Hlavní navigace

Názor k článku Dluh naroste i na sedminásobek za půl roku. Malá půjčka může vyjít draho, ukazuje test od Tragéd Věrka - No, nejsem si jistá, zda se vždy pozabíjejí...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 7. 2018 13:13

  Tragéd Věrka (neregistrovaný) 188.122.208.---

  No, nejsem si jistá, zda se vždy pozabíjejí hlavně magoři - pokud se nemýlím, často to odnese i nevinný....
  A co se týká zadlužení.... Hrozně se mi líbí, jak moralisté mají ve všem hned jasno. Občas ale není vše černé nebo bílé.
  Bohužel "lichvu" podporuje i náš právní systém. Např. jistina dluhu 100.000,-- . Prošla jsem insolvenčním řízením - konkurzem, kdy po dobu ins. řízení jsou exekuce zastaveny. Nesplacené dluhy zůstávají, do oddlužení se nevejdu (nesplatím 30% za 5 let). Jaké bylo moje překvapení, když mi došel exekuční příkaz (věřitel byl uspokojen jen zčásti, takže má na toto právo) a zde byly k jistině připočteny "předpokládané" náklady exekutora a náklady nalézacího řízení - čímž částka stoupla na cca 200 000,--, ale to není konec => po dobu insolvence, která u mě probíhala od r. 2010 do konce r. 2017 - mi byly napočítány ÚROKY Z PRODLENÍ!!!!za 7 let, i když exekuce byla pozastavena. Ověřovala jsem si legalitu, bohužel je to možné, i když dle mého názoru nelogické. Nyní nevím, kolik vlastně z původní částky 100 000,-- dlužím. Nedá se to ručně spočítat (popis - kolik % od kdy, za co, z čeho atd. zabere 2 stránky). Kde si můžu stěžovat, že např. insolvenční řízení probíhalo dle mého názoru dlouho a tím mi narůstaly úroky???? Tak leda na lampárně.
  Za 13 let jsem splatila více jak 1 milion korun na dluzích, které jsem "nevytvořila" já, ale bývalý manžel díky svému podnikání. Moje chyba je, že jsem žila s manipulátorem a sociopatem. Takže v 54 letech mám na krku stále narůstající - teď cca 4 miliónový dluh (původní částka = jistina byla něco kolem 1,2 mil. (3 závazky) - takže to už jsem v podstatě zaplatila, ale.... ). Léčím se s depresemi a často uvažuji, zda má toto všechno smysl. Mám do smrti "vystaráno" a upřímně - život "socky" mě nebaví. Mám VŠ a realizovat v práci se rovněž nemůžu, protože na vyšším postu (to nemyslím nadřazeně - ale vzhledem k věku a vzdělání) pracovat sice můžu, ale za cca 10 tis.
  Takže jsem se vykecala - chtěla jsem jen říct, že od jisté doby s hodnocením čehokoliv jsem hodně opatrná. A chytráci, co mají ve všem hned jasno by si měli uvědomit, že neexistuje jen černá a bílá a mezitím nic.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).