Zde bylo zavedeno, že platit daně je něco neslušného a nepatřičného. Z hrušky dolů, vážený. Je vidět, že zde každý trouba komentuje, o čem nic neví. Uvědomte si, že platit daně, dávat účty za provedenou práci, službu je v každé slušné společnosti přísnou normou. Asi jste nikdy nepracoval v civilizované zemi. A nyní se můžete smát, jaký jste ...
...v civilizované zemi se vybrané daně vrací formou služby občanovi, pokud se cestou polovina projebe a ukradne, daná norma postrádá logiku. Pokud Vám ji nařizuje člověk, který si vaše prachy odklání k sobě, je to naprosto směšné a na nějakou normu Vám ... my nejsme civilizovaná země a já nehodlám cpát svoje prachy Babišovi do jeho firem ;-)
V tom případě jste zloděj. Jak Vás vychovali, tak se chováte a jednáte. ČR je země s obyvateli, kde významná část se chová neseriózně. Od podobných lidí, se snažím mít odstup. Takoví chudáci se potom domáhají na úřadech, ve zdravotnických zařízení apod. i nemožného. Možná ještě trousí své "rozumy" někde v nálevnách a přiopile se tomu bezduše smějí.
EET existuje a kdy začne být povinné pro drobnější řemeslníky, byla jen otázka času. Jestliže se považujete za ovci z "národa ovcí" a zíráte? Proč? Proč nejdete manifestovat, proč proti tomu něco neuděláte? Kdy jste byla, ovečko, někde v zahraničí? I to, že si půjčíte plážové lehátko, tato služba podléhá v zahraničí EET - i když se to tam asi jmenuje jinak.
Vono je to těžký. My tady máme skupinu podnikatelů miliardářů a multimilionářů, kteří by měli "platit!" a vono se jim moc nechce. No halt umí si to zařídit. Ale vono jich moc co do počtu není i když mizí miliardy. A pak tady máme ten "plebs" ty vobyčejný blbce co se musí živit p r a c í , a jedno jestli jsou to zaměstnanci nebo malí živnostníci. No a potíž je v tom, že 20% z nich t.j. asi 800000 by chtěli taky hovno platit a odvádět, protože přeci kdyby oni tady nebyli tak by se celá ta naše ekonomika položila - zkrátka jsou nepostradatelní. Jenže jejich drzost je tak velká, že si představují, že ti zbylí jim budou platit náklady na zdravotní péči a i jejich dětí a prarodičů, kteří už nic nevydělávají a tu péči taky nutně potřebují. A tak ti zbylí pitomci se musí ještě složit na 50000,- ové platy učitelú, dotací na héérce a héérečky z "chvilek" , státní úředníky, nákup bezceného a nepotřebného vojenského šrotu atp. No a vono už není kde brát. A tak se musí z hrušky dolů. A ti co tady 30 let žili na úkor druhých musí taky něco málo přispět. Ti co těch 30 let platili, těm to vadit nebude, pro ně se nic nezmění. Tak asi tak. Nazdar.
Nikoliv, spíše se naučí devatero řemesel. Než si zvát domů řemeslníka, po kterém musíte takřka vše opravit - tak si to udělá sám. Ušetří hromadu peněz a ještě získá sebevědomí, že když se to naučil takový osel... Je dávno prokázáno, že obyvatelé každé země v čase "hloupnou". Mj. je to dáno faktem, že nejvíce se rodí dětí lidem se středním a nižším vzděláním. Geny a slabá úroveň všemožných podnětů rodičů směrem k potomkům, se zákonitě přenáší. Kdo by chtěl oponovat, že i někteří lidé s VŠ mají hodně dětí, má pravdu jen poloviční. Vždy jich bude výrazně méně než se vzděláním nižším. Ještě výrazněji to jde demonstrovat na Gaussově inteligenční křivce.
Může mi někdo vysvětlit polopatě, jak se to dotkne prodávání piva na festivalech, kde je třeba 20 000 lidí a fronty jako kr...
