Vlákno názorů k článku Finančním poradcům se nevěří. "Můžeme si za to sami," přiznávají od Mirek - Znám spoustu finančních poradců, konkrétně ze společnosti Partners....

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 10. 2011 9:32

    Mirek (neregistrovaný)

    Znám spoustu finančních poradců, konkrétně ze společnosti Partners. Jsou to většinou slušní lidé, ale všichni si přiznejme, že něco prodat musí, aby se uživili, a něco prodat je v dnešní době skoro nadlidský výkon. Finanční poradce musí umět na prvním místě mluvit a přesvědčovat. Pokud výborně rozumí produktům a neumí člověka přesvědčit tak v téhle branži si nic moc nevydělá. Nebuďme k nim tak přísní, každý z nás musí mít nějaký zdroj výdělku a vězte, že finanční poradci nejsou všichni boháči jak si drtivá většina lidí myslí.

  • 4. 10. 2011 10:29

    Jarmila (neregistrovaný)

    To my víme. Taky víme, že prodejce jedné společnosti má na vizitce "poradce" protože to lépe vypadá, přestože prodává produkty jediné společnosti. Myslím, že největší hnůj vnesly do oboru ty firmy, které se snažily prodat stůj co stůj, komukoliv cokoliv, a které braly za poradce kdekoho, jen když to hodí smlouvičku. Že tzv. "poradce" dohodil smlouvičku jen jednu dvě? No a co, vždyť pracoval na vlastní IČO, firmu to přece nijak nepállilo. Takže se poradci školili jako na běžícím pásu, každý občas něco donesl. Je přece žůžo, když je finančním poradcem uklízečka nebo Máňa za kravína, ne?
    Finanční společnosti by si měly zamést nejdřív samy svůj práh.
    Jo, a ještě něco: vždycky si vzpomenu na jednu z rad, kterou jsem četla v jakési knize: nejlepším finančním poradcem pro tebe je ten, kdo se pohybuje přibližně na tvé úrovni. Takže si nejprve zjisti úroveň svého poradce. Ten, kdo je moc bohatý, nechápe tvoje potřeby, a ten, co k tobě přijel tramvají, tak ten už vůbec ne.

  • 4. 10. 2011 12:20

    tom (neregistrovaný)

    Před lety jsem chtěl investovat 1.000.000 Kč do mixu akcií s horizontem cca 10 let. Myslel jsem si naivně, že poradci, kteří současně nabízejí produkt své společnosti, budou slyšet na to, že jim dám ročně 20% z přineseného zisku a oni mě 20% z případného prodělku. Kolik myslíte, že z nich o této nabídce vůbec uvažovalo?

  • 4. 10. 2011 13:28

    jezevec (neregistrovaný)

    To jste ale podlehl oblíbenému omylu, že "správně vedené" portfolio musí nutně vydělávat. To tak ale není. Ve skutečnosti si vy sám stanovíte profil, a makléř vám investuje podle něj. Pokud tedy například investujete do nemovitostí, nemovitosti jdou dolu o 30%, a vaše nemovitostní portfolio šlo dolu jen o 28% - váš makléř je hvězda, ale rozhodně nezavinil vaši ztrátu. Podobně tak pokud vy si vyberete ropu - makléř nemůže investovat do zlata nebo držet hotovost, i když třeba si myslí že ropa půjde dolu. Nebo i když si vyberete ten nejmixovatější mix, ve kterém je namixované úplně všechno - zase můžete kvalitu správce porovnávat jedině s tím, jestli se trefil pod nebo nad index burzy - ale když burza padne jako kámen.a vy proděláte jen 30%, žádat po makléřovi ještě navíc 20% je absurdní představa.
    Kdyby bylo možné udělat čistě výdělečné portfolio - tak ten kdo to vymyslí, skoupí všechny výdělečné akcie, a zhasne.

  • 4. 10. 2011 13:51

    Patrik Chrz

    Ja se domnivam ze ten, kdo premysli o investovani, tak o tom premysli prave proto, ze chce vydelat a pokud to neni odbornik, tak se zajima prave o poradce o kterem se (naivne) domniva, ze mu poradi - od toho tu prece je! Staci se podivat na reklamy nebo argumenty prodejcu, kteri se na vas dostali pres doporuceni znameho znameho - "nenechavejte lezet penize v bance, investovanim vydelate vic". No a ono se ukazuje, ze to zejmena v poslednich letech zrovna moc nefunguje.

  • 5. 10. 2011 0:51

    jezevec (neregistrovaný)

    Dobře - ale vydělat chce každej. Takže toto argument není.
    Myslím že jsem uvedl exaktní příklady, kdy i ten nejlepší makléř prodělá a navíc je to správně. makléřství pojaté jako výdělek vždy a všude je šarlatánství - makléřství je pobít index. A portfolio ve kterém se to má udát, vybírá klient.

  • 5. 10. 2011 13:15

    tom (neregistrovaný)

    No byl jsem naivní, protože jsem chtěl někoho (asi spíš správce majetku, než poradce), který by vybral vhodné portfolio pro moji investici a pak se o ni staral a proto byl placen podle jejího zvětšení/zmenšení. No nakonec jsem si musel poradit sám (šel jsem pro jistotu hlavně do dluhopisů), jako laik jsem někde investoval výborně a někde špatně. Celkový zisk za 10 let byl asi 35%, takže na tehdejší dobu asi průměr.
    Kdyby do toho někdo šel a byl stejný laik, jako já, tak mohl vydělat kolem 70tKč...

  • 4. 10. 2011 16:33

    Jarmila (neregistrovaný)

    No, v Čechách je to tak, že poradce sestaví portfolio a oškubaný hejl po několika létech zjistí, že z investované částky je polovina nebo vůbec nic. Nikdo za nic nemůže, firma se v tichosti ztratí z trhu a po několika létech se opět vynoří, jenže pod jiným jménem, a hurá - jdeme škubat další klienty.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).