Hlavní navigace

Equa bank definitivně končí, s Raiffeisenbank se spojí v listopadu. Co se pro vás změní?

10. 9. 2022
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: Dalibor Z. Chvátal
Definitivní integrace Equa bank do Raiffeisenbank proběhne v polovině listopadu 2022. Stávající bankovní produkty a služby Equa bank budou součástí Raiffky, tedy i v internetovém a mobilním bankovnictví.

Equa bank je už od 1. 1. 2022 jen obchodní značka od Raiffeisenbank. Ale bankovní a účetní systémy stále fungují samostatně, rovněž Equa bank stále používá svůj vlastní bankovní kód 6100, kdežto Raiffeisenbank má kód banky 5500. Bylo jasné, že je jen otázkou času, kdy dojde k plné integraci Equa bank do Raiffeisenbank. A tím dnem je pondělí 14. listopadu 2022.

Od toho dne se Equa bank spojí s Raiffeisenbank a veškeré produkty a služby bude poskytovat již jen pod logem Raiffeisenbank. Značka Equa bank tím definitivně skončí a už se nebude používat.

Pokud jste klienti Equa bank, nadále vám zůstávají všechny produkty a budou rovněž fungovat stejně, jak jste zvyklí. Tj. vedení účtu a výběry ze všech bankomatů budou bez poplatku. Nemění se ani podmínky spoření nebo online poskytnutí půjček.

Screenshot webu Raiffeisenbank o spojení s Equa bank. (10. 9. 2022)

Screenshot webu Raiffeisenbank o spojení s Equa bank. (10. 9. 2022)

Autor: Raiffeisenbank a. s.

Co se změní od 14. 11. 2022

internetovém nebo mobilním bankovnictví Raiffeisenbank nově uvidíte i své finanční produkty z Equa bank.

Budete moci povolit disponenta, tj. přístup k účtu dalším osobám. To Equa bank neuměla.

Získáte více poboček a nově využijete i vkladomaty (130) Raiffeisenbank.

Stáváte se součástí RB Clubu, tj. věrnostního slevového programu.

Nepřevádí se aktuální nastavení notifikací k platbám. Musíte si je nastavit znovu po přihlášení do nového internetového/mobilního bankovnictví.

Bankovní kód k vašemu účtu se změní z 6100 na 5500 (stávající kód Raiffeisenbank). Ještě 6 měsíců poté bude platit starý kód. Nemůže se tak stát, že by vám peníze zaslané na původní kód banky 6100 nepřišly a máte dostatek času na informování odesílatelů platby o změně.

Od 14. 11. 2022 se u odchozích plateb z vašeho účtu už bude zobrazovat jen nový bankovní kód 5500.

Tím se mění i váš IBAN. Svůj nový IBAN uvidíte v internetovém bankovnictví, na výpisu z účtu, nebo si jej snadno můžete vygenerovat na webu ČNB.

Nově budete moci volat na klientskou linku Raiffeisenbank +420 412 440 000 (denně 7–22), původní klientská linka +420 222 010 222 však bude ještě k dispozici.

Pokud jste v Equa bank používali multiměnovou kartu k více účtům v cizí měně, po převodu do Raiffky bude karta spárována jen s korunovým účtem. Po převedení poté můžete požádat o bezplatnou kartu k cizoměnovému účtu, nebo využít multiměnový účet.

Mění se splácení dříve poskytnutých úvěrů společnosti Credit Funding a.s. Nové platební instrukce dostanete do 14. 11. 2022. V případě, že je neobdržíte, kontaktujte banku na e-mailu spravahypotek@rb.cz

Pokud máte úvěr Credoma, dostanete od Raiffky nové číslo účtu pro nastavení trvalého příkazu.

Raiffeisenbank píše klientům:

Teď nemusíte nic řešit a měnit. O všem vás budeme včas informovat. Spojením obou bank vás od 14. 11. 2022 provedeme krok za krokem pomocí jednoduchého online průvodce.

Všechny platby budete mít automaticky nastavené jako doposud.

Prosíme vás, do 14. listopadu 2022 neprovádějte ani nenahlašujte žádné změny.

Co se nemění

Nemění se vaše číslo účtu (jen kód banky). Výjimkou je případ, kdy už dané číslo účtu bude obsazeno, to vás Raiffka bude individuálně kontaktovat.

Vedení účtu a výběry z bankomatů v ČR i zahraničí budou i nadále bez poplatku.

Beze změny budou fungovat mobilní platby Apple Pay a Peněženky Google.

Nic se nemění ani na okamžitých platbách.

Sazebník poplatků u plateb zůstává stejný (tj. použije se stávající/původní sazebník poplatků Equa bank).

Současné trvalé příkazy a SIPO vám Raiffka automaticky převede včetně nastavení.

Spořicí účet budete mít nastavený podle podmínek sjednaných v Equa bank a automaticky beze změn bude převeden do Raiffky.

Služba PlatímPak zůstává beze změny, jen bude nově pod značkou Raiffeisenbank.

Nemění se ani číslo účtu a splátky pro úvěry a hypotéky.

Stávající schválené půjčky a úvěry se nemění a totéž platí pro jakékoliv jiné limitované nabídky. Veškeré závazky Equa bank ve smyslu oznámení o schválené půjčce nebo úvěru jsou platné i do budoucna.

Stávající platební karta Equa bank zůstává platná. Při její obnově však už přijde nová s logem Raiffeisenbank.

Platné zůstává i jakékoliv sjednané pojištění.

Nemění se ani investice, včetně služby Drobné investice.

školení říjen - GDPR

Změny provádějte až od 14. listopadu 2022

Přestože již nyní máte k dispozici informace o změnách, své platební kontakty o změně čísla vašeho účtu v původní Equa bank informujte až od 14. 11. 2022. Vyhnete se tím riziku, že nějaký plátce pošle peníze již na vaše nové číslo účtu s kódem banky 5500 příliš brzy. Pokud by se tak stalo před 14. 11. 2022, platba se vrátí, protože číslo účtu ještě nebude existovat.

Co budete muset změnit:

  • Informovat plátce příjmů a obchodní partnery o novém čísle účtu, tj. i o novém IBAN. Máte na to 6 měsíců, platby na původní kód banky 6100 budou přesměrované na 5500.
  • Informovat příjemce inkasa, že máte nové číslo účtu. Typicky jde o platbu různých faktur pomocí inkasa, např. mobilní operátoři, poskytovatelé internetu apod. (na SIPO se to nevztahuje, to Raiffka změní automaticky).

Chcete mít každé ráno v mailu přehled aktuálních článků z Měšce? Objednejte si náš mailový servis a žádná důležitá informace vám neuteče. Objednat si lze i týdenní přehled nebo také newsletter To hlavní, páteční souhrn nejdůležitějších článků ze všech našich serverů. Newslettery si můžete objednat na této stránce.

Autor článku

Autor se věnuje publikační činnosti v oblasti bankovnictví a pojišťovnictví, specializuje se na finanční produkty, dluhovou problematiku a oblast dopravy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).