To jako stánky dostanou snížené DPH (pochybuji že pivo bude levnější) a v té frontě budou muset vystavovat doklad EET???
..."Snížená sazba daně (10 %) se má týkat zboží a služeb:
Stravovací služby a podávání nápojů vč. točeného (sudového) piva podávaného jako stravovací nebo cateringová služba, avšak s výjimkou stravovacích služeb, které jsou osvobozeny od daně podle § 57 až 59 zákona o dani z přidané hodnoty, a s výjimkou podávání tabákových výrobků a alkoholických nápojů (kromě točeného piva)"...
Děkuji za vysvětlení
Asi nejste velký organizátor, 20000,-tisíc lidí neobslouží jeden rodinný stánek,kdo je podnikatel si dokáže spočítat co by to hodilo. Bohužel se musí zapojit více lidí.
Tyto akce /plesy, taneční zábavy, festivaly /se vždy pořádaly pro zisk, pokud to nepořádali vyložení neználkové ,tak se vždy vydělalo.Nevím proč by tomu mělo být jinak. Všechny změny třeba u piva byly jen k přilepšení hospodských,levněji ho zákazník nekoupí. Hospodská po zdražení piva se radovala a říkala ,že chlapi propíjí stejné penízky jako dříve, že ona se za stejné peníze méně nachodí.
Ale vy tu povídáte o něčem jiném a né na co se tu ptám.
Já jsem budoucí nasr... zákazník a né organizátor, proto se tu ptám. Pokud jste organizátor, tak mi laskavě odpovězte, teda pokud to vůbec víte a nebo mlčte. Neptám se na počet lidí obsluhy a zisky při pořádání festivalu pro 20 000 lidí.
Takže znovu, budou muset na stánku, kde jedou nonstop pípy vystavovat "TAKÉ" EET doklad pro každého?? (nedokážu si představit současnou půlhodinovou frontu bez EET po jeho zavedení) Mimochodem telefonní sítě kolabují často na festivalech, nevěřím tomu že by EET fungovalo v provozu. Proto se ptám někoho kdo to ví, vy zřejmě o tomto nevíte vůbec nic.
(příklad... 1 pivo... EET účtenka, za mnou další 3 piva, za ním 5 kousků, za ním 6 a za ním 2 atd... a teď každému vystavit účtenku EET, stánků je cca 6-8? po 4 pípách - dokážete si představit vydávat elektronickou účtenku každému zákazníkovi ve frontě, když jsou přestávky mezi kapelami 20 minut?? Já právě vůbec, sotva se to stíhá teď.
Je nejaky legalni problem v tom, aby mel prodejce u te pipy dopredu vystavene uctenky a jenom je pridaval ke kazdemu kelimku? Me ty listecky take otravuji, ale tohle neni nejaka korenarka co proda dva pytliky hub za vikend. Kdyz na tom festivalu priznas kazdy druhy sud, tak je to danovy unik v milionech.
Zrovna plesy (i festivaly) jsou blbě zvolený příklad. Zjevně znáte jen ty inzerované.
Existuje spousta plesů, které si organizuje nějaká větší skupina lidí proto, že se chtějí sejít na zábavu Stejně jako existovaly vesnické tancovačky.
Znám minimálně dvě takové skupiny, kde zisk není rozhodně cílem, naopak jsou tam velíké náklady organizátorů (minimálně čas, a občas to nevyjde). Naše farnost a "DORT pro Brontosaura".
Mimochodem, jak moc si myslíte, že jsou výdělečné svatební hostiny?
V podstatě se jen fronta zpomalí. Do snížené sazby DPH patřilo občerstvení, které si od pultu odnesete sami (kromě piva), už před tím. Vylobovaly si je velké řetězce rychlého občerstvení - ti pivo nečepují.
