Hlavní navigace

Evropské indexy rostou, PX zaostává

Miroslav Adamkovič

Dobré zprávy z amerického trhu práce a naděje vkládané do nadcházejícího eurosummitu dnes pomohly evropským akciím k návratu. Český index za ostatními zaostával.

Doba čtení: 1 minuta

Dobré zprávy z amerického trhu práce a naděje vkládané do nadcházejícího eurosummitu dnes zřejmě pomohly evropským akciím k návratu na růstovou trajektorii. Široký index DJ Stoxx 600 je dokonce nejvýše od června 2008. Nejvíce se daří telekomům a finančnímu sektoru, naopak v červených číslech se nadále pohybují těžební společnosti, k nimž se dnes přidaly také automobilky. Akcie pojišťovny Generali po výsledcích vyskočily o 8,5 % a dařilo se také další dnes reportující společnosti, HeidelbergCement. Mezi telekomy se daří zejména France Telecom a také španělské Telefonice.

Index PX dnes zaostal za růstem na hlavních trzích, když uzavřel silnější pouze o 0,2 %. Optimismus se z evropských trhů přelil zejména do akcií Erste Bank, které si polepšily takřka o 2 %. Naopak Telefonica ČR navzdory růstu akcií mateřské společnosti odepsala 1,3 %. Ještě větší ztráty zaznamenaly akcie mediální společnosti CME. Pegas Nonwovens po ráno oznámených výsledcích za loňský rok mírně posílil.

Našli jste v článku chybu?