Hlavní navigace

Názor k článku George klíč od České spořitelny pro všechny její klienty. Co když jej ale nechcete? od qwertz - Hezká teorie ovšem praxe v ČS poněkud pokulhává....

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 9. 2019 9:03

  qwertz (neregistrovaný) 37.58.58.---

  Hezká teorie ovšem praxe v ČS poněkud pokulhává. Pro řadu klientů byl George rozhodující faktor k odchodu....

  - parametrizované vyhledávání se rozhodli úplně zrušit a nahradit ho full textem. Takže sice si uživatel může vyhledat transakce podle slova(např. názvu obchodu), ale banální úlohu typu hledat transakce k konkrétním číslem účtu a přesným VS už prostě neumí, protože to do jednoho pole nenacpete (donedávna neuměl hledat ani číslo účtu / kód banky). Ostatní banky mají fungující formulář s 10+ parametry pro hledání a full text jenom jako doplněk.

  - povinné pojmenování příjemce je naprostý FAIL, který zkoušela už mBank. S odůvodněním - "někteří klienti zatežují podporu, když neumí vyhledat platbu" banka zavedla tento nesmysl povinně a všem, takže z něj nelze ani vystoupit (opt-out). To vede k několika poměrně bizarním důsledkům.
  1) Transakce v George vypadají jinak než na výpisu z účtu v PDF výpis je "normální", transakční historie v George má bez rozkliknutí jen ty popisky co tam uživatel povinně zadal. Vtipné je, když máte k účtu disponenta. Ten transakční historii vidí zase jinak, protože má vlastní "adresář" s vlastními "kontakty" (názvy protistran). Ve výsledku máte 3 různé pohledy na jednu transakční historii.
  2) Kontakty se přidávají automaticky. Pokud máte například definovaný kontakt "Petr Novák", který používáte pro platby, ale dotyčný má více účtů ze kterých vám byť třeba jen jednou pošle platbu, velmi rychle se vám adresář zaplní hromadou totožně se jmenujících kontaktů, a uživatel nemá šanci zjistit, který si založil sám (a používá) a které vznikly automaticky proti jeho vůli. A pokud má pan Novák v okolí nějaké jmenovce nebo příbuzné, počet duplicitních kontaktů se zvyšuje.
  3) Kontakt nelze odstranit. jde pouze přesunout mezi "odstraněné" (složka)

  - George klíč je podivná implementace, kdy vás ČS zruší nejen SMS (což je logické), ale i heslo. Vzhledem k úrovni zabezpečení SMS zpráv dává smysl jejich nahazení aplikací, kde je přenos informací šifrován a použití je vázáno na konkrétní zařízení. Co už smysl nedává, je kompletníé zrušení uživatelského hesla, což degraduje vyšší úroveň zabezpečení IB (ověření dvěma nezávislými kanály) na úroveň Smartbankingu. Vzhledem k tomu, že mobilní plaformy jsou velmi děravé bez ohledu na OS, nedává tento kok vůbec smysl. Heslo do IB si nelze ponechat ani volitelně, takže Georg klíč v některých ohledech zabezpečení IB dokonce snižuje.

  - UX toho prostředí jsou rozplizlé omalovánky. na monitor se vejde max 70% informací oproti S24, v seznamu transakcí jsou vidět jenom nesmysly typu logo a pseudonázev, vše ostatní je třeba rozkliknout

  - George je plný chyb - nejen logických a těch co ČS považuji za feature, ale dokonce i zjevných chyb, kdy chybí dodělat funkcionalita ze S24 nebo George nefunguje jak v ČS zamýšleli. Přesto to překlopili z dobrovolného testování do osttrého provozu a už rok to testují na všech svých klientech. Shitstorm na jejich sociálních sítích svědčí o všeobecné "spokojenosti" s tímto paskvilem.

  S pozdravem bývalý klient ČS

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).