Ze své zkušenosti tvrdím, že "pomalost" jde především za personálem. Kdo má trochu zkušeností, má za pultem více lidí. Jeden prodává nečepované věci, kasíruje, vystavuje účtenky, druhý/třetí čepují. Jenže na festivaly si stánky zaplatí velké podniky, které na obsluhu najmou studenty. Ti jen málokdy vědí, co a jak. A podle toho to vypadá. Jednou jsem to psychicky nevydržel, vlezl za pult, vydal příkazy a začal čepovat. Byli chudáci v takovém stresu, že nikdo neprotestoval :-)
Problémem je nutnost připojení k internetu. Pokud je dispozici veřejná wifina, na takových akcích bude nepoužitelná. Stejně tak mobilní síť. Je výhodou, pokud je v místě pokrytí Vodafonu. O2 s Tmobilem totiž sdílí svou infrastrukturu, takže doopravdy se jejich zákazníci připojují k společnému bodu. A ten to neustojí... Vodafon do tohodle podvodu na zákaznících ti dva nechtěli (i když on chtěl moc, dokonce je žaloval), takže zátěž jeho infrastruktury je znatelně nižší.
Me by to EET nevadilo... jen kdyby to vsechno nebylo tak komplikovane pro lidi co maji treba podnikani jako vedlejsi cinnost... fakt neslo vsem OSVC poslat dopis s loginem heslem (nejaky dvou faktor atp.) aby mohli tuhle povinnost vyresit pres webovy formular? Zadam castku...prijemce (koncovy nebo jeho IC) a finito? :)
Udelam 5-10 faktur rocne... podnikani mam vic jako konicka nez cinnost vedouci k zisku... :)
OSVČ vedlejších, tedy "podnikajících" při zaměstnání, je mezi 40 - 45 % z celkového počtu, přičemž většina z nich (logicky) nedosahuje obratů, které by z nich dělaly plátce DPH a zpravidla se takovému obratu ani náhodou nepřibližuje.
Pro ty je celá tahle komedie s EET mimořádně šikanózní a nákladná, protože drtivá většina z nich nedosáhne ani náhodou na tu propagandisticky zneužívanou slevu na dani 5000 Kč. Tu si totiž lze alespoň částečně uplatnit až tehdy, když dílčí daňový základ ze samostatné činnosti (zde vedlejší) přesáhne 165600 Kč za rok (v průměru 13800 Kč měsíčně). A v plné výši lze čerpat až při dílčím daňovém základu 198934 Kč ze SVČ.
Jinak s těmi fakturami - úhrada faktury převodem na účet EET nepodléhá a platba platební kartou také ne.
Být vámi a ve vaší situaci, tak bych se EET nezatěžoval. Prostě svým zákazníkům řeknete, že berete pouze bezhotovostní platby, tedy z účtu na účet a máte problém vyřešen. V takovém případě totiž nemusíte účtenku vystavovat, neboť vystavujete fakturu, jak koneckonců i ve svém příspěvku uvádíte. Už dnes jsou podnikatelé, kteří své podnikání berou poctivě a hned při sjednání zakázky sdělí, že platbu chtějí na účet, event. že je jim jedno, zda jim to dáte v hotovosti či jim to pošlete. Papír, tedy fakturu vám takoví lidé dají vždy. Né jako ti, kteří přijdou a řeknou: S papírem to bude za tolik, bez papíru o tolik méně. To nejsou podnikatelé, to jsou obyčejní zloději.
Zloděj, který mi dá službu levnějš... formulace na pár facek.
Je přece na mně, jestli to chci s papírem za jednu cenu nebo bez něj levněji. Určitě bych tohle podnikatelum nevyčítal. Xkrát se mně ptali, jestli chci účtenku. Tak se vždycky ptám na cenu a když se cena bez účtenky nesníží, tak jí chci.
Co kdyby stát zpětně chtěl doplatit po nás občejných lopatách všechno co jsme si vzali bez papíru ???? To bych hýkajícím ovcím schvalujícím EET přál
Já tedy nerozumím negativním názorům ohledně EET. Jestliže podnikám a vždycky jsem podnikal poctivě, tak pořídím pokladnu, pět tisíc si odečtu z daní a jedu dál. Proč bych měl např., jak bylo výše uvedeno, zavírat vesnickou hospodu, příjmy budou přeci pořád stejné, to nemá s EET nic společného.
