Tomu osobnímu bankrotu nevěřím. Dneska není problém si to zařídit tak, že člověk oficiálně nemá žádné příjmy, neoficiálně kolik chce. Takže v tomhle systému by věřitelé kompletně utřeli.
Ba dokonce není problém ani nic nevlastnit. Např. pan podnikatel Šťáva, známý z kauzy Diag Human: nic nevlastní. Majetek předal nadaci, u které následně bydlí zdarma v pronájmu (na zámku v Bechyni), jezdí jejím autem (za milión), ale nebere žádný plat a je to vlastně velký chudák, div že nepobírá sociální podporu. Copak mu můžete něco v exekuci sebrat?
Neúmyslně jsem se zadlužil u několika bank, měl jsem dvě zaměstnání, splátky platil v pohodě. Asi po roce jsem přišel o jednu práci a finanční prostředky již nestačily na splácení mých dlužných částek. Protože jsem čekal nějaké peníze, žádal jsem banky (GE Money Bank, Raiffeisen bank) o dvouměsíční posečkání na platby s tím, že pak součastně doplatím i dvě dlužné platby. Bohužel mi nebylo vyhověno,a tak jsem se dostal do databáze neplatičů s výhružkami na soud, exekuci atd. To, že si za každou upomínku účtovali nemalé peníze a následně zrušili účet, za zrušení účtu naúčtovali 20 000Kč o tom ani nemluvím. viz GE Money Bank. Ne vše co se píše v článku je pravda. Cizí banky jsou pohroma pro naše obyčejné lidi. Proto již nechci žádnou banku ani vidět!!!
Požádal jsem o exekuci na dlužníka.Exekutor začal konat a dlužník po osmi osmi letech zaplatil a zavázal se uhradit náklady exekuce,což ale neučinil a exekutor vymáhal exekuci na mne obstavením účtu i majetku.Šprajcnul jsem se žalobou a uspěl,dnes ráno vím,že bylo na exekutorovi vymoci si náklady na dlužníkovi.Teď budu vymáhat zbytečné náklady za jeho pochybení na exekutorovi.Pomáhej mi BOŽE.
Vymáhat cokoliv na exekutorovi je vcelku jednoduché, protože pokud jasně doložíte vzniklou škodu, nejspíš vám ji rovnou uhradí. Pokud by tak neučinil, je za zákona pojištěn a za jím způsobenou škodu ručí i stát. Pokud by nastaly problémy, doporučuji se obrátit na exekutorskou komoru.
Petr Bukač
Ve včerejších Hospodářských:
Exekutoři dostanou peníze, i když neuspějí
Datum: 17.5.2006 Autor: Vojtěch Blažek Zdroj: Hospodářské noviny Rubrika: Z domova Strana: 05
PRAHA, 17. 5. 2006
Exekutoři by už neměli doplácet na případy, kdy mají vymoci majetek z dlužníka, který ovšem nemá žádné peníze ani věci.
Podle nálezu Ústavního soudu musí náklady na neúspěšnou exekuci zaplatit věřitel.
Až dosud se stávalo, že soudy obvykle odmítaly náklady exekutorům přiznat. A ti tak přicházeli o peníze.
Exekutorská komora označila výrok ústavních soudců za »přelomový«. Svůj výrok soudci vynesli již před třemi měsíci, teprve včera se ale k němu exekutoři vyjádřili.
»Exekutor musí pověření na provedení soudní exekuce přijmout. Nemůže si vybírat, zda a jakou exekuci bude provádět. A to ani v případech, kdy je předem jasné, že dlužník je zcela nemajetný,« prohlásil včera prezident Exekutorské komory Juraj Podkonický.
Verdikt Ústavního soudu podle Podkonického mění výklady exekučního řádu. Praxe soudů byla zatím taková, že v případech, kdy se na dlužníkovi nepodařilo vymoci samotný dluh ani částku, která by uhradila alespoň náklady exekutora, musel náklady neúspěšného vymáhání nést sám soudní exekutor.
Napříště by to měl být věřitel, který soudu podal na dlužníka návrh na zabavení majetku. »Věřitel se musí sám rozhodnout, zda stojí za to exekuci provést a zvážit i její rizika,« dodal Podkonický. Ústavní soudci ve svém nálezu uvedli, že exekutoři mají svou činnost vykonávat nezávisle, za úplatu a že na ně není možné přenášet náklady státu. »Nezávislost exekutora na státu, a to i ekonomická, je základní podmínkou jeho nestrannosti,« napsali soudci.
Náklady exekutora musí být podle ústavních soudců vždy uhrazeny, protože opačné rozhodnutí je ohrožením nezávislosti exekutora a odepřením práva na spravedlivý proces.
»Výklad přijímaný soudy byl v některých případech tak extrémní, že porušoval základní listinu práv a svobod i ústavu,« uvedl exekutor Jiří Nevřela, který stížnost k Ústavnímu soudu podal.
Soudních exekucí, při nichž se nepodaří zabavit žádný majetek, je podle statistik asi 65 procent. Počet nově nařízených soudních exekucí loni stoupl o 74 procent a překročil 270 tisíc případů.
==========================================
Takže Bůh tě ochraňuj!
Jak to vypadá, věřitel bude mít smůlu - musí si rozmyslet, zda stojí za to exekuci provést. A když je dnes normální, že dlužník žádné peníze nemá, majetek napsaný na jiné osoby, tak z něj nikdo nic nedostane, a za vymáhání zaplatíte Vy. Ó, jak demokratické !!! Tak si aspoň najmout nájemného vr*ha a budete mít aspoň klid na duši, když už ne své peníze ...
Ve článku bohužel chybí zmínka o častém případu, kdy do bytu nevinného člověka vtrhne exekutor, odveze věci a dotyčný až poté zjistí, že před x-lety v bytě bydlel nějaký dlužník, jehož dluhy jsou nyní vymáhány. A při dobré konstelaci hvězd se svého majetku domůžete za půl roku. Děkuji pěkně. Exekutoři jsou pro mě hajzlové! :(
"Tváří v tvář exekutorovi se můžete ocitnout, i když nikomu nic nedlužíte - nebo si to alespoň myslíte. Exekutor má rozsáhlé pravomoci, ale úplně všechno si dovolit nemůže. Jak postupovat, abyste minimalizovali své ztráty, a jak se bránit, když jsou porušována vaše práva?"
Aleši, Aleši...
ty si nedáš pokoj furt s tim tvým "podnikáním"?? Už cpeš reklamu na ten tvůj SERver dokonce i sem !??
Pro neznalé, použijte google a dejte vyhledat "Aleš Slabý"....... :-)
Rozhodně nevěřte firme Deredes. Jsou to obyčejní podvodníci. Nic nevymůžou a závěru budou chtít po vás zaplatit údajné náklady. Viz Česká televize , pořad Černé ovce.
Já musel prodat (naštěstí jenom) pozemek, a to narychlo, takže jsem to řešil se http://www.snadnyvykup.cz/ . No, přišel jsem sice o pozemek, ale zbytek mi to zachránilo, takže v důsledku jsem přišel o docela málo.