Hlavní navigace

Erste táhne PX do ztrát

Miroslav Adamkovič

Evropské burzy neudržely dopolední zisky a klesají nejčastěji o několik desetin procenta. Nedaří se zejména bankovnímu sektoru.

Doba čtení: 1 minuta

Evropské burzy neudržely dopolední zisky a klesají nejčastěji o několik desetin procenta. Nedaří se zejména bankovnímu sektoru, kde investoři zřejmě očekávali příslib dalších stimulů po dnešním zasedání šéfů ECB. Zklamala také statistika německých průmyslových objednávek. Fiat klesá o více než 3 % poté, co jeho americká dcera Chrysler povolala k opravám přes 200 tisíc vozů. Daří se naopak telekomům na čele s nizozemským KPN, který údajně vyjednává o odkupu německé dcery Telefoniky.

Index PX se dnes poklesem o 0,69 % zařadil mezi nejhorší v Evropě. Důvodem jsou zejména ztráty Erste Bank, jejíž akcie oslabily o více než 3 %. Podobným výsledkem ukončily akcie NWR svou dvoudenní růstovou sérii. Fortuna, která se dnes naposledy obchoduje s obří dividendou, ztratila 1,7 %. Dařilo se naopak akciím Telefoniky ČR, které si dnes připsaly 1,2 % a za poslední týden posílily už o více než 4 %.

Našli jste v článku chybu?