Moment, to těch 5000 na pokrytí nákladů z daní neplatí pro vedlejší činnost? Pokud ano, tak pro "malé" platí stejné, co pro velké.
Jediný problém může být s datovým tarifem, kdy velký je lépe rozloží: ale upřímně, spotřeba je minimální a lidé to obvykle mají i pro soukromé účely.
Částečně máte pravdu. Jenomže, EET není jenom o pokladně, je to o nějaké režii (pásky, po 13 měsících nám odešla tiskárna od O2 za 2500,- pro podnikání je záruka jenom rok atd.) no a pak si k tomu přičtěte (třeba v případě O2 eKasy) 500,- měsíčně (bez DPH) za nějaké to připojení. Pohybujete se v oblasti 12 - 15 000 ročně. No a nyní se vraťme k malé venkovské hospodě. Musí být vaše, na nájem jenom hospodou nevyděláte. Musíte tam dělat sám, protože na víc platů nevyděláte (neustále se bavíme o malé venkovské hospodě v obci cca 600 - 800 obyvatel) Pokud nemáte štěstí, že jste hodně blízko velkého města nebo na nějakém tahu, tak nemá cenu obědy dělat a jste závislý jenom na té hospodě.
Tak že nebudeme si nic namlouvat, budete mít obrat tak 75 - 100 000 měsíčně. Dejme tomu, že je z toho 35% hrubý zisk (na pivu máte 8-10 kč tedy cca oněch 35%), tedy cca 35 000,-. Sociální a zdravotní necelých 6 000,- elektrika tak 3 000,- tedy zbývá 26 000,- . Nějaké nákupy, provoz auta, řekněme 2 000,- no a něco schovat na obnovu a kdyby odešel chlaďák a tak. Dejme tomu 3 000,- měsíčně No ajsme na 21 000,- před odvedením daně z příjmu, jo a z toho dejme tomu tu 1 000,- na provoz EET, tak že jste na 20 000,-. Jó a abych nezapomněl, za televizi v hospodě zaplatíte OSA poplatek, no mít jí tam musíte, oni někdy zřídka přijdou chlapi třeba na fotbal nebotenis či hokej. No a za tu vypláznete cca 9 000 za rok (nepočítám pořizovací náklady) tedy dalších 750,- měsíčně no a už jsme na 19 250,- . No apro dokreslení v tom ještě chybí vodné, stočné, poplatek za popelnice, každých 14 dní sanitace potrubí, cca 500,- atd atd. Ono z neznalosti se to strašně dobře hodnotí a kritizuje.
V hospodě jste dejme tomu od 16:00 do 22:00 hodin, ráno dojít uklidit, dojet na nákup.
Ať počítám jak počítám, pořád mi vychází, že je lepší hospodu byť ve vlastním zavřít, udělat z ní bytovou jednotku a tu pronajmout a nechat se zaměstnat někde ve skladu a chodit domů s čistou hlavou.
Nevím, z jaké pozice reagujete, zda máte nějakou provozovnu a o provozu hospody něco víte, nebo zda vaříte pouze z hoho, co Andrej a ostatní politici nalhali.
Přeji hezký den.
Dobrý den, z Vašeho rozboru veškerých nákladů mi vychází tedy navýšení kvůli EET o 12 - 15.000 Kč, to je
1 000.00 Kč měsíčně, to mi nepřipadá až tak neúnosné, a to se Vám ještě musí rozbít pokladna.
Pokud byste měl příjem 900 000.00 Kč (75 000.00 měsíčně) a uplatníte 80% výdaje, protože z toho, co píšete se Vám skutečné výdaje nevyplatí, tak na dani zaplatíte 2 160.00 za rok. A to nepočítám veškeré odčitatelné položky ze základu daně a z daně. Běžný zaměstnanec s hrubým příjmem 30 000.00 Kč zaplatí daň z příjmů ve výši cca 4 500.00 Kč, tedy 54 000.00 + samozřejmě soc.+ zdrav.
Myslím, že EET se nelíbí především těm, kterým se šláplo na kuří oko a nevěřím, že všichni hostinští přiznávali poctivě veškeré příjmy.
