Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Dluh naroste i na sedminásobek za půl roku. Malá půjčka může vyjít draho, ukazuje test od hmm - Dluh naroste i na sedminásobek za půl roku....

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 7. 2018 13:09

  hmm (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Dluh naroste i na sedminásobek za půl roku. ... to je ten problem kdyby jsme meli poradny zakon o lychve ktery by zastropoval dluh + vydeje exekutora na max trojnasobek je po vsech problemech jak s umele vytvorenou chudobou tak se smelinarema a podobne

 • 18. 7. 2018 17:31

  pepa (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  Za socialismu za nás přemýšlela vševědoucí Česká Státní Spořitelna, která rozhodla za nás (v podstatě za nesvéprávné), jestli vám peníze dají. Dnes je to na každém, aby si rozhodl sám, jestli do půjčky půjde. Dokonce každý si může sám rozhodnout, jestli si dole text malým písmem přečte či nikoliv. Já jsem pro to dnešní. Takže když si před podpisem přečtu, že jde o lichvu, tak do toho nejdu a žádný zákon k tomu nepotřebuji. A neslyšel jsem, že by někoho silou donutili, aby to podepsal.

 • 18. 7. 2018 18:19

  Upřímný Standa (neregistrovaný) 77.111.244.---

  Jasně že ne, a kdo chce brát heroin, proč by nemoh, proč by mu měla policie bránit, přece si přečtu že mám naději 2% přežít pět let a nejdu do toho. Proč tu máme padlament když by všechno mohl řídit Pepa.

 • 18. 7. 2018 20:00

  Krtek (neregistrovaný) 176.62.232.---

  Ale Pepa má pravdu. jedná se o přirozenou selekci. Stejně jako se na silnici pozabíjeji největší magoři, dobrodruzi s půjčkama skončej krachem. A je špatný jim v tom bránit, je to proti přírodě. Silnější/chytřejší přežije.

 • 22. 7. 2018 13:13

  Tragéd Věrka (neregistrovaný) 188.122.208.---

  No, nejsem si jistá, zda se vždy pozabíjejí hlavně magoři - pokud se nemýlím, často to odnese i nevinný....
  A co se týká zadlužení.... Hrozně se mi líbí, jak moralisté mají ve všem hned jasno. Občas ale není vše černé nebo bílé.
  Bohužel "lichvu" podporuje i náš právní systém. Např. jistina dluhu 100.000,-- . Prošla jsem insolvenčním řízením - konkurzem, kdy po dobu ins. řízení jsou exekuce zastaveny. Nesplacené dluhy zůstávají, do oddlužení se nevejdu (nesplatím 30% za 5 let). Jaké bylo moje překvapení, když mi došel exekuční příkaz (věřitel byl uspokojen jen zčásti, takže má na toto právo) a zde byly k jistině připočteny "předpokládané" náklady exekutora a náklady nalézacího řízení - čímž částka stoupla na cca 200 000,--, ale to není konec => po dobu insolvence, která u mě probíhala od r. 2010 do konce r. 2017 - mi byly napočítány ÚROKY Z PRODLENÍ!!!!za 7 let, i když exekuce byla pozastavena. Ověřovala jsem si legalitu, bohužel je to možné, i když dle mého názoru nelogické. Nyní nevím, kolik vlastně z původní částky 100 000,-- dlužím. Nedá se to ručně spočítat (popis - kolik % od kdy, za co, z čeho atd. zabere 2 stránky). Kde si můžu stěžovat, že např. insolvenční řízení probíhalo dle mého názoru dlouho a tím mi narůstaly úroky???? Tak leda na lampárně.
  Za 13 let jsem splatila více jak 1 milion korun na dluzích, které jsem "nevytvořila" já, ale bývalý manžel díky svému podnikání. Moje chyba je, že jsem žila s manipulátorem a sociopatem. Takže v 54 letech mám na krku stále narůstající - teď cca 4 miliónový dluh (původní částka = jistina byla něco kolem 1,2 mil. (3 závazky) - takže to už jsem v podstatě zaplatila, ale.... ). Léčím se s depresemi a často uvažuji, zda má toto všechno smysl. Mám do smrti "vystaráno" a upřímně - život "socky" mě nebaví. Mám VŠ a realizovat v práci se rovněž nemůžu, protože na vyšším postu (to nemyslím nadřazeně - ale vzhledem k věku a vzdělání) pracovat sice můžu, ale za cca 10 tis.
  Takže jsem se vykecala - chtěla jsem jen říct, že od jisté doby s hodnocením čehokoliv jsem hodně opatrná. A chytráci, co mají ve všem hned jasno by si měli uvědomit, že neexistuje jen černá a bílá a mezitím nic.

 • 19. 7. 2018 4:53

  J, Novák

  Pokud chcete brát heroin či jinou drogu, tak vám ale policie bránit nebude a ani nemůže. Je to jen a jen na vašem rozhodnutí. Braní drog totiž, Standíku, není trestným činem, takže vám do toho policie nemá co kecat. Trestné je to, když drogy vyrábíte, prodáváte atd. Když si ale šlehnete, tak vás skutečně, ale skutečně, nikdo bránit nebude. Takže žijete v omylu, protože s těmi půjčkami je to podobně jako s těmi drogami: Je jen a jen na vás, zda si půjčku či drogu vezmete. A nikdo vám v tom nezabrání.

 • 18. 7. 2018 22:47

  Jezevec (neregistrovaný) ---.dobnet.cz

  Všechno je o vzdělávání. Kdyby byly školy co k čemu, lidi by věděli jaky Y se píše ve slove lichva, dovedli by si spočítat úrok i přečíst smlouvu ...

 • 19. 7. 2018 4:55

  J, Novák

  Podle vaší gramatiky soudím, že vy přesně patříte do skupiny, která si bere půjčky hlava nehlava a nejraději by, aby nic nemusela vracet...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).