Hlavní navigace

Názory k článku Hasiči chtěli peníze za přestávky v práci, které prý neměli. U soudu pohořeli

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 9. 2018 7:17

  Ramesse II. (neregistrovaný) 185.153.195.---

  Fyzická i psychická náročnost povolání hasiče musí být zohledněna v platu a ne to obcházet proplácením přestávek - ta práce je extrémně náročná, ale mezi jednotlivými výkony se skládá především z čekání a tam lze přestávky čerpat bez sebemenších problémů a omezení.

  Rozhodnutí soudu je podle mě OK, hasiči mají tlačit na výši základní mzdy (a zrovna u nich to nikdo určitě nebude rozporovat, jejich prospěšnost je zjevná) a ne ji chtít navyšovat podobnými nestandardními obezličkami.

 • 26. 9. 2018 10:51

  pepek (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Je to trochu jinak než je to prezentováno medii.Jedna se o to ,že hasič nemuže opustit během směny pracoviště jelikož má nařízený výjezd do 2 min .Proto se nemuže sebrat jako ostatní zaměstnanci a odejít na oběd tudíž musí být na pracovišti a tím pádem by měl mít nárok na mzdu.

 • 29. 9. 2018 6:34

  stracka (neregistrovaný) ---.pilsfree.net

  NS rozhodl, že může klidně odejít, takže by mě ty 2 minuty nezajímaly a na 30 minut odešla, když tak rozhodl soud. A jelikož nejsem v práci, tak ani nemusím zvedat telefon, pokud není služební. A ať si dělá zaměstnavatel co chce, má jistě střídání. Sakra, pokud mě zaměstnavatel na svačinu nepošle a nevystřídá, tak mi ji prostě neumožňuje. Tím mi ji má zaplatit. NS mi tím tedy řekl, že si mohu odejít po 6-ti hodinách práce na ni sama.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).