Hezký den.
Nechápete, prorože o daních nevíte ani zbla. První chyba - nejste schopen rozlišit "odečíst z daní" a "odečíst ze základu daně".
Navíc samozřejmě nejde o jednorázovou věc, každý měsíc tisícovka oligopolním operátorů, plus pravidelná buzerace papírování navíc (EET musí sedět s jinými papíry, většinou papíry).
Nesmíte mít dovolenou delší než 3-4 dny (státu musíte odpovídat do 8 dní, jinak pokuty, zatímco stát 30 dní a v praxí klidně 180 bez pokut).
Tak upřímně. Nevím jak ubytovací služby, ale hospody a stravování jednoznačně díky EET podražilo. O to žádná. A podobný efekt očekávám i u 3. a 4. vlny. Tedy všechno bude ve finále opět přeneseno na koncového zákazníka.
No a v kontextu s tím vším mi pak nějak tak unikají některé věci.
Proč nebylo zavedeno snížené DPH na stravování a točené pivo již s 1. a 2. vlnou, mohlo to kompenzovat změnu a nemuselo dojít ke skokovému navýšení cen pro koncového zákazníka?
V současné době není povinnost evidovat dodávku obědů, tedy to jídlo, které si zákazník odnese, nebo ho podnik rozváží. Nově bude povinnost toto evidovat, avšak tato jídla zůstávají v sazbě 15% DPH. Tedy minimálně komplikace při kasírování, kdy bude muset obsluha měnit během kasírování sazby mezi 10 a 15% DPH.
Bylo by moudré, kdyby v politice konečně zasedli moudří lidé, zasedli skuteční odborníci a kdyby si ke svým nápadům ještě ve fázi přípravy přizvali odborníky a lidi z praxe, neměli bycho tolik právních kočkopsů.
Od 3. a 4. vlny EET si slibují další příliv peněz do rozpočtu. Ten se však nedostaví. Místo toho jen přibude zbytečná byrokracie a pro drobné živnostníky to bude jen další klacek pod jejich nohama. Ne, hnutí ANO není politickým subjektem pro všechny, jak se snaží Andrej Babiš všem namluvit. Pro drobné živnostníky určitě ne.
Za dobu, kdy je Andrej Babiš ve funkci předsedy vlády, přibylo více než pět procent krků živených z našich daní.
Souběžné s tím se státním zaměstnancům razantně zvyšují mzdy, na něž padne poprvé v české historii více než dvě stě miliard korun. To je o 23,3 miliardy více než loni a nárůst činí famózních 12,5 procenta. Loni přibylo více než osm tisíc zaměstnanců. Odměňování vrchnosti tak dorůstá téměř feudálních rozměrů.
Ta kapsa, do níž se sáhne, bude ta naše!! zaplatíte to VY VŠICHNI, blbečkové...
Nejsem státní zaměstnanec, ale 1.500,-Kč je razantní přidání??? Slušné firmy zvyšují mzdy meziročně kolem 7 - 8 %. To 1.500,- Kč u většiny zaměstnanců veřejné správy není. Už se ovšem zdaleka tolik nepíše, že okamžitě se vše v zemi zdraží. Skoro přes noc o výši, která kopíruje zvednutí platů a mezd. Každý lempl s OSVČ, který okrade zákazníka na materiálu, zaúčtuje si nehorázné náklady na práci, dopravu... Tak, co pláčete? Opravdu si myslíte, že sta tisíce lidí ve veřejném sektoru se válí, vysedává při kávě a čte si noviny? Kdo vám jednou bude vytírat zadky v nemocnicích, ústavech sociální péče, kdo se vám bude starat o rozmazlené a blbé (po rodičích) děti ve školkách, školách. Kdo se bude vám starat o bezpečnost před cca 100 - 200 tisíci kriminálníků? (sedí jich vždy jen část, tj. asi 23 tisíc). Kdo vám přijede na pomoc, až vám bude hořet RD? Prosím, pokud jste schopni uvažovat, tak přemýšlejte!
