Hlavní navigace

Názor k článku "Hází nás přes palubu," stěžují si klienti na Komerční banku od gabinak - Dobrý den, informace o věřitelích, ručení i druhu podnikání...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 12. 2011 8:47

  gabinak

  Dobrý den,

  informace o věřitelích, ručení i druhu podnikání má redakce k dispozici, ale čtenář si nepřál zveřejňovat bližší informace. Ostatně nám volala zaměstnankyně přímo z KB a věděla sama o kterého klienta se jedná. Bance jsme samozřejmě popsali situaci podrobněji.

  O to ale v článku nešlo. Jednalo se spíše o to, že svou hypotéku klient splácel řádně a nepřipustil, aby se jeho potíže v podnikání odrazily na splácení hypotečního úvěru, který si vzal jako občan. Kdyby nebyl věrný své bance a šel si pro podnikatelský úvěr jinak, tyto problémy by ho nepotkaly, což je trošku paradox.

  Nemyslím si, že si banka něčím pomůže, když ví že má majitel hypotéky problémy v podnikání, a ještě zesplatní tento úvěr, když je řádně splácen a je evidentní, že najednou klient peníze ani náhodou vzhledem ke své situace mít k dispozici nemůže. To ho možná tak připraví o střechu nad hlavou a banka v tomto případě nepokryje exekučním prodejem možná ani celou pohledávku. O to jde. Když je tento úvěr řádně splácen, proč podrážet nohy když víme, že to, co děláme, je opravdu podrážení nohou?

  Zdravím vás, Gábina Klimánková

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).