Hlavní navigace

Názory k článku Finta "hodit se marod" vám při exekuci nepomůže

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 29. 3. 2011 7:19

  antiexekutor (neregistrovaný) ---.client.ufon.cz

  Zdá se, jako by exekutorská instituce byla posedlá tropickým amokem. Vrhá se na své oběti a nezná slitování. Podívejme se na hrůzostrašné statistiky. V roce 2008 bylo v ČR provedeno celkem 428 000 exekucí. V roce 2009 dosáhl jejich počet již neuvěřitelných 554 tisíc. Koncem roku 2010 se počítá s tím, že exekutorské zásahy přesáhnou hranici 700 tisíc
  Ve všech vyspělých demokraciích západní Evropy se nesmějí exekučně zabavovat: televizory, rádia, nahrávací zařízení, nábytek, automobily, počítače a jiná digitální technika, pakliže postižený prokáže, že to vše k normálnímu civilizovanému životu občana demokratického státu 21. století potřebuje.

 • 29. 3. 2011 7:21

  antiexekutor (neregistrovaný) ---.client.ufon.cz

  To českého exekutora nezajímá. Justiční stát (opak státu právního) ho vyzbrojil takovými pravomocemi, že by mu to záviděl snad i Stalin (viz k tomu "Jak legálně ukrást hrady a zámky", blog Aktuálně.cz, 17. 6. 2010, tak jako "Spirit národa proti táborské justici", blog Aktuálně.cz., 15. 8. 2010). Zůstanete-li dlužni někde peníze, přijde český exekutor a začne vám krást vaše osobní věci, které máte po prababičce, dědečkovi a zemřelém manželovi, ačkoli za tyto peníze ony předměty prokazatelně pořízeny nebyly. Je to asi tak, jako byste nahlásili na policejní stanici odcizení svého auta a dotyčný policista by vám obratem ruky ukradl na parkovišti jiné s tvrzením, že tím je vaše škoda vykompenzována.To je možné jen ve státě justičním. Právní stát na rozdíl od justičního garantuje nedotknutelnost cizího majetku. Exekutor vám nemůže brát něco, čeho jste výlučným majitelem pouze vy, aby tím vykompenzoval škodu jiného. V takovém případě jde o hanebnou krádež. Justiční stát ji nejen toleruje, nýbrž dokonce nařizuje. Proto dochází k exekutorskému běsnění, jímž byly do dnešního dne postiženy již přes dva milióny občanů České republiky.

 • 29. 3. 2011 7:23

  antiexekutor (neregistrovaný) ---.client.ufon.cz

  Obrana proti exekučnímu šílenství je velmi nesnadná. Jistý občan z Prahy 4 se bránil proti údajnému dluhu ve výši 1008 Kč, a nejenže nic nepořídil, ale jeho náklady navíc vyrostly až na 21 000 Kč. Ona hanebná částka se skládá z následujících položek: Údajný "dluh" = 1008,- Kč. Poplatek exekutorovi = 6500,- Kč. Poplatek advokátovi = 10 200,- Kč a DPH 3137,- Kč. V které civilizované zemi světa vzrostou náklady na úhradu, jež dosahují až dvacetinásobku původní hodnoty dané věci!? Takovéto praktiky jsou přece zralé na psychiatrickou kliniku! Nebo dokonce na svěrací kazajku!
  Vezměme si nyní jako příklad Spojené království. Tam se exekutor jmenuje daleko lidštěji "County court bailiffs". Do češtiny asi jako "ručitel soudu okresního hrabství". Soud vás odsoudí k tomu, abyste vrátili televizní přijímač, který jste nezaplatili. County court bailiffs se k vám dostaví, vidí televizor a ptá se vás: "Proč jste si vzal televizor na splátky, když nemáte zaměstnání? Věděl o tom ten prodavač, že jste bez práce?" Vaše odpověď: "Řekl jsem mu: Sire, nemám práci, ale hledám si nějaké místo. Přesto jsem mu slíbil, že splátky budu platit." Reakce britského County court bailiffs? "Pakliže někdo někomu něco předává do vlastnictví, ačkoli zakalkuloval, že dotyčný to nemůže nebo nebude moci zaplatit, jedná se o dar. A dary se nevracejí! Můžete si televizor ponechat."
  Kdy se český exekutor stane takovýmto County court bailiffsem? Kdy se stane český justiční stát státem právním? Bude to ještě hodně dlouho trvat?