EET není jen nákup zařízení, jeho zapojení a pak na vše zapomenout. EET zavádí další přímou zodpovědnost. Ten, kdo vystavuje účtenky, musí najednou rozumět věcem, které nespadají do jeho běžného businessu, tedy co to je certifikát, jakou má platnost, zda není odvolaný, jaká je odezva jeho internetového připojení (aby nebyl timeout na komunikaci s EET), atd.. Mnohdy také musí nové zařízení připojit do existujícího systému (pokud nemá dodavatele, který to celé zařídí) a to nemusí jít vůbec lehce. Pak vlastně vezme první účtenku a přeťukává ji do druhé pokladny pro EET. Buď musí být trochu IT fanda nebo si někoho najmout.
Existuje také rozsáhlá část podnikatelů, kteří si vedli účetnictví v Excelu nebo si napsali sami program v Accessu. EET je pro ně konečná, to si sami nenapíší. Napsal jsem dll pro EET komunikaci pro vývojáře a mám od roku 2016 poměrně dost rozsáhlou komunikaci jak s programátory tak s koncovými uživateli, kteří musí řešit, proč jim nekomunikuje zařízení v jejich stánku v obchodním centru (obchodní centrum poskytuje sice internet, ale komunikaci na EET směruje na nentransparentní proxy, takže zařízení se na EET nedostane), proč mají na MF finanční částky 100x větší než podnikatel (EET nezná desetinnou čárku, ale jen desetinnou tečku, takže 100,00 vezme bez jakéhokoliv upozornění jako 10 000), jak mají na slip tiskárně (takové ty dlouhé nudle) vytisknout při nekomunikaci kód PKP (který vypadá takto: flyEPnXFnBXK+pjye6EyjZUYuwWng7uRZ/PDxv6NpTNwihVjo5RMgu4qhCzulMDHmMz4GJXjfOy6WJSwO/NDugHmnarCVAmxjFEkZ8klI38S/TNoAl/l1ooj1ubvL2SYVcr23ki5BqO/EJJ9QHJdtbDSBNjqcKwagZMaGIJu2Zbq0hvdDEC8EO+XjB4SyUbu4X2H4iIDq1p36+aHHktJ3SEl/qzUUc5sASHjx3yqkjNUUilR9Eg+mE7wMcKYQj53hGToFx6jRA3mLs/DrBCoFU6xsGi5YOeCFO9eV6MWTht3QQOv4mOc5fkqvNK3s0Y7btDhM2Ot2jzOuhpDPhiiBQ==) a tak dále.
A to vše pod tvrdou sankcí, kontrolou a podezíravým okem úřadů. Čili z mého úhlu pohledu to je velká zátěž pro jednomužné firmy bez vztahu k výpočetní technice, protože kromě své vlastní práce si musí pořídit výpočetní techniku a musí se zabývat její funkčností - a nejen zabývat, ale jsou za její fungování přímo zodpovědní.
Z klanu majitelů Matějské, tj. rodiny Kočků má každý strach. Stejně tak s pražskými taxikáři, tedy tou agresivnější části. Nikdo nezavede pořádek. Jak to, že to jde ve Vídni, Berlíně, Mnichově... tedy místech, které velmi dobře znám a zde nic? Jak to, že rakouské a německé silnice jsou oproti našim o několik levelů výše??? Jak to, že tam se silnice staví mnohonásobně rychleji a zde je to tragické? V jakém stavu máme například železniční síť? Ta odpovídá více konci 19. století než století 21. Příliš mnoho otázek a zodpovědní jen mlčí, mlží, či přímo lžou.
Existuje celá řada řešení, která nevyžadují pořizování drahého hardwaru či licencí. Našel jsem zajímavý článek, který přehledně shrnul veškeré možnosti, které jako podnikatelé máme. Můžu doporučit
https://blog.inspirum.cz/eet-2020/?fbclid=IwAR0aIxCL5-x6oBE4i4RZAEExRP2Bh2Wa8OjnOAsm0xG4miWRqQRM9MYbDw8