Vlákno názorů k článku Finančním poradcům se nevěří. "Můžeme si za to sami," přiznávají od Jaromir - Bouchačů mám plnou ... Uvidíte, že za chvíli bude...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 10. 2011 11:23

    Jaromir

    Bouchačů mám plnou ...

    Uvidíte, že za chvíli bude mít "Finanční poradce" negativní konotace a bude to jen jejich chyba a za 10 let budou muset používat jiný název své profese.

    Ono ani nic jiného se nedá čekat, když každému (i mladému člověku) nabízí jen "kombinace" typu penzijko, stavebko a IŽP (IŽP malé, když je malý čuníček a velké, když je velké ...). Je jim úplně jedno, že takový třicetiletý člověk na tom za těch 30 let, co bude spořit ve skutečnosti vydělá ani ne pětinu co v akciích a hlavní přesvědčovací heslo je "přece ty peníze státu nenecháte", když nemáte stavebko, tak BUCH už ho máte, když nemáte penzijko, tak BUCH už ho máte, a když nemáte IŽP, tak BUCH aspoň budou mít děti (samozřejmě od "poradce") na novou postýlku.

    Z bouchačů je mi na blití, oni ničí celou mladou generaci, která bude mít nízké důchody, a oni jim cpou produkty se směšným zhodnocením ve výši pár procent za rok a právě tito mladí si nehorázně ale nehorázně ve svých 65, až půjdou do důchodu nabijí držku, protože nebudou mít doslova co jíst.

    Že bouchači bouchají penzijka a stavebka lidem co mají před důchodem (tak 10 let) bych ještě skousnul, ale proboha, proč to rvou mladým (20-40 let), vždyť je ničí! Takoví lidé potřebují investovat do dividendových akcií, do nemovitostí atd. a ne se zahrabávat do produktů se směšným zhodnocením 2-6 procent za rok, takže pak jsou po odečtení inflace v mírném plusu (v lepším případě) :(.

  • 6. 10. 2011 16:09

    blackhawk (neregistrovaný)

    Co se týče negativních konotací, tak už to myslím platí v plné míře teď. Finanční poradce se stává jednou z posledních instancí pro nemakačenky a neschopy všeho druhu... ještě jsem totiž neviděl ani jednoho finančního poradce, kterej by šel dělat tenhle job z jinýho důvodu, než proto, že si není schopen vydělat "běžným" zaměstnáním či živností... Pro bohy je pohled na pětadvacetiletýho zoufalce, kterej statečně opakuje naučený fráze z brainwashingovýho školení a má pocit seberealizace, konečně, po šesti letech víceméně na pracáku přerušovanejch pár X-měsíčníma zkušenostma u různých zaměstnavatelů, po jejichž ukončení si zhluboka oddechly obě strany... Zpravidla je to "vystudovanej obchodní akademik" nebo tak něco (když ne rovnou opravář zemědělskejch strojů)... Na druhou stranu se ale musím smát, jak se různý mediální masáže snaží vmanipulovat těch 99% běžnejch lidí, kteří o dané problematice vědí kulový, jak mají investovat do akcíí, který se mohou proměnit v bezcenný virtuální číslo a místo nulového zisku rovnou prodělají... Riziko při neznalosti je obrovské, stejně jako lákadlo, aby je věci znalý "broker či trader... nebo tak nějak" neodrbal ještě hůř jak ten "bouchač IŽP"... Ti konzervativní (a chytřejší) do toho prostě nepůjdou. Ne a ne a ne. Nemovitosti? O. K. ... Jenomže tam zas hodně hoodně velký procento těch, "co nebudou mít doslova co jíst" až půjdou do důchodu, řeší teď spíš to, jak vydělat na lichvářský úroky z hypoték na vlastní bydlení, který platí teď. A co bude za 30 či 35 let až "půjdou do důchodu" to je v kontextu momentálního přežití fakt netrápí. No a tak je pro ty, co jim "něco málo zbejvá" to penzijko či pořád z "bezrizkových" produktů nejvýhodnější stavebko jedinou takovoutou "osobní simple úlitbou" dávající pocit, že se na to spoření úplně nevykašlali... V reálu je pro ně ale pořád prioritnější vyřešit, jak úroky neplatit, než to, aby je inkasovali...Tj. nějaké dlohodobé investice??? Ba ne... Nasyslit (s "konzervativním" zhodnocením 2-3%) na mimořádnou splátku při konci fixace. O to tu teď jde.. "Investuj do akcií" je pro 99% stejná rada jako "běž si vsadit do Fortuny" (při dostatečným objemu studia informačních zdrojů (třeba 10 hodin denně) je mimochodem ta Fortuna (ve smyslu kurzovejch sázek na sport) ještě ziskovější, jak kterejkoliv akciovej trh..).. No a těch 10 hodin denně běžnej člověk nemá ani na Fortunu ani na akcie... ...A nakonec: Já myslím, že to ale s tou bídou důchodců (dnešních třicátníků) tak horký nebude... Dovedete si představit "demokratické" politiky, mající za 35 let zájem o volební mandát, kterak si dobrovolně znepřátelí jednu z demograficky nejsilnějších (ne-li vůbec nejsilnější) skupinu voličů... :-)

  • 6. 10. 2011 16:50

    tisnik (neregistrovaný)

    On pravděpodobně váš předřečník myslel přímé nákupy akcií na burze, bez toho, aby mezi brokerem a vámi byl nějaký šašek, jehož snahou je jen hnát co nejvýše objemy nakoupených a prodaných akcií.

    Podle mě, pokud si někdo dokáže za měsíc odložit 1-2k, tak není problém za tuto částku postupně akumulovat akcie, nemyslím krátkodobé spekulace, prostě dividendové akcie nebo dlouhé pozice. Doba pro zaučení se SW nabízeným brokerem - no tak 2-3 vynechané stupidní pořady v TV.