 • 29. 3. 2011 7:59

  Lubik (neregistrovaný) ---.rsd.cz

  Opět příspěvky ve stylu, kterému říkám české sebemrskačství. Netvrdím, že zákonná úprava i chování exekutorů jsou dokonalé, ale podstata exekucí tj. nedobrovolného zabavení majetku je stejná, jako „na západě“. A excesy, které občas jsou vidět v televizi, se vyskytují všude. Dobře se pamatuji na počátek 90. let, kdy se dlužníci smáli věřitelům do očí, tak znalci vypovídali, tohle by se na západě stát nemohlo, tam by na něj nastoupil exekutor…A nemůže na západě exekutor vniknout za pomocí zámečníka do bytu? A zeptejte se nějakého majitele domu, kterému nájemník neplatí, tak vám řekne, na západě by ten člověk dávno skončil na ulici. Zda to tak je já nevím, ale jsem toho názoru, že Česko je v podstatě průměrná země.

 • 29. 3. 2011 9:03

  Lidumil (neregistrovaný) ---.client.ufon.cz

  Pokud nevis o cem mluvis , shut up. Praxe zde NENI stejna jako ve svete ,neznalku.Obhajujes zde zlocince kteri treba za fiktivni dluh 100 kc nici lidske existence bez ohledu na stare ,nemocne ci deti.Money talk,bullshit walk.

 • 29. 3. 2011 13:33

  (neregistrovaný) 193.165.178.---

  Nojo, jsi "chudáček" co po něm chtěj peníze který si půjčil. To je ale drzost, měli by ti je nechat a ještě se poklonit že sis je vzal.

 • 29. 3. 2011 13:51

  Lubik (neregistrovaný) ---.rsd.cz

  Připouštím, že jsem neználek, možná, že jsem příliš zevšeobecnil zkušenosti, z výroků typu:“tohle se může stát jen v ČR“. Ovšem ohrazuji se proti tomu, že bych obhajoval zločince, to z mého příspěvku určitě nevyplývá. Jinak bych se chtěl zeptat (opravdu zeptat) jak to chodí na západě např. při vymáhání jízdného a pokuty za jízdu na černo v MHD (v souvislosti až módním výrazem: nulová tolerance). Vymáhání něco vstojí nejen exekutor, ale i soudy a další orgány, zaplatí to v konečné fázi dlužník (potom to bude ve zjevném nepoměru k původnímu dluhu), daňový poplatník nebo někdo jiný?

 • 29. 3. 2011 11:12

  JIMMY (neregistrovaný) ---.42.broadband5.iol.cz

  socdem, zeman, klaus... a zařiďte se podle toho u voleb... pokud máme půl milionu exekucí ročně tak za 4 roky je to minimálně dva miliony voličů a přesvědčte i dědka s bábou... samotní exekutoři dělají jen svoji práci a byli by hloupí aby nepoužívali nástroje které mají zákonně k dispozici...

 • 29. 3. 2011 13:15

  benzin (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Pocitam ze tam spadaji i exekuce, ktere jsou opakovane podavany na stejneho clovek. Treba kdyz nezaplatil treba i nekolik pokut pro MHD v maldi, je zpravidla vedeno i tolik exekuci. K tomu tu budou i exekuce, ktere nic nevymohou, na lidi, kteri proste zadny majetek nemaji, "trvale bydli na mestsme uradu". A pak tu jsou i lide, kteri si uvedomuji, ze po tom co dlouhodobe nesplaci dluhy, tak ze se nemuzou divit ze exekuce prijde a prave tito lide mivaji zpravidla spoustu veci na pujcku (kreditku atd.) a tak na ne nakonec spadne jeste spousta dalsich exekuci (treba i za elektrinu, vodu, plyn, za telefony pro rodinu atd.) a ty po tom co se prvnich par exekutoru nazere, zustanou neuspokojene.

  Tech opravdu postizenych "neferovou" exekuci urcite nebude tak obrovske mnozstvi.

 • 29. 3. 2011 13:36

  (neregistrovaný) 193.165.178.---

  Většinou to bude tak že má někdo víc exekucí. Co by něco splácel, když mu to cpou skoro zadarmo a na sociální dávky mu nešáhnou ? A tihle co žijou z dávek stejně už dávno volí levici.

 • 17. 7. 2012 16:37

  Vidlák (neregistrovaný) ---.121.broadband5.iol.cz

  Jiř 4 roky marodim na pracovni uraz a exekutor mi muze skocit na cara !!!!! Nebere mi z toho ani halíř !!!!!!!!!!!!!!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).