v Praze. V Ostravě má kontaktní pracoviště v kancelářském komplexu Nová Karolina Park.

PPF je hlavně korporátní bankou a bankou pro privátní klientelu. Přesto má v nabídce i základní platební účet pro drobnou klientelu, jehož poplatková politika ale k používání moc lákat nebude, a to je cíl.

Základní poplatky

Běžný účet v PPF bance má nulové poplatky za vedení, ale platíte za každou transakci na účtu. Zpoplatněno je i internetové bankovnictví. Pokud jste však vyznavači retro služeb, homebanking, běžící na programu Gemini 5 pro Windows, je bez poplatku. Je to jediná banka v ČR, která vám to umožní, jinde za to vždy zaplatíte. Bonbónkem jsou hotovostní vklady a výběry v korunách, jsou bez poplatku. A papírové příkazy stojí jen 9 Kč, to už nikde jinde tak levně nedáte.

 • 0 Kč – vedení účtu
 • 0 Kč – hotovostní operace v Kč
 • 0 Kč – homebanking
 • 3,50 Kč – příchozí tuzemská platba
 • 4 Kč – odchozí tuzemská platba zadaná elektronicky
 • 4 Kč – trvalé platby a inkasa
 • 9 Kč – odchozí platba na základě papírového příkazu
 • 48 Kč měsíčně – debetní karta Mastercard
 • 30 Kč – výběr z bankomatů v ČR
 • 150 Kč + 0,50 % – výběr z bankomatů v zahraničí
 • 100 Kč měsíčně – internetové bankovnictví

Internetové bankovnictví a homebanking

PPF banka jako poslední banka umožňuje fyzickým osobám používat homebanking. Jde o program Gemini 5 od BSC Praha, který si nainstalujete na počítač s Windows 7 a novějším, nebo s Windows Server 2008 a novější. Pak vás čeká martyrium nastavování uživatelů, práv a celého systému. Při reinstalaci Windows vás čeká obnovení dat, které jste si samozřejmě řádně zazálohovali.

Homebanking Gemini 5 od PPF banky.
Autor: Dalibor Z. Chvátal

Homebanking Gemini 5 od PPF banky.

To nechcete zažít, proto si raději připlatíte 100 Kč měsíčně za pohodlné internetové bankovnictví od stejného vývojáře a účet můžete bravurně ovládat. Výhodou homebankingu je ale bezpečnost: tady phishing nehrozí a do banky se dostanete i přes ten nejpomalejší internet, nebo přes vytáčené telefonické připojení přímo na server banky.

Homebanking zvládá základní transakční operace, tj. tuzemské a zahraniční platby. Zjistíte ještě kurzovní lístek, banka vám může posílat zprávy, stáhnete si výpisy a tím končíme.

Internetové bankovnictví naproti tomu zvládá všechny potřebné transakční operace pro tuzemské a zahraniční platby, můžete si nastavit i platební karty a jakákoli oznámení o transakcích vám mohou chodit třeba na mobilní e-mail, což je bezplatné (viz galerie). Přes IB můžete bance napsat libovolnou zprávu nebo požadavek.

Mobilní bankovnictví PPF banka nemá.

Internetové bankovnictví PPF banky.
Autor: Dalibor Z. Chvátal

Internetové bankovnictví PPF banky.

Zabezpečení

Do IB se přihlašujete na pobočce nastaveným libovolným uživatelským jménem, volitelným heslem a k tomu ještě autentizační SMS, která vám přijde na mobil. První ověření nastane po zadání uživatelského jména, teprve v dalším kroku vás systém pustí dál. Platby vždy potvrzujete přes autorizační kód zaslaný v SMS.

skoleni_13_10

Alternativou je OTP token s jednorázovými hesly, kterými pak přihlášení a transakce potvrzujete. Ten si ale musíte zakoupit za 1200 Kč.

Homebanking pro přihlášení používá libovolné uživatelské jméno a heslo, nebo elektronický podpis. Dávku do banky pak odesíláte po potvrzení elektronickým podpisem.

Autor článku

Autor se věnuje publikační činnosti v oblasti bankovnictví a pojišťovnictví, specializuje se na finanční produkty, dluhovou problematiku a oblast dopravy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).