  • 6. 10. 2011 17:25

    blackhawk (neregistrovaný)

    A co když zbydou virtuální čísla (nebo jak se říká "bezcenné papírky") i z těch dividendovejch akcií? Když mluvil jakýsi "investiční specialista" A. Rastani na BBC minulý či předminulý týden mluvil o tom, že během půl roku přijdou spousty lidí o svoje úspory, tak hádám myslel zejména právě ty lidi, co je mají v akciích včetně těch dividendových (tj. gró tkví v hodnotě těch akcií a dividenda je teda asi jen jeho zhodnocením)... To je pořád přijatelnější to penzijko a stavebko (nebavím se o IŽP, to je pane jiná zlodějna), kde dosáhne střádal "přijatelné prohry", než se strachovat o to, že nějaký Goldman Sachs zaplatí s cílem dosáhnout co nejvíce medvědího trhu pár mediálních společností a ty pak budou o recesi psát tak dlouho, až doopravdy vypukne a zadupe akcie na třetinové hodnoty... A pak bude mít člověk v dividendovejch akciích místo zajištění na rok života ve stáří akorát tak hodnotu rovnající se jedný dovolený v jižních Čechách... No a konečně, i kdyby do toho ty lidi z 99% populace šli, tak se stejně většina z nich využije ty "šašky". Úplně stejně jako ty, co jim bouchli IŽP.... Naučit se ovládat software a fyzicky realizovat nákup či prodej je myslím to poslední... Sázet ve Fortuně naučím za 15 minut starou Blažkovou... Ale na co, to už je poněkud "vošajstlich..."

  • 6. 10. 2011 22:12

    Jaromir

    Pokud někdo chce být jo konzervativní a začne si postupně kupovat na důchod ČEZ, O2 a Pegas, tak je riziko ztráty velmi rozumné.

    Samozřejmě před důchodem, pokud by někomu nestačilo žít z dividend ale musel by prodávat, tak je dobré už několik desetiletí to přelívat postupně do peněz. Ale já preferuji žít z dividend. Akcie vydělávají poměrně hodně skrz dividendy, takže naakumulovat potřebný balík jde poměrně lehce.

  • 7. 10. 2011 10:32

    tisnik (neregistrovaný)

    mno to je prece jeste vyhodnejsi nakupovat akcie, kdyz je umele snizena cena akcii, viz obdobi poslednich dvou mesicu. On mimochodem ten pokles cen akcii je mj. zpusoben i tim, ze ty slavne penzijni fondy nesmi mit v zadnem roce zisk <0, proto maji (musi mit) nastavene stoplossy, takze na poklesu ve vysledku prodelaji hlavne lidi co maji lidi ve fondech, tedy tech takzvane "zajistenych".

  • 8. 10. 2011 19:36

    TeddyBear (neregistrovaný)

    Pokud jde o "Finanční poradce", moje zkušenost je podobná jako u všech ostatních - jediný zájem prodat IŽP, popř. pravidelné investování do fondů (tj. fondy typu Dynamic apod.) a když je málo penízků, tak alespoň stavebko nebo penzijko. Kvalitu bych u známých společností hodnotil AWD > Partners > OVB.
    U Partners a OVB jsem v podstatě vždy narazil na studenta VŠ nebo dokonce SŠ, snažícího se přivydělat si "poradenstvím" - tento přístup poradenských společností jen odpovídá stylu "prodat za každou cenu". Tj. za posledních 10 let jsem narazil cca na 10 poradců - z nich však pouze 1 kvalitního poradce.
    Vrcholem jsou pak nabídky CITI karty Citibank od studentů na stáncích v supermarketech - tady nabízí finanční produkt (nic jiného to není), o kterém nevědí vůbec nic, jenom že je hrozně výhodný. A znalost obchodních podmínek? Hahahaha... No nic....
    Jinak souhlasím s Blackhawkem, při daném vývoji cen nemovitostí je jediným zájmem lidí s hypotékou nasyslit během 3-5 let do otočení fixace co nejvíc, a pak tím hypotéku a lichvářské úroky bank (zejména ty z let 2006-9) utlouct. Při návrhu investice do akcií pak nezbývá než klepat si na čelo - osobně bych raději navštěvoval zmiňovanou Fortunu.
    Jako dlouhodobou investici bych rozhodně upřednostil investici do drahých kovů jako je zlato, stříbro nebo paladium.
    A je faktem, že dokud je důchodce schopný dojít k volební urně, důchody se budou průběžně zvyšovat - však proto taky vymysleli malou důchodovou reformu..... :-)
    Proto doufám, že se ho dožijeme....

  • 21. 11. 2011 23:58

    Vít Suchý (neregistrovaný)

    PAne Adámku, vaše argumentace mi připadá stejně "bouchačská" jako ta, kterou kritizujete..­.zapomínáte na diverzifikaci rizika a vaše úvahy vyplývají z neznalosti generačního vývoje....zkuste se porozhlédnout v zahraničí po zkušenostech a určitě svůj názor poopravíte...i pro mladou generaci je totiž investování pouze doplňkem...

    Pokud máte ale značné ambice, tak se vám omlouvám a doufám, že příští rok už o vás budeme číst ve Wall Street Journal jako o hvězdě z Čech jako o novém investičním guru...

  • 29. 3. 2012 14:00

    FinGuru (neregistrovaný)

    Na propočty toho co se vyplatí a co je okrádání slouží dobře bezplatné aplikace. Např. na slavné penzijko http://itunes.apple.com/cz/app/penzijni-pripojisteni/id512544317?mt=8

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).