Vlákno názorů k článku Finta "hodit se marod" vám při exekuci nepomůže od antiexekutor - Obrana proti exekučnímu šílenství je velmi nesnadná. Jistý...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 3. 2011 7:23

    antiexekutor (neregistrovaný)

    Obrana proti exekučnímu šílenství je velmi nesnadná. Jistý občan z Prahy 4 se bránil proti údajnému dluhu ve výši 1008 Kč, a nejenže nic nepořídil, ale jeho náklady navíc vyrostly až na 21 000 Kč. Ona hanebná částka se skládá z následujících položek: Údajný "dluh" = 1008,- Kč. Poplatek exekutorovi = 6500,- Kč. Poplatek advokátovi = 10 200,- Kč a DPH 3137,- Kč. V které civilizované zemi světa vzrostou náklady na úhradu, jež dosahují až dvacetinásobku původní hodnoty dané věci!? Takovéto praktiky jsou přece zralé na psychiatrickou kliniku! Nebo dokonce na svěrací kazajku!
    Vezměme si nyní jako příklad Spojené království. Tam se exekutor jmenuje daleko lidštěji "County court bailiffs". Do češtiny asi jako "ručitel soudu okresního hrabství". Soud vás odsoudí k tomu, abyste vrátili televizní přijímač, který jste nezaplatili. County court bailiffs se k vám dostaví, vidí televizor a ptá se vás: "Proč jste si vzal televizor na splátky, když nemáte zaměstnání? Věděl o tom ten prodavač, že jste bez práce?" Vaše odpověď: "Řekl jsem mu: Sire, nemám práci, ale hledám si nějaké místo. Přesto jsem mu slíbil, že splátky budu platit." Reakce britského County court bailiffs? "Pakliže někdo někomu něco předává do vlastnictví, ačkoli zakalkuloval, že dotyčný to nemůže nebo nebude moci zaplatit, jedná se o dar. A dary se nevracejí! Můžete si televizor ponechat."
    Kdy se český exekutor stane takovýmto County court bailiffsem? Kdy se stane český justiční stát státem právním? Bude to ještě hodně dlouho trvat?

  • 29. 3. 2011 7:59

    Lubik (neregistrovaný)

    Opět příspěvky ve stylu, kterému říkám české sebemrskačství. Netvrdím, že zákonná úprava i chování exekutorů jsou dokonalé, ale podstata exekucí tj. nedobrovolného zabavení majetku je stejná, jako „na západě“. A excesy, které občas jsou vidět v televizi, se vyskytují všude. Dobře se pamatuji na počátek 90. let, kdy se dlužníci smáli věřitelům do očí, tak znalci vypovídali, tohle by se na západě stát nemohlo, tam by na něj nastoupil exekutor…A nemůže na západě exekutor vniknout za pomocí zámečníka do bytu? A zeptejte se nějakého majitele domu, kterému nájemník neplatí, tak vám řekne, na západě by ten člověk dávno skončil na ulici. Zda to tak je já nevím, ale jsem toho názoru, že Česko je v podstatě průměrná země.

  • 29. 3. 2011 9:03

    Lidumil (neregistrovaný)

    Pokud nevis o cem mluvis , shut up. Praxe zde NENI stejna jako ve svete ,neznalku.Obhajujes zde zlocince kteri treba za fiktivni dluh 100 kc nici lidske existence bez ohledu na stare ,nemocne ci deti.Money talk,bullshit walk.

  • 29. 3. 2011 13:33

    (neregistrovaný)

    Nojo, jsi "chudáček" co po něm chtěj peníze který si půjčil. To je ale drzost, měli by ti je nechat a ještě se poklonit že sis je vzal.

  • 29. 3. 2011 13:51

    Lubik (neregistrovaný)

    Připouštím, že jsem neználek, možná, že jsem příliš zevšeobecnil zkušenosti, z výroků typu:“tohle se může stát jen v ČR“. Ovšem ohrazuji se proti tomu, že bych obhajoval zločince, to z mého příspěvku určitě nevyplývá. Jinak bych se chtěl zeptat (opravdu zeptat) jak to chodí na západě např. při vymáhání jízdného a pokuty za jízdu na černo v MHD (v souvislosti až módním výrazem: nulová tolerance). Vymáhání něco vstojí nejen exekutor, ale i soudy a další orgány, zaplatí to v konečné fázi dlužník (potom to bude ve zjevném nepoměru k původnímu dluhu), daňový poplatník nebo někdo jiný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).