Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku George klíč od České spořitelny pro všechny její klienty. Co když jej ale nechcete? od xls - Divný vývoj. To jako když mám 15 bank,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 9. 2019 8:52

  xls (neregistrovaný) 93.157.128.---

  Divný vývoj. To jako když mám 15 bank, měl bych mít na to 15 aplikací? Android je nejděravější operační systém, který si lze přestavit - jak může aplikace, která na něm běží, zvýšit bezpečnost?

 • 12. 9. 2019 10:32

  qwertz (neregistrovaný) 85.17.24.---

  Android není děravější než třeba IOS, kde se objevené chyby občas záplatují způsobem, kdy Apple jenom popře jejich existenci :D To byste musel definovat metriku, jakým způsobem tu děravost měříte a upřesnit, zda komentujete Android (Google) nebo nějakou čínskou nebo korejskou splácaninu bez updatů (Samsung).

  Obecně si tyto dvě platformy nemají co vyčítat, vyloženě bezpečná není ani jedna, i když si to sekta iOvcí z nějakého důvodu myslí. Na druhou stranu Android si lze nakonfigurovat tak, aby bezpečnější byl (SELinux), byť to není příklad běžného Franty uživatele,

 • 13. 9. 2019 19:07

  P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Sto procent podporovaných iOS přístrojů dostává pravidelné měsiční bezpečnostní aktualizace včas (stejně tak to bylo na Windows 10 Mobile), v případě Android přístrojů je to spíše výjímka. Aktualizace jsou doručovány buď pozdě nebo v delším intervalu (nebo vůbec), v obou případech jsou pak zcela neúčinné. Týká se to i přístrojů v programu Android One, který měl tuto podporu zaručovat, ale nefunguje stejně jako vše ostatní od Google. Zkrátka reklamní agentura není schopna dodávat technologie, jaké to překvapení.

  Nejhorší je na tom právě ta závislost na proprietálních mobilních systémech, s desktopovým systémem, který může být milionkrát bezpečnější (když chcete) nemáte šanci. Zrovna tady by měla EU tlačit na vydávání referenčních open source implementací všech těhle bankovních aplikací, aby je bylo možné implementovat kdekoli.

 • 14. 9. 2019 15:23

  Vokr (neregistrovaný) ---.nat.epc.tmcz.cz

  IOS je stejně zranitelný. Jako Android? Tak to je lež jako věž.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).