Hlavní navigace

Finále velké soutěže Měšce

8. 4. 2002
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Ve čtvrtek v večer jsme se sešli v historickém sklepení restaurace Charleston, kde se utkalo šest vylosovaných finalistů soutěže Měšce o ceny nejvyšší. Jak slavnostní večer probíhal a kdo si odnesl oranžové konto se čtyřiceti tisíci korunami?

Slunko se sneslo k obzoru a do karlínského Charlestonu se začali scházet čestní hosté, mezi nimiž jsme přivítali zástupce sponzorů hlavních cen, soutěžící se svými blízkými a nezbytné poradce soutěžících. Finalisté, kteří se sjeli z různých koutů České republiky, se připravovali na nelítostné klání a nervozita pracovala na plné obrátky. Poslední kontrola techických zařízení, zvuk zvučí, světla svítí, a můžeme začít.

Ale kdepak! Vypli proud. Technika může být sebelepší, ale bez „šťávy“ je jen málo platná. Pohotový personál rychle rozmnožil zásoby hořících svíček a první kolo začalo v romantické atmosféře pod taktovkou moderátorky večera Markéty Kaclové.

V prvním kole finálové soutěže borci zápolili svými znalostmi z oblasti osobních financí. Třicet záludných otázek bylo rozděleno rovným dílem mezi šest finalistů, kteří odpovědi hledali nikoli již na Měšci, nýbrž pouze ve svých vědomostech. A nutno poznamenat, že zváště některým se velmi dařilo.

Do druhého kola postoupilo pět nejlepších. Ani paní Petra Grygarová z Prahy však nepřišla zkrátka. Padesátilitrový sud piva Staropramen sice z logistických (přepravních) důvodů na místě nepřebrala, útěchou jí mohl být Staropramen lahvový, oblečený v tričku Měšce, a certifikát opravňující k vyzvednutí zlatavé ceny.

Ve znamení Internetu a znalostí celosvětové sítě se neslo druhé kolo, předznamenané šťastným okamžikem – zapli proud. Množství svíček bylo zredukováno na bezpečné množství a každý postupivší finalista obdržel vylosovného poradce, s jehož pomocí zodpovidal tři otázky. Pan Dušan Kosobud ze Sezimova ústí měl k ruce pana Jiřího Lahvičku z Atlasu, Zdeněk Fekar z Eura radil panu Petru Hatinovi z Karlových Varů, paní Jarmila Panochová z Milenovic odpovídala na otázky s Vladimírem Ilievem ze Strategie, pan Pavel Vacarda z Českých Budějovic si vylosoval pana Jana Žáčka z Improve a grafička Bára Solperová připadla panu Vladislavu Pavelkovi z Prahy.

Po druhém kole se přidělovaly ceny za páté až třetí místo. Mikrovlnou troubu darovanou firmou Bílé zboží, sušenky Vlnky a tričko Měšce si odnesla paní Panochová. Jedno euro, tričko Měšce a certifikát na 10 000 Kč převedených na euro čtvrtečním kursem od směnárny Exchange za čtvrté místo obdržel pan Pavelka a na třetím místě se s oranžovým kontem s 20 000 Kč, dvěma pomeranči a, jak jinak, tričkem Měšce umístil pan Petr Hatina.

Nejvyšší počet bodů získali pánové Vacarda a Kosobud, kteří se tímto probojovali do finále. Jejich úkolem bylo odkrýt název mezinárodní organizace pro finanční komunikaci („Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication – SWIFT“). Šťastnějším byl pan Vacarda, a proto se pan Kosobud musel spokojit s oranžovým kontem od ING Bank obtěžkaným částkou 30 tisíc korun českých, třemi pomeranči a tričkem Měšce.

Hlavní cenu, oranžové konto od hlavního sponzora soutěže ING Bank s částkou 40 tisíc korun českých, předal vítězi soutěže panu Pavlu Vacardovi z Českých Budějovic pan Martin Orság z ING. Samozřejmě nechyběly ani čtyři pomeranče a tričko Měšce.

dan_z_prijmu

Po ukončení soutěžní části večera začala část neoficiální, plná dobrého jídla a pití. Finalisté, hosté, i poradci se nezávazně bavili, a kdyby nepokročila doba, jistě by se bavili až dodnes.

Výhercům gratulujeme, sponzorům děkujeme, děkujeme též poradcům soutěžících a všem, kteří se soutěže Měšce zúčastnili, a přejeme stále plný Měšec.

Anketa

Soutěžili jste ve velké soutěži Měšce?

Autor článku

Kolektiv redaktorů serveru Měšec.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).