Hlavní navigace

Názor k článku "Hází nás přes palubu," stěžují si klienti na Komerční banku od Kecka - Abych to napsal jasněji... Představte si, že onen človíček...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 12. 2011 11:39

  Kecka (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Abych to napsal jasněji...

  Představte si, že onen človíček ze článku by měl například hypotéku u Fio banky. Nebo třeba jen peníze nutné k běžnému životu na svém účtu u nich.

  A Fio by se rozhodla od KB odkoupit nesplacený dluh z podnikání, klidně i promlčený. Rázem by si mohla uplatnit nárok na to co u ní máte v úschově, případně na to čím ručíte.

  Podle mne jde o nemorální chování, podobně jako kdyby skupovali promlčené pohledávky dopředu a doufali v konečný zisk. Zda něco takového ale řeší bankovní zákon nevím. V každém případě očekávám smluvní (nejčastěji všeobecné) podmínky vylučující podobné chování.

  **
  Když jsem zmínil bankovní zákon. Podobně vychcaně na nás jdou pojišťovny. Ty se odvolávají na zákon o pojišťovnictví, který málokdo zná.
  Zde se například praví, že výpověď musíte podat nepozději 6 týdnů před výročím pojištění. Což je informace kterou pojišťovny velmi rády zatajují a kdo viděl jak pečlivě počítají jestli vám náhodou den neschází - tak už jim nikdy nemůže plně důvěřovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).